Техніка фарбування стель

фарбування стель

Починають роботу з фарбування кутів

Для цього можна використовувати спеціальний кутовий валик і невелику кисть. При фарбуванні використовуйте валик довжиною 18 – 25 см. Смуги фарби, що наноситься повинні бути шириною в 2,5 – 3 валика. Валик повинен мати ворс середньої довжини, а ось інструмент з поролону краще не застосовувати: цей матеріал сильно вбирає фарбу і контролювати її кількість практично неможливо.

Фарбувати починають від вікна, поступово переходячи углиб приміщення

Перший шар кладуть поперек шляху сонячних променів, а другий – уздовж. Щоб уникнути появи смуг. Після того як на валику практично не залишиться фарби, їм проходять по вже пофарбованої поверхні. Таким чином видаляють надлишки фарби, яка може утворити на стелі смуги. Розтирати забарвлену поверхню абсолютно сухим інструментом не варто. Інакше на стелі залишаться смуги, а сам шар покриття буде неоднорідним. Уникнути напливів можна, стежачи за тим, щоб на валику постійно було приблизно рівну кількість фарби. Для цього необхідно частіше вмочати валик і ретельно розгортати його по спеціальній ємності, позбавляючись від надлишків фарби. Щоб після закінчення робіт було простіше очистити ємність від фарби, її внутрішню поверхню можна вистелити поліетиленовою плівкою, краї якої загортаються за бортики ванночки і закріплюються скотчем. Коли все фарбувальні роботи будуть завершені, плівку видаляють разом з фарбою, а ємність залишається чистою.

Фарбу необхідно наносити не одним товстий шаром, а в 2 – 3 більш тонких

Таке покриття буде триматися набагато довше. При цьому слід пам’ятати, що кожен шар повинен повністю висохнути, перш ніж буде нанесений наступний. Останній шар найкраще наносити чистим, що раніше не використовувалися валиком. Після фарбування стелі необхідно затемнити вікна, якщо вони виходять на сонячну сторону. Не можна допускати протягів і намагатися прискорити процес сушіння за допомогою нагрівальних електро-приладів. В іншому випадку фарба може покоробитися і відійти від поверхні.

Враження, яке виробляє висохла пофарбована поверхня, залежить в першу чергу від типу фарби і співвідношення її компонентів (наприклад, матова містить більше фарбувальних пігментів ніж глянсова). Щоб покриття довше трималося і мало високими декоративними властивостями необхідно правильно підібрати фарбу. Основу фарб зазвичай складають неводний склад (оліфа, смола, лак), вода і емульсія. В основу додають сполучні речовини (зазвичай, це лляне масло і алкідні смоли) і фарбувальні пігменти (натуральні або штучні). Від цих складових і залежать властивості фарби. Наприклад, у водних складах пігменти і сполучні речовини знаходяться в підвішеному стані. Коли з фарби випаровується вода, вони з’єднуються в суцільний шар.

Цей тип фарб вельми популярний. До них відносяться акрилові, латексні, силіконові і силікатні. Асортимент цього матеріалу досить широкий. Водно-емульсійні фарби можна використовувати не тільки для фінального фарбування стель, але і в якості грунтовки, що допомагає виявити недоліки стель. Для цього складу сильно розбавляють водою і наносять на поверхню. Всі недоліки зашпаклювати стелі відразу стають помітні. Після цього залишається тільки дочекатися повного висихання водоемульсіонкі і провести остаточне вирівнювання поверхні.

Акрилова фарба

Якщо ви вирішили пофарбувати стелі акриловою фарбою, то фахівці радять наносити її тільки в два шари: цього буде цілком достатньо. Вийшло покриття досить еластично і добре закриває тріщини шириною до 1 мм. Акрилові склади створюють якісну міцну поверхню, стійку до забруднення. Але є у цих фарб і мінус – погана паропроникність. Тому не варто фарбувати ними стелі в приміщеннях з підвищеною вологістю.

Силікатна фарба

На відміну від акрилових силікатні сполуки добре пропускають вологу, поверхня, пофарбована ними, «дихає». Застосовують їх для декодування поверхонь, пофарбованих вапняними або цементними складами. Перед використанням цього типу покриття необхідно заґрунтувати стелю силікатної сумішшю. На відміну від акрилових силікатні фарби не еластичні і не маскують навіть дрібних тріщин. Великим плюсом цього покриття є те, що воно не підтримує розмноження мікроорганізмів. Тому такі фарби добре підходять для ванних кімнат і кухонь, де через підвищену вологість і тепла часто утворюється цвіль.

Силіконова фарба

Силіконові фарби володіють високою паропроникністю, що не розм’якшуються від високих температур (як акрилові), підходять для фарбування всіх мінеральних поверхонь. Крім того, він володіють ще більшою еластичністю, ніж акрилові, і здатні перекривати тріщини шириною до 2 мм. Силіконові фарби сумісних з силікатними і латексними, тому їх часто змішують, від чого якість покриття тільки поліпшується. Крім того, силіконові склади антісептічна.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.