Триплекс і армоване скло

реклама

Триплекс і армоване склоАрмоване скло — листове скло, всередині якого паралельно поверхні покладена металева сітка з крученої або зварної відпаленого, хромованою або нікельованої сталевого дроту діаметром 4,5-6 мм з шестикутними або квадратними осередками. Будучи запресованої в скло, металева сітка служить каркасом, що утримує маленькі осколки скла при його пошкодженні. Це робить армоване скло безпечним у використанні.

Армоване скло випускають плоским або хвилястим товщиною 5,5-6 мм максимального формату 1500х2000 мм. Його використовують у пристрої ліхтарів верхнього світла, перегородок з підвищеними запитами до безпеки і вогнестійкості скління, огороджень сходових маршів, балконів. Хвилясте армоване скло вживають в покрівельних конструкціях. 

Проводять армоване скло таким чином. У середину листа паралельно його поверхні в процесі виготовлення вміщають металеву сітку з квадратними або шестикутними осередками. Так само є кольорове армоване скло, виготовляється воно з скломаси, пофарбованої окислами металів. Найбільш поширені кольори — золотисто-жовтий, зелений, лілово-рожевий, блакитний. 

Подібне скло може мати як сиру литу поверхню (армоване лите скло), поверхня прикрашену візерунком, що збігається з малюнком сітки (візерункове прокатне армоване скло), так і поліровану (поліроване армоване скло). 

Сітку використовують зварену зі сталевого дроту, а для скла вищої категорії якості ще й із захисним алюмінієвим покриттям. Сторона квадратної комірки складає 12,5 або 25 мм. Сітка повинна бути розміщена по всій площі листа на відстані не менше 1,5 мм від поверхні скла. У підсумку виходить світлопропускаючий матеріал, що розташовує підвищеною безпекою і вогнестійкістю. Але армування не піднімає механічну міцність скла і навіть знижує його приблизно в 1,5 рази. Зате присутність сітки не дозволяє осколкам розлітатися і випадати з палітурок, якщо, наприклад, у нього влетить м’яч або камінь. 

Якісне армоване скло повинне відламуватися по лінії надрізу, при цьому не розтріскуючись. Якщо в ньому повно бульбашок, це брак. 

 

Застосування армованого скла 

Сфера застосування скління вікон, ліхтарів, перегородок у виробничих, загальних і житлових корпусах, для установки балконних огорож. Працювати з армованим склом будинку досить складно (важко відколоти маленькі шматочки), але можливо. Нарізають його звичайним способом, потім відокремлюють шматки один від одного, а виступаючі по краях кінчики дроту «відкушують» плоскогубцями. Дріт тонка і відламується легко. 

Кріпити армоване скло краще всього в палітурках суцільними штапиками з усіх чотирьох сторін аркуша через гумові прокладки або на мастиці. 

В Україні можна зустріти на ринку армоване скло таких виробників: 

 • ВАТ «Гусевський склозавод ім. Дзержинського »(аркуші 1600х1300мм); 
 • ВАТ «Гродненський склозавод» (листи 1600х1200мм); 
 • ВАТ «Червоний травень» (Тверська область). 

реклама

 

Триплекс

Триплекс це два листа скла, які склеєні еластичною плівкою (полімером). Завдяки цьому триплекс виділяється збільшеною безпекою. Якщо скло розіб’ється, то його осколки залишаться на місці, міцно скріплені один з одним. 

Застосування триплексу: розумно застосовувати в якості стекол, що оберігають від злому (ударостійке), від куль (куленепробивне), від вогню (вогнестійке), а також для спорудження ізолюючих склопакетів, акваріумів великих масштабів, елементів інтер’єру і т.п., так як триплекс надійно охороняє людину від різних травм. 

Скла реалізують як у вигляді великих пластин, з яких нарізають полотна необхідного розміру, так і у вигляді готових виробів певних форм і розмірів. 

Зазвичай пропонується два види триплексу — це плівковий і заливний. У плівковому шари «склеюються» один з одним по всій поверхні полімерною плівкою, а в холодці полімерним ламінуючою складом. Подібні скла відмінно захищають від ультрафіолетового випромінювання. 

На відміну від загартованого скла, триплекс не міцніші звичайного скла, він тільки лише веде себе по-іншому при розбиванні, осколки не розлітаються в усі сторони, а залишаються висіти на еластичній плівці. 

Кулестійке бронестекло являє собою багатошаровий блок з склеєних між собою пластин скла різноманітної товщини. Має у своєму розпорядженні захисними властивостями такими як: 

 1. Переносить багаторазовий удар вільно падаючого тіла; 
 2. Стійкість до пробивання; 
 3. Виносить вплив вогнепальної зброї (пістолети ПМ, ТТ, автомата АКМ, гвинтівка СВД) і перешкоджає наскрізному проникненню вражаючого елемента. 

Кулестійке бронестекло спеціалізовано для використання на транспортних засобах, в адміністративних і житлових будівлях, де є потреба запобігання життя людини і матеріальних цінностей. 

Будівельний триплекс — це композиція, яка складається з двох шарів скла і шару полімеру товщиною 1-2,5 мм між ними, що розташовує відмінними захисними властивостями. 

 

Використання триплексу дозволяє: 

 • Істотно зменшити ймовірність поранень людей від осколків скла, тому що полімер, що знаходиться між шарами скла міцно утримує ці осколки; 
 • Забезпечувати високу оптичну прозорість і стабільність кольору; 
 • Постачити стабільність до подряпин; 
 • Збільшити шумоізоляцію (зниження шуму на величину від 32 до 44 дБ). 

 

Будівельний триплекс застосовують: 

 • При оформленні входів і вестибюлів колективних будівель; 
 • При основі офісних перегородок і вітрин; 
 • При склінні сходів; 
 • У склопакетах, установлюваних на дахах будинків; 
 • При склінні магазинів та зупиночних комплексів; 
 • При склінні шкіл, спорт залів і дитячих садів.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *