Про мансардах. Якщо у вас є горище

реклама

МансардаМансарда — це житлове приміщення в горищному просторі. Його фасад утворений поверхнею похилого (двосхилим) або ламаного даху (повністю або частково). Ідея використовувати горищне приміщення для житла з’явилася в XVII в. Її запропонував французький архітектор Ф. Мансард. Конструктивних рішень мансард існує величезна кількість. Пристрій мансард використовувалося і при будівництві замкових і палацевих будинків, і при будівництві рядових будинків. Мансарди можуть бути трикутної або ламаного форми, розташовуватися по один бік чи по всій ширині будівлі, в створі або виходити за межі зовнішніх стін, бути симетричними і несиметричними.

 

Мансарди можуть розташовуватися під дахом з ухилом 45, 60 градусів або під ламаним дахом. В якості будівельного матеріалу для несучих конструкцій мансард може виступати дерево, метал і залізобетон.

 

Переваги мансард

  • Збільшення житлової площі,
  • Завершений вигляд будівлі,
  • Зниження енергоспоживання і скорочення тепловтрат.

 

Недоліки мансард

  • Скошені стелі,
  • Використання мансардних вікон, які дорожче звичайних,
  • Скупчення снігу на мансардних вікнах.

реклама

 

Побудувати мансарду дешевше, ніж прибудову до будинку або окрема будівля.

При пристрої мансарди необхідно подбати про теплоізоляції, гідроізоляції і пароізоляції.

Мансарда може бути спальнею, робочої або особистою кімнатою, кабінетом, дитячої, ігровий, кімнатою для проведення дозвілля. У мансарді часто розміщують більярдну або тренажерний зал. Особливість мансардних приміщень — наявність похилих стін і невелика висота від підлоги до стелі в окремих частинах кімнати.

Вартість мансарди становить приблизно близько однієї третини від вартості площі першого поверху, в разі річного (неопалюваного) варіанта. Зимова (утеплена) мансарда обійдеться дорожче — вона становитиме не більше 70% вартості від рівної їй площі першого поверху.

У тому випадку, коли проект будинку передбачає наявність мансарди, залишається лише придумати яким чином використовувати житлове приміщення і яку внутрішню обробку віддати перевагу для цього.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *