Новострой або «вторинка»?

Новострой або вторинкаОтже, ви прийняли рішення купити квартиру. Звичайно ж, тепер перед вами постане питання, який варіант вибрати – вторинне житло або новобудову? Пропонуємо вам порівняти всі «за» і «проти» обох варіантів, взявши за основу ключові моменти при їх купівлі.

 

Терміни заселення

Придбання вторинного житла може бути привабливішим, ніж покупка новобудови, в разі необхідності швидкого заселення. Однак досить часто, терміни дозволу всіх питань виявляються непередбачуваними. Так, на підбір та придбання підходящої вторинної нерухомості, з урахуванням довгих ланцюжків продажів, можна витратити понад півроку. Такі тимчасові витрати цілком порівнянні з термінами придбання житла в новому будинку, включаючи терміни його ремонту. 

 

Фінансова сторона питання

Покупка квартири на вторинному ринку може бути пов’язана з неможливістю отримати іпотечний кредит в банку, хоча деякі забудовники пропонують продаж квартир в розстрочку, ну взяти хоча-б до прикладу новобудови нова Москва і оскільки банк не впевнений в ліквідності нерухомості, що купується то набагато простіше мати справу з забудовником. У разі, якщо угодою є розмін або обмін з доплатою, то з урахуванням невеликих сум, банк може видати іпотеку. Якщо ви плануєте оформити кредит на новобудову, врахуйте, що список будинків може скоротитися до тих, які перевірені і схвалені вашим банком. Інші варіанти також можуть розглядатися, але шанс отримання іпотеки на покупку квартири в іншому будинку, істотно знижується. 

 

Послуги ріелтора

У зв’язку зі складністю процесу, угода на вторинному ринку майже завжди відбувається за безпосередньої участі ріелтора. Оскільки в угоді зазвичай бере участь кілька сторін, на ріелтора лягає трудомістка і відповідальна задача з перевірки та збору всіх документів. Також в його обов’язки входить виявлення можливих незаконних нюансів, які можуть стати причиною недійсності здійсненої угоди. Щоб правильно вибрати агентство нерухомості найкраще скористатися рекомендацією знайомих або друзів, або мати таких у ріелторської сфері. 

Купити квартиру в новобудові можна самостійно і така практика в цілому не має якихось підступів. У цьому випадку робота ріелтора полягатиме у підготовці та правильному оформленні необхідних документів. 

 

Підводні камені

При купівлі вторинного житла потрібно ретельно перевірити і звернути увагу на наступні, вкрай важливі, моменти: 

  • чи дійсні повноваження довіреної особи – у разі, якщо житло продається за дорученням (максимальний термін дії цього документа – 3 роки); 
  • виписані чи неповнолітні діти з квартири; 
  • чи є інші члени сім’ї, відсутні на момент покупки житла, але мають право власності на нього; 
  • чи мають право колишнє подружжя, претендувати на цю власність;
  • число всіх спадкоємців, які претендують на дане майно – якщо купується нерухомість, отримана у спадок. 

 

Купівля квартири в новому будинку може здатися простіше, однак і в цьому випадку потрібно бути вкрай уважним. Обов’язково варто поцікавитися: 

  • репутацією забудовника і перевірити компанію на предмет недобудованих і затяжних проектів; 
  • наявністю всіх необхідних документів на забудову; 
  • етапом будівництва, на якому краще купити квартиру; 
  • умовами і термінами здачі будинку в експлуатацію. 

 

Висновки

Таким чином, однозначного лідера в нашому змаганні немає. І все-таки процедура придбання нового житла пов’язана з меншими витратами часу на збір документів, має невелике число підводних каменів і велику ймовірність отримання іпотечного кредиту. Таким чином, покупка новобудови може стати пріоритетним вибором при інших рівних умовах з боку покупця.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.