Поклейка шпалер

реклама

Поклейка шпалерНайголовнішим у будь обробці є її основу. Тому зовнішній вигляд і термін служби шпалер на стінах повністю залежить від тієї поверхні, на яку вони були поклеєні.

Саме тому перед початком робіт з поклейки шпалер потрібно повністю видалити зі стін старі шпалери, а також клей. Кращим інструментом для цього буде шпатель, який рясно змочується в теплій воді, розведеної з миючим засобом. При виявленні на стінах тріщин або пошкоджень, їх обов’язково потрібно спочатку зашпаклювати, а потім і відшліфувати, а також загрунтувати. Все ті ж дії доведеться провести при поклейке шпалер на гіпсокартон, ДСП або ж гіпсову штукатурку. Саме завдяки такій обробці стін шпалери з матеріалами будуть краще триматися.

Окремо слід поговорити про грунтовку стін. Наносити на стіни грунтовку необхідно до шпаклівки, а потім і після неї. Тільки при такій обробці стіни шпалери потім не будуть відклеюватися і надуватися.

реклама

Перед тим, як почати клеїти шпалери, слід ретельно ознайомитися з інструкцією на рулоні. Правда дуже рідко в такій інструкції описаний весь процес поклейки шпалер, тим не менш, хоча б буде ясний тип шпалер, правильний спосіб нанесення на них клею, а також чи необхідно підбирати малюнок у кожного полотна.

Для поклейки шпалер своїми руками знадобиться повний набір таких інструментів: рулетка, ніж, валик, ножиці, кисть, шпатель і відро для розведення клею.

Отже, на висоту стін потрібно орієнтуватися при відрізанні полотен шпалер. Якщо шпалери передбачається клеїти на всю висоту стіни, то до довжини стіни потрібно додати близько п’яти сантиметрів як зверху, так і знизу, щоб остаточно підігнати по поверхні.

Клеїти різні шпалери потрібно на відповідно різні види клеїв, так як шпалери при невідповідному клеї можуть через деякий час відійти від стін або ж просто расслоиться. Найчастіше клей продають у сухому вигляді і його потрібно розводити, у відповідність з інструкцією на упаковці. Протягом п’ятнадцяти хвилин його залишають для набухання.

Найчастіше при наклеюванні шпалер потрібно рівномірно наносити на відрізані полотна шар клею за допомогою спеціальних кистей. Після обробки клеєм два полотна потрібно докласти один до одного для просочення. Перший шматок потрібно приклеїти по заздалегідь підготовленій мітці, а всі інші полотна шпалер паралельно йому. Клеїти полотна один до одного потрібно встик, так щоб не залишалося щілин між різними шматками.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *