Мансардні вікна для будинку

реклама

Мансардні вікна з’явилися в архітектурі досить давно, хоча й істотно пізніше, ніж звичайні вікна. Елементом архітектури мансардні вікна стали в XVII. Своєю назвою вони зобов’язані французькому архітекторові Франсуа Мансард. У цей період в містах Франції став відчуватися дефіцит землі під забудову, і зростання цін на нерухомість. Виникла тенденція надбудовувати поверхи і обживати горищні приміщення. Мансард вперше застосував такі вікна в 1635-му році, проводячи реконструкцію королівського замку. Знайдене ним рішення виявилося настільки вдалим, що мансарди будують вже багато років.

Мансардні вікна

 

Мансардні вікна з комбінованим відкриттям

 

Конструкція мансардних вікон 

Мансардних вікон в різному конструктивному виконанні сьогодні налічуються сотні видів. Головне визначальне відміну мансардного вікна від фасадного в тому, що воно повторює кут нахилу даху, і відповідно, само знаходиться під кутом до поверхні землі і перекриттю. Відрізняються мансардні вікна не тільки по куту розташування, а й за способом відкриття, і кріплення. Прийнято вважати, що в мансарді оптимальна освітленість досягається, якщо співвідношення площі підлоги і площі скління становить не менше 1:10.

 

Мансардне вікно в архітектурі 

Мансардні вікна — це акцентована архітектурна деталь, здатна змінити не тільки вигляд покрівлі, але і весь архітектурний ансамбль в цілому. Це істотно розширює можливості архітекторів. У силу свого розташування над житловими поверхами мансарда, волею-неволею, виявляється найбільш освітленим приміщенням у будинку. Вікна мансарди можуть виходити не тільки зверненими до неба, а й орієнтованими по всіх 4-м сторонах світу. Підраховано, що похиле мансардне вікно, встановлене в покрівлю з ухилом в 45 °, може давати світла на 40% більше, ніж фасадне вертикальне. 

Мансардні вікна здатні не тільки вирішити архітектурний вигляд знову споруджуваного будинку, але також зіграти важливу роль, коли мова йде про реконструкцію будівлі, яка вже давно знаходиться в експлуатації або навіть для збереження і реставрації пам’ятника старовини. Завдяки підбору і комбінації мансардних вікон можна регулювати не тільки освітленість, але температури і вентиляцію приміщення. Можна створити умови для облаштування в мансарді будинку Министадион або зимового саду. Крім того, існують такі конструкції мансардних вікон, за яких вони можуть бути запасним виходом на дах, наприклад, у випадку пожежі або іншої нештатної ситуації. 

 

Мансардні вікна в будинку готельного типу 

реклама

Ціни на сучасні мансардні вікна з металопластику починаються від 200 євро за одиницю і, звичайно, залежать від розміру і типу фурнітури вікна. Із збільшенням розміру поступово падає ціна за одиницю площі, але в середньому можна говорити про суму 400 євро за квадратний метр. Верхня межа визначається побажаннями замовника і його фінансовими можливостями. Потрібний розмір замовник може вибрати з таблиць і прайсів, які є у кожної фірми, або зробити конкретний розмір під замовлення. При цьому доплата за нестандартний розмір мансардного вікна складе від 25до 30% від вартості вікна рівного за площею. При виборі та оформленні замовлень на мансардні вікна замовники рідко допускають помилки з тієї причини. Єдине, вони прагнуть купити максимально дешеву модель, а максимально дешева модель не може бути і максимально якісною. Більша ж частина помилок допускається виконробами і покрівельниками, кваліфікація яких у більшості випадків є вкрай низькою. 

 

Інтер’єр з поворотними мансардними вікнами 

Дизайн і функціональність вікон 

Важливою властивістю мансардних вікон є те, що з їх допомогою можна досягти вражаючих результатів у переробленні будь-якого горища в житловий або будь-який інший функціональний поверх. Мансардні вікна, як джерело вентиляції здатні постачати чистим повітрям не тільки горище, але і всі інші приміщення будинку, оскільки холодне повітря опускається вниз і виникає природна тяга. 

Важливим достоїнством мансардних вікон є велика кількість додаткових аксесуарів, якими такі вікна комплектуються. Їх асортимент значно вище, ніж стосовно до звичайним пластиковим вікнам. Це в першу чергу різноманітні комплекти ізоляції, жалюзі, автоматичні віконниці, укоси, протимоскітні сітки, шторки і т. п. Існує так само чималу кількість варіантів автоматизації відкриття і закриття мансардних вікон. Наприклад, затребуваний варіант, коли мансардні вікна управляються за допомогою дистанційного пульта. 

Характерно, що ще буквально кілька років тому на ринку існували тільки дерев’яні мансардні вікна. Але вони, на жаль, не позбавлені недоліків. Ті клієнти, які 7-10 років тому встановили у себе дерев’яні мансардні вікна, вже сьогодні зіткнулися з проблемами з їх експлуатацією. У економваріантах дерев’яні мансардні вікна починають псуватися. Вони нестійкі до намокання, до перепадів температур і з часом змінює свою геометрію, а, отже, і герметичність. Тому зараз на ринку не стільки замовлень на нові мансардні вікна, скільки на заміну старих. 

 

Типи мансардних вікон 

Існує кілька основних типів мансардних вікон, які класифікуються за своїм призначенням і принципом дії. У різних компаній і дилерів вони можуть називатися дещо по-різному, але суть конструкції від цього не змінюється. 

  1. Мансардні вікна з відкриванням по центральній осі. Це найбільш популярні моделі, починаючи від економ-класу до «розумного» вікна, яке управляється центральним процесором розумного будинку. Завдяки особливим фрикційним петлям, встановленим в центральній частині рами, стулку вікна можна повертати навколо своєї осі на 180 ° і фіксувати в будь-якому положенні, що значно полегшує процес миття зовнішньої сторони скла. 
  2. Мансардне вікно з комбінованим відкриванням. У такому вікні внутрішня засклені рама забезпечує подвійне обертання по верхній і центральної осях, що забезпечує кращий огляд і можливість без праці поглянути з вікна. Стулка вікна може відкидатися в діапазоні від 0 ° до 36 °. Среднеповоротним відкриттям мансардного вікна дозволяє обертати віконну стулку на кут 180 °. 
  3. Евакуаційні мансардні вікна призначені для житлових і нежитлових приміщень, забезпечують аварійний або експлуатаційний вихід на дах. Як правило, такі мансардні вікна мають комбіновану систему відкривання. При відкриванні по верхніх петель стулка вікна здатна відкидатися на кут до 40 °, а при натисканні на спускові тримачі підводиться додатково на кут до 70 °. Великі розміри вікна та швидке відкривання, пише iBud.ua, забезпечують можливість швидкого виходу на дах або карниз при евакуації. Ця властивість може бути використано при проведенні покрівельних робіт. 
  4. Зенітних мансардне вікно призначене для освітлення мансард під плоскою покрівлею. По суті, таке вікно монтується в стелю. 
  5. Мансардне вікно типу «Світловий тунель». Це вікно у додатковій збірної конструкцією типу об’ємного світловода, що дозволяє додатково освітити приміщення, в якому вікно з технічних причин встановити неможливо. 
  6. Мансардне вікно з системою примусового димовидалення. Таке вікно комплектується витяжним пристроєм, який забезпечує відкачку несвіжого повітря, а якщо нудно, то й диму. 

Директор ТОВ «Форлук-Україна» Олександр Ругузов повідомив редакції будівельного інтернет-порталу таке:

Всі мансардні вікна незалежно від матеріалу виконання діляться на дві категорії, а саме: фасадні і мансардні. Відповідно мансардні вікна встановлюються там, де фасадне вікно з технічних причин поставити неможливо. Зараз мансардні вікна все частіше застосовують там, де раніше встановлювалися «шпаківні» і слухові вікна. Це пояснюється тим, що мансардне вікно простіше в установці і в обслуговуванні. Його установка не вимагає переломів даху, а за вартістю іноді виходить навіть дешевше. Мансардне вікно майже завжди має прямокутну форму і певні розміри, які залежать від кроку крокв конкретної покрівлі. Арочними і гнутими вони практично ніколи не робляться в першу чергу зважаючи невиправданої дорожнечі. Вартість таких вікон зростає на порядок, і це далеко не завжди виправдано. Виконання фігурних мансардних вікон досить складно, тому що в цьому випадку значно складніше вирішується питання з герметизацією. У відмінності від фасадного вікна, мансардне звертається на осі усередині рами і не має нахлестов. Тому герметичність в ньому досягається за рахунок мінімального зазору і високоякісного ущільнювача. І найбільшим попитом тут користуються мансардні вікна з центральною віссю обороту. Вони простіше у виготовленні і тому дешевше. На сьогоднішній день вікна з такою конструкцією складають близько 80% ринку. 

Існують мансардні вікна з підвищеною віссю обороту. Є й поворотно-відкидні вікна. Всі ці рішення продиктовані тим, що мансардне вікно, якою б конструкції та розміру воно не було, встановлюється в похилому даху під кутом від 16 до 85 градусів. Якщо ж мансардне вікно встановити вертикально, то уникнути течі між поворотною рамою і окладом буде набагато складніше. Крім того, складні форми вікон не завжди виправдані з урахуванням специфіки роботи наших покрівельників. У 90% випадків мансардні вікна встановлюються тією ж бригадою, якій робиться дах. Як показує практика, 99% всіх проблем, що виникають з мансардними вікнами, це проблеми, викликані їх неякісної установкою. Логіка проста, чим простіше за формою вікно, тим менше ймовірність, що його встановлять неправильно. Мансардні вікно спочатку ставиться для поліпшення життя замовника, тому радиться замовникам йти простішим шляхом. Якісно встановлене вікно може служити 20 років і більше без всяких проблем. Це, по суті, гарантійний термін його експлуатації.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *