Пінопласт для утеплення

реклама

Пінопласт для утепленняПінополістирол, в просторіччі пінопласт — матеріал, в принципі, не новий. В якості будівельного, оздоблювального, пакувального матеріалу пінопласт застосовується вже багато років. Однак в останнє десятиліття роль пінопласту в розвитку будівельної індустрії суттєво зросла. Застосування цього матеріалу як теплоізолятора при будівельних роботах сьогодні допомагає не тільки робити людське житло більш комфортним, а й економити колосальні кошти, причому як кошти власника будинку, так і кошти державного бюджету.

 

Будинки без утеплення вже не будують 

Економія природних ресурсів і в першу чергу непоправних енергоносіїв (газ, нафта вугілля) на сьогоднішній день украй актуальна і в Україні, і в Європі. Які б не були їхні запаси, вони не нескінченні. Традиційних джерел енергії стає все менше і менше, і їм доводиться шукати альтернативу. Спалювання нафти і газу в глобальних масштабах і настільки ж масштабний викид вуглекислоти і продуктів горіння призводить до зміни клімату. Це призведе до танення льодовиків, підвищення рівня світового океану і вимирання цілого ряду видів тварин. Мало хто знає, але, на думку експертів, найбільша частина вироблюваної у світі енергії витрачається на підтримання комфортних умов для проживання. Експлуатація житлових будинків поглинає 40% всієї вироблюваної людством енергії, з яких 66% йде або на опалення, або на охолодження будівель. До речі, щоб знизити температуру в приміщенні (шляхом включення кондиціонера) потрібно в 4 рази більше енергії, ніж для того, що б приміщення такої ж площі нагріти. До слова сказати, ефективність використання енергоресурсів в Україні в 2,9 рази нижче, ніж у розвинених станах Європи. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми може бути радикальна зміна енергоспоживання житлових і промислових будівель. Один із шляхів вирішення цієї проблеми — зовнішнє утеплення будинків і будівель за допомогою пінопласту.

 

Пінопласт в Україні та Європі 

Технологія утеплення будинків пінопластом давно і повсюдно застосовується в Європі і дає вражаючі результати. У Європі в будинках, утеплених пінопластом, витрати на отепление будинку складають в середньому 30-32 євро на квадратний метр на рік. А гроші, вкладені в утеплення, повертаються протягом 4 років, у вигляді економії на обігрів та охолодження. Не мудро, що європейці, які звикли рахувати кожну копійку, активно застосовують технологію зовнішнього утеплення пінопластом. Шар пінопласту в 10-12 см не тільки в 2,5-3 рази знижує втрати тепла, але і не дає дому перегріватися у спеку. 

Про масштаби впровадження технології утеплення будинків пінопластом говорить хоча б той факт, що в розвинених країнах кількість пінопласту, виробленого на одне жителя, становить від 5 до 7 кг. Згідно з європейською статистикою Польща виробляє 5,8 кг пінопласту на людину, а Австрія — 6,2 кг. У той час як для України ця величина складає 0,8-0,9 кг, тобто, менше практично 10 разів. Це говорить про те, що Європа утеплюється пінопластом, про те, що вона реально використовує існуючі можливості зниження витрат на енергоносії. Більш того, в Європі у великих обсягах також проводиться так званий чорний полістирол з графітним наповнювачем. Чорний пінопласт має кращі показники по теплоізоляції, принаймні, на 25%. Це означає, що шар пінопласту можна зробити на чверть тонше і легше при тому ж рівні теплопровідності. 

 

Якісний пінопласт не в дефіциті, але попит на нього невеликий 

На думку фахівців, в результаті утеплення будівель пінопластом енергоспоживання в Україні можна скоротити на 80% в житлових будинках і містах і на 50-60% у промисловості. Утеплення будинків і будівель пінопластом може дати економію в мільярди доларів в масштабі країни. 

 

Якість пінопласту 

В Україні є ряд сучасних добре оснащених підприємств, що мають всі необхідні сертифікати, ліцензії, авторизовані технології для виробництва пінопласту. Але, на жаль, підприємств з виробництва пінопласту, де рівень виробництва і кваліфікація персоналу не дотягує до норми, більше в рази. Відповідно, вироблений ними пінопласт не цілком відповідає навіть українським стандартам якості. Представники забудовника рідко коли можуть самостійно оцінити якість матеріалу. Адже їх завдання максимально знизити собівартість будівництва, а значить, найбільшим попитом користується найбільш дешевий пінопласт, вироблений мало не кустарним способом. Таким чином, відбувається дискредитація пінопласту, як матеріалу, оскільки пінопласт низької якості менш довговічний і гірше за своїми механічними властивостями. Згідно з дослідженнями німецького концерну BASF довговічність правильно технологічно виробленого пінопласту в фасадних системах не менше 50 років. Канадські фахівці стверджують, що довговічність пінопласт 40 років. Але і це немало! 

реклама

Зрозуміло, що пінопласт, вироблений на підприємствах, де виробнича лінія комплектувалася по частинах з обладнання різних виробників, з устаткування вживаного, не прослужать стільки часу. 

Серйозну заклопотаність у профільних фахівців викликає прагнення будівельних організацій економити на пінопласт. Згідно з новими ДБНами, прийнятим Мінрегіонбудом у 2002 році, житлові будинки без зовнішнього утеплення вже не будуються. Пінопласт, застосовуваний для зовнішнього утеплення будинків, повинен відповідати певній марці по щільності і бути проведений у повній відповідності з сертифікованою технологією. І ось тут то починаються проблеми. 

 

Віце-президент Української асоціації виробників пінопласту Надія Лебідь повідомила: 

Пінопласт, вироблений в Україні, буває трьох марок. Пінопласт ПСБ-С-15, який використовують для теплоізоляції стін, дахів; скрізь, там де немає механічних навантажень, пінопласт ПСБ-С-25 — для теплоізоляції стін, даху, підлоги, зовнішнього утеплення, і пінопласт ПСБ-С-35 — теплоізоляція з витримуванням великих навантажень. На жаль, в плані стандартизації ми радикально відрізняємось від Європи, де пінопласт диференціюється не за вагою, а за здатністю чинити опір динамічної навантаженні. Нерідкі ситуації, коли з економії використовується не тільки пінопласт, який не має сертифіката, а й взагалі пінопласт, не призначений для монтажних робіт. Таке стає можливим увазі того, що контроль за якістю будівельних робіт явно недостатній. Іноді на будівельні майданчики, де роботи веде приватний забудовник, не можуть потрапити навіть представники Мінрегіонбуду.

Імпортного пінополістиролу в Україні практично немає. Матеріал цей має малу вагу при великому обсязі, тому возити його на великі відстані не рентабельно. Вартість перевезення може виявитися вище вартості самого матеріалу. Тому, якщо ви інвестор або замовник робіт по зовнішньому утепленню, зокрема, пінопластом, знайдіть можливість переконатися в якості використовуваного матеріалу. Незнімна опалубка з пінопласту має хороші перспективи.

 

Нові технології та пінопласту 

Поки на ринку традиційного утеплювача існують проблеми контролю якості пінопласту, активно розвивається альтернативна технологія, а саме: пенополистирольная незнімна опалубка, яку не потрібно збирати і розбирати багато разів. Пінополістирольна опалубка виконує функції: 

  • Форми для заливання; 
  • Теплоізолятора;
  • Звукоізолятора.

Пінополістирольна опалубка скорочує терміни будівництва чи не на порядок. Завод з виробництва такої опалубці успішно вступив в дію в Макарівському районі Київської у грудні 2009-го. Технологія виробництва пенополистирольной опалубки на ньому сертифікована інститутом пасивного будинку Німеччини (Дертмондтштат). Також технологія захищена в Європі 10 патентами. Використовується для цього сірий пінополістирол з графітовими добавками, про який уже писалося вище. За існуючими в Україні СНІПАМ будівництво житлових будинків за такою технологією дозволено до 5 поверхів. У Росії та Європі будують будинки з використанням пінополістирольної опалубки вищі. 

 

Директор «ТОВ ISOPLAST-SYSTEMS» Наталія Лопатіна повідомила:

Технологія пенополистирольной опалубки має дуже серйозну перспективу, особливо в рамках програми будівництва доступного соціального житла та громадських будівель типу шкіл, дитячих садків, лікарень. Адже, якщо будинки побудовані за такою технологією перебувають на балансі держави, на них у кілька разів знижуються експлуатаційні витрати.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *