Скло і склопакети, догляд за склом

реклама

догляд за скломЧи багато ми знаємо про скло? Якщо запитати сучасної людини, що ж таке скло, він відповість, що скло це аморфне тіло, що отримується шляхом охолодження розплаву … і так далі і тому подібне. Скаже, що з скла виготовляють, і де воно використовується. Ми так звиклися до присутності скла в нашого повсякденного життя, що, напевно, ніколи і не замислювалися, що колись раніше його не було. І люди обходилися без засклених вікон, балконів, без прекрасної посуду, без наповнених приголомшливими винами і коньяками пляшок, без дзеркал і ще без багато чого і багато чого іншого. 

 

Скло для вікна

Людина навчилася отримувати скло — чудовий матеріал, що зіграв видатну роль в розвитку нашої культури. Єгиптяни, наприклад, більше 5000 років тому вже виготовляли зі скла всілякі прикраси, намиста, кольоровим склом покривали посуд, а більше 3000 років тому вже використовували для зберігання парфумів пляшечки зі скла. Спочатку скло виходило зеленуватим або мутно-синюватим. Такий колір тодішнього скла пов’язаний з тим, що пісок, застосовуваний при виробництві скла, мав домішки. Пізніше, приблизно в 1 столітті до н. е.. люди навчилися знебарвлювати скло за допомогою марганцю. Спочатку скляні вироби видували за допомогою склодувних трубок, надаючи їм потрібну форму, пізніше навчилися виготовляти плоске і прозоре скло. Прозорі плоскі скла були виявлені при розкопках у Помпеї. Надалі, вже в середні століття, десь у другій половині XIII століття, плоске і прозоре скло з’явилося в Європі. Думають, що саме воно і було використано в свій час венеціанськими майстрами-шлифовальщики для виробництва лінз для окулярів. 

Скло являє собою прозорий матеріал у вигляді тонкого листа. Склопакет — це два (буває і більше) скла, які герметично сполучені по контуру і розділені між собою повітряними або наповненими інертними газами прошарками. 

 

Скло може мати зняті фаски

Важливо знати, що заповнення світлового прорізу може реалізовуватися як традиційним методом з використанням двох і трехстекольних конструкцій з великими проміжками повітря, а так само з застосуванням спеціальної системи герметично сполучених по контуру і розділених між собою повітряними або заповненими інертними газами прошарками склопакетів. 

Скло і склопакети можуть бути встановлені у віконні блоки, зроблені з різного матеріалу будь то: дерев’яні, алюмінієві, ПВХ, комбіновані. 

Склопакети мають підвищені (якщо порівнювати із звичайною системою скління) тепло-і звукоізоляційні властивості. Склопакети потрібно підбирати з урахуванням клімату, тоді вони не будуть пітніти і на них не утворюється паморозь. Крім того, завдяки герметичності, в повітряний прошарок не проникає волога і пил, завдяки цьому не погіршується освітленість будівлі. 

Однокамерний склопакет виготовлений з двох стекол з повітряним (або газовим) простором, а двокамерний склопакет містить в собі три скла. Від товщини склопакета і кількості стекол (і, відповідно, прошарків між ними) залежать його енергозберігаючі властивості. 

 

Конструкція склопакета

Для заповнення світлових прорізів є велика кількість різновидів стекол, серед яких: 

  1. Рефлекторні — сонцезахисні відображають скла. 
  2. Триплекс — це багатошарове скло, виготовлене шляхом з’єднання декількох листів полірованого скла, з одним або двома шарами плівки, що відрізняється високою міцністю протиударні скла, при бою скло залишається на плівці. 
  3. Армовані, до складу яких входить металева сітка, що утримує осколки при ударі. 
  4. Загартовані скла мають підвищену міцність при ударах і перепадах температури. 

реклама

При обранні типу скління та виду стекол потрібно враховувати функцію, яку буде здійснювати вікно (наприклад, немає необхідності використовувати ускладнену конструкцію там, де немає підвищених вимог до тепло і звукоізоляції). 

Крім спеціальних стекол, широко використовуються наносяться на скла плівкові покриття, які надають вкриває стеклам функціональні і декоративні властивості, а саме: міцність, безосколочність, вогнестійкість і інше.

 

 

Догляд за склом 

Скла потрібно періодично мити прохолодною водою. При митті вікон взимку, має сенс додати у воду рідина для миття лобових стекол автомобілів або спирти, які знижують точку замерзання води і є підходящими для миття вікон розчинниками. 

Вимити зі стекол жир, сліди рук та інші масляні плями можна, використовуючи як розчинник аміак. Звертатися з ним потрібно обережно, ні в якому разі не допускати контакту з ущільнювальною прокладкою. Після миття, скло потрібно обполоснути водою, щоб розбавити і змити залишки розчину, потім висушити еластичним гумовим шпателем і / або м’яким рушником з ворсу. 

При митті вікон треба стежити за тим, щоб вода не стікала в місця скління (пороги) (якщо замерзне, це може викликати поломку скла), в рами або на сусідні частини віконної конструкції, а при попаданні — відразу ж висушити. 

Мийку і чищення стекол в склопакетах потрібно здійснювати тільки з зовнішніх сторін (без розкриття стулок рам) з використанням миючих засобів. 

Загартоване скло, як і будь-яке інше, також вимагає догляду. Основними методами можна назвати миття і чищення. Якщо у вас не стандартне прозоре скло, а з нанесеними елементами декору, одним словом декоративне, то ви зможете обійтися звичайними засобами для миття скла. Ну а якщо ваше скло оброблено фарбою методом її нанесення на скляну поверхню, а не додаванням усередині скла, тоді вам варто бути більш уважними до його очищення. Фарба, вступаючи в реакцію з хімічними елементами миючого засобу, може зіпсуватися, тому попередньо перевірте його на слабозаметний частини скла. 

Як варіант, для того щоб очистити скло можете використовувати картопляний крохмаль, при цьому пропорції повинні бути 1 столова ложка крохмалю, розведена в 1 л. води. Ще одним варіантом може стати промивка скла холодною водою, попередньо змочивши його поверхню оцтом, потім, змочивши ганчірку в лляній олії, протерти і справити полірування скла шерстяною ганчірочкою. Позбутися проблемних ділянок, що з’явилися після мух можна таким способом: розріжте цибулину навпіл, потім протріть забруднену частину скла, після цього взявши ганчірочку, змочену в заздалегідь підготовленій воді з невеликою часткою синьки. Ці дії не тільки зроблять ваші вікна набагато чистіше, а й попередять повторення це проблеми. Додавши трохи оцту в теплу воду, можна не переживаючи мити матові скла. 

 

Висушування скла

Починати мити вікна найкраще з віконних рам. Причому миючий засіб, краще всього вибирати залежно від матеріалу, з якого виготовлена рама. Фарбовані дерев’яні рами добре миються пральним порошком, розчиненим у теплій воді. Якщо дерев’яна рама покрита лаком, то краще використовувати чистячий рідкий засіб. Але можна використовувати і холодний чай. Алюмінієві рами добре відмиваються гарячим розчином детергенту. Детергент — це синтетичне очищаючу речовина, яка видаляє всі забруднення з оброблюваної поверхні, вступаючи в реакції з забруднюючими речовинами. 

Якщо Ви хочете, щоб стекла залишалися чистими як можна довше, можна після миття протерти їх спеціально приготованим розчином (на 100 г розчину — 30 г води, 70 г гліцерину і кілька крапель нашатирного спирту), після чого дати їм висохнути.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *