Поради ріелторів з підготовки квартири до продажу

продаж квартири

реклама

Продавець завжди хоче показати «товар обличчям», щоб отримати більший прибуток. Квартира в цьому плані не є винятком: чим краще її технічні характеристики і стан, тим вартість вище. Вартість будь-якого об’єкта нерухомості можна трохи підвищити після проведення якісної передпродажної підготовки.

Наявність боргів

Під боргом мається на увазі, що:

  1. об’єкт нерухомості виступає як застава за кредитом,
  2. у власника є будь-які зобов’язання по житлу (наприклад, договір оренди на тривалий термін)
  3. велика заборгованість по комунальним платежам.

Якщо борг за послуги ЖКГ погасити досить просто, то для вирішення проблеми з іпотекою або споживчим кредитом потрібен час. Квартиру можна продати, заручившись згодою банку, який виступає кредитором, щоб переоформити зобов’язання по виплаті боргу на нового власника. Довгостроковий договір оренди — теж не перешкода для реалізації квартири, якщо звичайно покупець не бажає терміново переселитися в куплене житло.

Юридична чистота

Під терміном «юридична чистота» ріелтори позначають квартиру / будинок, які не можуть бути ніким витребувані у власника. Підтвердження чистоти об’єкта проводиться при детальному вивчення документації, а також історії угод по ньому. Однак відстежити повну історію переходу права власності на житло від самого першого до нинішнього власника, як і всю історію прописки, визначити можливих спадкоємців не представляється на 100% неможливо.

Чи необхідний ремонт?

Квартиру зі зробленим недавно ремонтом продати якнайдорожче і швидше. Однак не завжди вартість таких інвестицій в ремонтні роботи покриється при продажу, і вже тим більше дорогий ремонт вигідний продавцю вкрай рідко.

реклама

Радимо визначити, яка ринкова ціна реалізованої квартири, підрахувати вартість матеріалів і роботи. Потім можна обчислити суму, яку можна буде «надбавіть» при продажу після ремонту. Якщо ви відремонтуєте квартиру / будинок за ціною набагато нижчою, ніж в середньому на ринку, то такий засіб підвищення вартості житла має сенс.

У той час, коли ціни на об’єкти нерухомості швидко ростуть, можна зробити перепродаж з ремонтом квартири. За час проведення ремонтних робіт ціна на неї закладається у вартість ремонту, і продавець, безумовно, отримує прибуток.

Зазвичай рекомендується зробити легкий косметичний ремонт: наклеїти шпалери, замінити старі плінтуси, підфарбувати труби у ванній, замазати щілини в кахлі, замінити лампочки на більш яскраві.

Зверніть увагу

Перед тим як покупець буде оглядати квартиру, продавець повинен перевірити стан електропроводки, справність сантехніки, вивезти зайві меблі і зробити генеральне прибирання (в т. Ч. Вимити вікна і почистити балкон).

Тому продавцям рекомендується:

  • сдвинуть к стене мебель, вывезти или выбросить ненужные вещи. Если человек придет на осмотр квартиры и будет переступать через кучи вещей на полу, это не будет плюсом в вашу копилку. Давно подмечено, что из 2 одинаковых по состоянию и площади квартир, выбирают пустую. Однако если в квартире вообще не будет мебели, то какие-то недостатки квартиры будут видны (бугорок линолеума, который прятался под диваном, облупившаяся краска на трубах, которые скрывали занавески на окнах). Наверняка покупатель будет делать ремонт, но такие мелочи сильно влияют на восприятие квартиры в целом, именно они могут сформировать негативное впечатление у потенциального клиента;
  • свежевымытые окна и моющиеся обои, сияющая сантехника добавят привлекательности квартире. Плюсом будут и новые прокладки на кранах, смазанные дверные петли. Посмотрите на свою квартиру глазами покупателя – наверняка вы увидите недочеты, которые можно устранить;
  • красивые накидки на кресла, плед на диване сделают квартиру уютнее. Не пренебрегайте аксессуарами, мелочи «делают погоду в доме»;
  • лучше всего постелить коврик у входной двери или приобрести бахилы, поставить пластмассовое ведерко для грязных бахил;
  • лучше устраивать показ в солнечный день, раздвинуть шторы (если окна выходят на пустырь или помойку, то занавески лучше задернуть поплотнее). Если покупатель не сможет приехать на машине, выберите такое время, когда в районе нет автомобильных пробок, объясните, какими способами можно добраться к вам;
  • проветрить квартиру и заварить кофе перед приходом покупателя или включить аромалампу с апельсиновым эфирным маслом, поставить в вазу букет цветов (идет воздействие на обоняние, аромат создает желание вернуться);
  • важно, чтобы владелец квартиры был внимателен и вежлив, отвечал уверенно (для этого нужно подготовить ответы на распространенные вопросы). Не следует проводить показ жилья в заношенной домашней одежде.

При осмотре не следует заострять внимание на минусах вашей квартиры, улучшить мнение о ней помогут объекты инфраструктуры в районе. Молодым людям будет уместно рассказать о близлежащих кафе, кинотеатрах, спорткомплексах. Пожилым людям можно поведать о том, что в соседнем доме находится поликлиника, а аптека – через дорогу от подъезда, район спальный. Молодым родителям можно сообщить, что рядом есть несколько детских садиков, школ, в т. ч. музыкальных, художественных.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *