Розсувні вікна. Види, спосіб монтажу, обслуговування і догляд

Розсувні вікна

реклама

Конструкції сучасних віконних профілів постійно прогресують, тому в цій статті ми познайомимо вас з розсувними вікнами. Ви дізнаєтеся основні переваги розсувної системи різних типів, вивчіть особливості установки, експлуатації і догляду за вікнами.

Розсувні вікна — це спосіб скління, який актуальний як на лоджіях і балконах, так і в утеплених житлових приміщеннях. У місцях, де орні стулки незастосовні через обмеженого простору, раніше встановлювалися «глухі» склопакети. Але сьогодні розсувні вікна вирішують проблему деяких незручностей:

  • Можна вільно розміщувати квіткові вазони на підвіконні.
  • Фіранки та жалюзі не заважають відкриванню стулок.
  • Відсутній ризик закривання відкритої стулки від протягу.
  • Допускаються значні розміри стулок: три метри у висоту і два в ширину.
  • Вузькі рами дають більше світла.

Застосовувати розсувні вікна можна навіть для виносного скління балкона завдяки малій вазі. Коефіцієнт опору теплопередачі у різних типів вікон становить від 0,6 до 0,8, що цілком відповідає стандартам теплоізоляції класичних вікон.

Розрізняють розсувні вікна за типом механізму відкривання і за матеріалом профілю: ПВХ або алюміній.

Особливості підйомно-зсувного і похило-зсувного механізму

Підйомно-зсувні конструкція влаштована за принципом стулок шафи-купе. При відкриванні послаблюється притиск стулки і вона може бути вільно зрушена по направляючої, яка має довжину всього прольоту вікна. При замиканні механізм притискає стулку вниз, заплющуючи герметичні ущільнювачі замкового типу. Несуча рама вікон має два ряди напрямних і на обох стулки можуть рухатися. Третя додаткова спрямовуюча встановлюється з внутрішньої сторони для рухомий москітної сітки. Саме така конструкція характеризується найбільшими розмірами стулок.

Розсувні вікна

Похило-зсувні конструкція стулки багато в чому схожий на пристрій орної. Рух ведеться по двох напрямних, закріпленим на несучій рамі з внутрішньої сторони. Для відкриття вікна потрібно повернути ручку замку і потягнути стулку на себе, щоб ролики встали на полози. Після цього можна зрушити стулку на потрібну відстань і зафіксувати її притискним механізмом. При замиканні стулки задіяні стандартна фурнітура та схема ущільнення ПВХ вікон, тому в плані тепло- і шумоізоляції ця конструкція не відрізняється від орної. Особливість системи — стулку можна нахилити для провітрювання.

Види профілів розсувних вікон

Алюмінієві розсувні вікна не мають високий ступінь герметизації. Щіткові ущільнювачі захищають від пилу і частинок бруду, але клімат в заскленому приміщенні близький до вуличного. Це допустимо для лоджій і терас, але мало бути застосовано в житлових приміщеннях. Втім, деякі види алюмінієвих вікон мають повноцінну теплоізоляцію і повністю герметичні, але такі рішення зустрічаються рідко і коштують дорого. Основні плюси алюмінієвих вікон — їх гранично малу вагу і висока міцність. Це робить їх незамінними для легких типів виносного скління і дозволяє витримувати високу вітрове навантаження без зміцнювальних стійок. Також алюмінієві рами дуже вузькі, тому кількість надходить світла максимально.

Профілі з ПВХ застосовуються при високих вимогах до теплоізоляції приміщення. Вони мають теплоізоляційні містки і кілька рядів ущільнювача. Пластикові вікна максимально герметичні, протяги, надходження пилу і запахів з вулиці виключені. Всередині порожнин профілю достатньо місця для монтажу будь-якого типу фурнітури, в тому числі і засобів проти злому. З іншого боку, ПВХ профіль характеризується великою вагою, що виключає його застосування в специфічних архітектурних проектах. Пластиковий профіль значно дешевше алюмінієвого, чим пояснюється його широке поширення.

реклама

Розсувні вікна

Особливості установки вікон

Вимоги до віконних прорізів для орних і розсувних вікон ідентичні, але процес монтажу різних типів віконних систем відрізняється.

Пластикові вікна мають несучу раму, в яку при похило-зсувний системі вже вставлені «глухі» прольоти. Рама одягається зверху і знизу в пластикові монтажні накладки або підставочний профіль. Кріплення замкове, установка виконується за допомогою гумового молотка. До зібраної коробці саморізами кріпляться монтажні «вуса», потім рама вставляється у віконний отвір, де кріпиться по всіх чотирьох сторонах. Нижній край кріпиться наскрізь до кладки або каркасу огорожі.

У довгих віконних отворах кілька рам з’єднуються між собою різьбовими стяжками або звичайними саморізами. При цьому внутрішня стінка несучої рами сверлится наскрізь, між собою з’єднуються тільки зовнішні стінки профілю і монтажні накладки. На балконах, де стіна від підлоги до стелі набрана пластиковими пакетами, може мати місце «плавучість» конструкції. У цьому випадку її зміцнюють стійками жорсткості, які розпирає від підлоги до стелі і кріпляться до бетонної підстави анкерами.

Після монтажу рами кріпляться верхній і нижній відливи. Зазори між рамою і стінами заповнюються монтажною піною, монтажні отвори в профілі закривають заглушками. Встановлюється підвіконня, місця примикання пластикових деталей герметизуються герметиком для ПВХ, наприклад COSMOFEN 345. На вікна похило-зсувний конструкції кріпиться направляюча, в іншому випадку стулки встановлюються на полози несучої рами. Стулку потрібно завести в верхню напрямну, трохи підняти і зіставити нижній край, потім опустити. Регулювання вікон не потрібно, але рама повинна бути змонтована строго по горизонтальному рівні.

Алюмінієві вікна встановлюються аналогічним чином. Рама поставляється в зборі у вигляді модульних сегментів, які стикуються між собою штатним замковим з’єднанням. Всі штучні вироби для установки також входять в комплект. Дорогі вікна можуть мати специфічні елементи кріплення і замкові з’єднання.

Експлуатація та обслуговування

Якісні вікна служать від 50 років і більше. Складна механіка підйомно-зсувних вікон захищена від накопичення пилу і бруду, а в похило-зсувних з відкритою направляючої забруднення легко видалити. І тим не менше з періодичністю в 2-3 роки рекомендується знімати стулки і проводити просте очищення пилососом всіх порожнин і напрямних, а також гумових ущільнень. Щіткові ущільнення алюмінієвих вікон вимагають щорічної очищення.

Деякі види вікон не позбавлені труднощів в зверненні. Наприклад, підйомно-зсувний механізм в умовах морозного зимового клімату може піддатися обмерзання і перестати відкриватися. Механіка від такого явища не страждає, якщо тільки не намагатися відкрити вікна силою. Проблема вирішується або сама по собі з приходом відлиги, або примусовим оттаиванием за допомогою фена.

У сучасному будівництві орні вікна поступово поступаються пальму першості зсувним і підйомним. Невелике подорожчання повністю виправдано високим комфортом використання. А це привід задуматися: можливо і в вашому інтер’єрі сучасне скління виявиться вельми доречним.

 

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *