Що таке висоли і як з ними боротися?

висоли

реклама

Отже, часто можна бачити, як на цегляній стіні в самих різних її місцях з’являється білий наліт, який іноді покриває великі площі. Звідки береться сіль на поверхні цегли (іноді і бетону)?

У цеглі при кладці знаходиться вода, вона надходить з розчину, на який лягає цегла, з атмосфери у вигляді дощу.

Оскільки цегла пронизаний капілярами, то вода, циркулюючи по ним, виходить на лицьову частину, де і випаровується під впливом сонячних променів.

Вода доставляє на лицьову частину цегли солі, які містяться як в самому цеглі, так і в воді. Після випаровування води сольовий залишок залишається на поверхні, адже тверді частинки не випаровується разом з водою.

Такий соляної наліт на поверхні цегли на жаргоні будівельників називається висолів.

Постає питання, звідки з’являється сіль в будівельних матеріалах, як не допустити утворення висоли, а якщо все-таки соляної наліт з’явився, як його прибрати, зберігши будівельну конструкцію в цілості.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ соляної наліт

Поява солі в будівельних матеріалах, що застосовуються при кладці цегли, викликається декількома різними причинами.

  1. лицьову цеглу, який застосовується при кладці.
  2. будівельний розчин. Думка будівельних експертів однозначно: в розчині знаходиться основна маса солей.
  3. цемент, який використовується при виготовленні розчину. Також грає роль додавання в розчин вапна, або замінників вапна пластифікаторів.
  4. додавання хімічних реагентів в розчин для додання йому додаткових якостей.
  5. пісок, застосовуваний для виготовлення розчину.
  6. сіль, яка надходить з атмосферними опадами, або з грунтових вод.

БОРОТЬБА З ПОЯВОЮ соляної наліт на СТІНАХ

Необхідно ретельно підбирати лицьову цеглу перед початком робіт. Для того щоб визначити, чи знаходяться в цеглі солі, необхідно придбати кілька цеглин.

Потім замочити їх у дистильованої води і дати після цього добре просохнути. У разі появи нальоту причина зрозуміла — це порушення (або ряд порушень) в технології виробництва цегли.

При виборі розчину для кладки бажано зупинитися на сухих сумішах, які є у продажу. Необхідно всіляко уникати використання цементу з великим вмістом лугів.

При виборі розчину, застосовуваного для кладки, необхідно попередньо з’ясувати — чи впливає застосування в якості добавки вапна на появу соляного нальоту, і в разі необхідності відмовитися від вапняних добавок.

Ряд хімічних добавок, що використовуються при будівництві, впливає на адгезію розчину до цеглини, що значно знижує водонепроникність стін, а це, в свою чергу, веде до привнесення соляних розчинів з атмосферними опадами.

реклама

Також слід виключити застосування не промитого піску при виготовленні розчинів.

При влаштуванні гідроізоляції треба провести ретельну перевірку її якості з метою недопущення попадання грунтових вод в цегляну кладку. При приготуванні розчинів варто звернути увагу на якість застосовуваної води.

Зазвичай водопровідна вода не є джерелом висоли, але при доставці води з водойм, або інших джерел, можливість надходження солей присутня.

УСУНЕННЯ сольового нальоту

Первинне видалення сольових нальотів на стіні виробляється за допомогою щітки і звичайної води.

До часткового видалення соляного нальоту такий спосіб призведе в більшості випадків, але часто в складі висоли знаходяться солі, не розчинні у воді.

Тому при митті стін водою вони не видаляються. Необхідно застосовувати наявні в будівельних і господарських магазинах спеціальні миючі засоби.

При можливості кращий варіант — провести хімічний аналіз утворився нальоту, з тим, щоб застосовувати конкретний розчинник.

Якщо з яких-небудь причин це зробити неможливо, проводиться підбір найбільш ефективного миючого засобу, але в невеликих кількостях.

Після того, як вжитими заходами вдалося домогтися видалення соляного нальоту, необхідно також вжити заходів щодо недопущення утворення нового соляного нальоту.

Для цього застосовують спеціальний гидрофобизатор. Гідрофобізатор покликаний захистити поверхню від виступанія солі і проникнення рідини ззовні в будівельний матеріал.

Наноситься після того, як соляної наліт видалений зі стіни. Стіна повинна добре просохнути.

Після повного висихання наноситься шар гідрофобізатора і залишається приблизно на добу для нормального висихання і вбирання в будівельний матеріал. Потім наноситься другий шар.

Гідрофобізатор, проникаючи в пори будівельних матеріалів, зокрема цегли, заповнює їх і не дає можливості воді виносити солі на поверхню.

З боку вулиці (тобто з фасаду) він не дає атмосферних опадів вбиратися в будівельний матеріал, утворюючи при цьому висоли. Однак треба пам’ятати, що нанесення гідрофобізатора проводиться при сухій погоді.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *