Пристрій віконного отвору

реклама

пристрій віконного отвору Зробити віконний або дверний проріз в зовнішній стіні складніше, ніж будувати перегородки . Спочатку вам необхідно побудувати опорну стіну , яка буде утримувати вагу конструкції, поки ви працюєте. Потім потрібно зробити віконний отвір в стіні, при цьому приміщення буде піддано впливу погоди. Облаштувавши проріз для установки вікна (або двері), вам ще доведеться привести в порядок його зовнішню сторону (а іноді і обробку), встановивши навколо отвору водонепроникний ущільнювач. 

 

Інструменти і матеріали: 

  • Цвяхи довжиною 75 мм і молоток
  • Циркулярна пила, дриль-шуруповерт, долотчатой бур розміром 1,9 см
  • Захисні окуляри
  • Рулетка
  • Бруси розміром 5х10 см і 5х20 см і фанера товщиною 1,25 см

 

Дії

Відзначте розташування майбутнього вікна на зовнішній стіні, приберіть всі стійки, розташовані на місці майбутнього отвору. Позначте висоту майбутнього підвіконня, виходячи з того, який тип вікна буде встановлюватися. Прибейте невеликі стійки для утримання вікна до стійок, відповідним приблизною ширині віконного отвору.

Виміряйте відстань між цими стійками і відріжте потрібної довжини брус розміром 5 × 10 см. Потім прибийте його цвяхами до коротких стійок. Це буде заготівля для підвіконня.

реклама

Для утримання ваги несучої стіни над вікном необхідно поставити міцну балку-перемичку, яку слід прибити з обох кінців до опорної балці. Ці балки можуть бути довжиною до самої нижньої планки або доходити лише до заготівлі підвіконня, якщо заготівля була встановлена раніше. Прибивайте опорну балку до стійки цвяхами через кожні 30 см.

Зазвичай балку-перемичку виготовляють з двох брусів розміром 5 × 20 см кожен і фанерою між ними. Далі це склеюється і скріплюється цвяхами. Така балка — перемичка замінює частину стіни розміром 5 × 10 см і товщиною 8,75 см. Для ділянок стін розмірами 5 × 15 см використовують три таких бруса і 2 пластини з фанери.

Розташуйте балку-перемичку на опорних балках і прибийте її цвяхами через стійку. Але спочатку переконайтеся, що балка-перемичка розташована горизонтально. Якщо ні, то вставте невеликий клин, щоб її вирівняти.

Нанесіть розмітку на підвіконня і балку-перемичку, відзначаючи місця розташування маленьких стійок, які повинні розташовуватися на відстані 40 см один від одного зверху і знизу віконного отвору. По відмітках розташуйте стійки і прибийте їх.

Коли каркас буде готовий, в кутах майбутнього віконного отвору просвердлите отвори. Тоді простіше буде вирізати у фанері отвір, хоча зазвичай спочатку знімають шар зовнішньої обробки.

 

Розміри стійок

У старих будинках, побудованих в 50-х роках XX в. і раніше, використовувалися бруси розміром 5 × 10 см. У 60-х і 70-х роках минулого століття використовували бруси розміром 4 × 9 см. Зараз використовують стійки кілька менших розмірів — 3,75 × 8,75 см. Різниця у розмірах не має великого значення, але, якщо ви будете використовувати нові, менші за розміром бруси разом зі старими, наприклад при побудові прорізів у стіні, вам доведеться приділити багато часу, встановлюючи бруси за рівнем, перш ніж прибити їх.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *