Навіщо потрібні гвинтові палі?

гвинтові паліМайже двісті років людство використовує гвинтові палі для промислового будівництва. У новітній історії гвинтові палі прийшли в житлове будівництво при зведенні будинків за канадською технологією. З настанням нового століття і цей досвід зарекомендував себе відмінно, що закономірно, адже стандартна гвинтова паля, виготовлена з дотриманням технології, з правильним антикорозійним покриттям при грамотному монтажі розрахована на 100 років і більше.

А от випадків руйнування та деформації залізобетонних фундаментів історія будівництва у всьому світі знає чимало.Особливо це стосується індивідуального будівництва, де часто порушуються БНіП. Для індивідуального будівництва гвинтові палі надійніше і довговічніше.

Що ж таке фундамент на гвинтових палях? Сама гвинтова паля (анкер) – це труба зі спіральною лопаттю і загостреним наконечником. Своєрідний гвинт-саморіз з міцної сталі з антикорозійним покриттям. Лопать такий палі перешкоджає висмикування її з грунту при морозному обдиманні і знижує тиск палі на грунт. 

Використовуються в індивідуальному будівництві гвинтові палі діаметром стовбура 108 мм і діаметром лопаті 300 мм. Їх вворачивают в грунт за допомогою важелів нижче глибини промерзання – на 1,5 метра. Несуча здатність однієї гвинтовий палі залежно від типу грунту становить від 2 до 9 тонн, а під двоповерховим будинком площею середньому 150 кв.м. їх вгвинчують від 20 до 25 штук. От і порахуйте, яку навантаження здатний витримати такий фундамент!

Звичайно, чудово і те, що такі палі можна угвинчувати вручну, але – все ж краще довірити цю справу техніці і фахівцям! При малобюджетном будівництві, коли орендувати екскаватор дорого, доцільно використовувати самохідні бурильні установки.

Угвинчені палі обрізаються до потрібного рівня і заливаються бетоном, а зверху надівається оголовок або металевий швелер для кріплення дерев’яного обв’язувального бруса. На всі ці операції йде один-два дні. Навіть взимку, навіть при складному рельєфі ділянки – гвинтові палі легко входять в землю!

Звичайно, і тут є «протипоказання» – це мулисті або, навпаки, кам’янисті грунти і глибокі торфовища, але таких ділянок дуже мало. Втім, і кам’янисті грунти – не перешкода для гвинтових паль з литим наконечником.

Ось ми підійшли до поділу гвинтових паль на типи: литі та зварні.

Зварні палі дешевше – у них лопать приварена до труби, що може обернутися неприємністю при попаданні палі на перешкоду: відрив лопаті зведе значення палі на «ні», і економія вийде боком! Ось тут і можлива просадка гвинтового фундаменту.

Литі палі трохи дорожче, але в кілька разів надійніше! Саме вони повинні нести фундамент житлового будинку, а зварні палі доцільно застосовувати під лазенькою або літнім будиночком. Надійність литий гвинтовий палі унікальна! Вона легко долає камені, коріння, не йде від напрямки, що не розпушує грунт і не ламається!

Крім перерахованих вище достоїнств гвинтові палі ще й легкі в догляді та ремонті. Перевіряйте періодично стан гвинтових паль у поверхні грунту, де найбільш агресивні фактори корозії. Якщо необхідна реставрація фундаменту, каркасно-панельний будинок піднімають домкратами, що небезпечно для кам’яних будинків і безпечно для канадських.

Зовнішню обробку фундаменту на гвинтових палях виконують цокольним сайдингом або декоративними панелями, залишаючи зазор між грунтом і обшивкою в 5-7 см. Для зведення фундаменту на гвинтових палях ми доставм Вам всі необхідні матеріали і спецтехніку, розмітимо пальове поле, встановимо палі гідробури, обріжемо їх в проектний рівень.

Тепер можна зводити стіни!

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.