Утеплення стін зовні мокрим способом «Мокрий фасад»

реклама

утепление стен методом мокрый фасадСьогодні ми докладно розглянемо утеплення стін ззовні мокрим способом, так само його називають «Мокрий фасад».

 

Система утеплення «Мокрий фасад» складається з трьох шарів: 

Теплоізоляційний шар — складається з мінераловатних плит або пінополістиролу.

Армований (базовий) — представляє з себе посилений щелочестойкой скловолоконної сіткою штукатурно-клейовий склад. У цьому випадку прийнято називати метод утеплення «легким». «Важкий» мокрий метод утеплення схожий з «легким», але використовується сталева армована сітка, яка виконує несучу функцію (у «легкої» системі цю роботу виконує утеплювач). «Важка» система утеплення помітно навантажує стіну, вона більш трудомістка і дорога.

Захисно-декоративний, це шар фактурної штукатурки (зазвичай акрилової, мінеральної, силоксановой), на яку можна наносити спеціальні фарби. Розрізняють фасади з так званими товстим (30-40 мм) і тонким (7-9 мм) штукатурними шарами. Найбільш поширений тонкошаровий штукатурний фасад.

Основна перевага такої системи зовнішнього утеплення стін (особливо легкої) — вона, як правило, дешевше, ніж шарувата кладка. Також скорочуються витрати і на зведення фундаменту, тому що шар утеплювача буде навантажувати його незначно. Крім цього, система «мокрий фасад» значно збільшує термін служби стін, оскільки захищає її від промерзання, вітру, опадів, змін температур, а так само перешкоджає конденсування водяної пари усередині несучої стіни. Це можливо тільки за умови ретельно продуманого розрахунку паропроникності всіх верств системи і правильному підборі товщини теплоізоляції, інакше, навпаки, проблем не уникнути.

 

Правила тут такі:

щільні паронепроникні матеріали потрібно располаагать з теплою сторони конструкції, а пористі паропропроніцаемие — з холодною не можна встановлювати або наносити на зовнішній поверхні стіни або з холодної сторони утеплювача матеріали, які погано пропускають водяні пари (важкі цементні штукатурки, пароізоляційні плівки).

Якщо використовується добре пропускає пар волокниста теплоізоляція, шар штукатурки не повинен ставати перешкодою для пари, саме тому в поєднанні з мінеральною ватою неприпустимо використання акрилової штукатурки, яка має низьку паропроникність. При зовнішньому утепленні від такої штукатурки так само рекомендовано відмовитися, якщо стіни складені з газобетонних або пінобетонних блоків. 

Бетон, пінобетон, цегляна кладка, газосилікат, штукатурка, цементно-волокнисті плити та інші, служать підставою для монтажу теплоізоляційних плит. Основа повинна бути сухою, добре очищеним від пилу, залишків будівельного розчину, висолів, жиру, грибків і плісняви і рівним (нерівності не повинні перевищувати 1 см на 1 м поверхні). Для зміцнення, поліпшення адгезії клейового складу і зменшення водопоглинання, підготовлену поверхню обробляють грунтують складом. Монтаж утеплювача починається з цокольного профілю, який припадає опорою для нижнього ряду теплоізоляційних плит. Профіль ідеально рівно кріпиться дюбелями, а в місцях де він нещільно примикає до стіни встановлюються підкладкові шайби, відповідні товщині зазору. 

реклама

За системою «мокрий фасад» утеплювальні плити кріплять до основи за допомогою клею і дюбелів. Клей тут відіграє важливу роль, тому що навантаження від власної ваги утеплювальної системи лягає саме на нього. Акрилатний або полімерцементний клейовий склад наносять з відступом від краю плити суцільною смугою шириною приблизно 5-6 см і п’ятьма-шістьма точками по 08-10 см рівномірно по поверхні утеплювача. Клей наноситься спеціальним нержавіючим зубчастим шпателем, висота зуба якого дорівнює 10-12 мм. Якщо нерівності підстави складають більше 20 мм, вирівнювання здійснюється за допомогою спеціальних прокладок. Монтаж першого ряду плит виробляється з його опорою на цокольний профіль. Відразу після нанесення клею на плити їх потрібно прикласти до поверхні фасаду і вирівнювати ударами довгою терки. Надлишки клею, що залишилися після приклеювання утеплювача, повинні бути вилучені. Плити слід наклеювати впритул один до одного без щілин, для забезпечення перев’язки стиків (за принципом цегляної кладки), в тому числі і на внутрішніх і зовнішніх кутах будівлі. Якщо виявлені нерівності їх потрібно відшліфувати наждаком. А у випадку якщо в стиках між плитами є нещільності, їх слід заповнити відрізками теплоізоляційних плит. Для отримання рівних граней на зовнішніх кутах монтувати утеплювач потрібно з перехлестом, що перевищує товщину плити на 2-3 см. Після того як клей висох надлишки плит зрізаються ножем. Поверхня зрізу зашліфовивается. 

З використанням спеціальних ДУБЕЛЬ плити кріпляться до стіни, але не раніше ніж через 48 годин після того як клейовий склад висохне. Такі дюбеля служать додатковим кріпленням для кращого витримування вітрового навантаження утеплювачем. Дюбелі можна не використовувати тільки тоді, коли основа нова або знаходиться в хорошому стані, в іншому випадку додаткового кріплення не уникнути. Застосування дюбелів також необхідно, якщо висота утеплюваної стіни перевищує 8 м. У будь-якому випадку, вони досить дешеві і значно підвищують міцність системи. Довжина і тип дюбеля вибирається залежно від виду і товщини утеплювального матеріалу. Зазвичай для утеплення стін зовні мокрим способом використовують тарілчасті дюбелі, які слід монтувати по 4-5 шт/м2. По кутах утеплювач кріплять великою кількістю дюбелів, ніж на інших ділянках стіни, — до 7 шт./м2. Дюбелі не повинні бути втоплені в шар теплоізоляції занадто глибоко. В іншому випадку місця їх розміщення будуть видні на штукатурці під час різких змін температури і вологості. 

Оскільки зовнішні кути стін, особливо на рівні першого поверху, більше схильні до ризику ушкоджень, їх зміцнюють додатковим шаром армуючої або броньованої сіткою, або ж сіткою в комбінації зі спеціальними кутовими профілями. Укладання армуючої сітки без кутового профілю ведеться з нахлестом мінімум 40 см, тобто по 20 см подвійного шару сітки з кожного боку зовнішнього кута (стандартний нахліст на фасаді становить 10 см). Крім того, для кріплення утеплювача в прилеглій до кутового профілю зоні, необхідно використовувати більшу кількість дюбелів. 

У районі віконних і дверних прорізів утеплювальні плити приклеюються до поверхні фасаду, попередньо їх підганяють за розміром, обрізаючи зайве, проте стик плит не повинен співпадати з лінією укосу. У тому випадку якщо торець утеплювача примикає до існуючих неутепляемим конструкціям, наприклад сусідні будівлі, ригелі, балконні плити тощо, їх стик з плитою здійснюється через ущільнювальну саморозширний стрічку, яка в свою чергу примикає до конструкції і приклеюється таким чином, щоб її розташування було близько до зовнішньої поверхні утеплювача, але не виходила її межі. У зоні примикання утеплювача до віконних прорізів встановлюють спеціальний віконний профіль, який грає роль деформаційного шва між віконним блоком і системою утеплення і перешкоджає утворенню тріщин по периметру віконних прорізів. 

При утепленні стін зовні мокрим способом вікна та двері зазвичай встановлюють у зовнішнього краю несучої стіни, на кордоні теплоізоляційного шару. Якщо проектом передбачена залізобетонна перемичка, то по всій її довжині виникає лінійний місток холоду. У результаті на стіні з боку приміщення можуть з’явитися роса, темні плями або навіть грибок. Щоб обмежити витоку тепла через перемичку, теплоізоляція не повинна обриватися над перемичкою вікна чи двері. Досить зробити шар теплоізоляції на 2-3 см довше, щоб вона заходила на край коробки, утворюючи так звану чверть, яка запобіжить витік тепла. Те ж саме відноситься і до відкосів — досить насунути плиту утеплювача на раму і тим самим створити чверть шириною в декілька сантиметрів. 

Для того щоб система утеплення стін зовні мокрим способом «мокрий фасад» досягла максимальної тріщиностійкості, в районі вершин кутів дверних і віконних прорізів, косинками з стеклотканевой сітки розміром 300 × 200 мм під кутом 45 ° виконується попереднє армування. Для цього на змонтовані плити, площею трохи більшої площі косинки, наноситься клейовий склад шаром близько 2 мм, в який утапливается сітка за допомогою шпателя. Аналогічним способом зміцнюються і всі зовнішні кути, де армування проводиться спеціальним кутовим профілем з ПВХ з сіткою. 

 

Важливо знати: 

Застосування пінополістиролу для утеплення фасаду вимагає застосування низки протипожежних заходів. У тих будинках, які мають більше двох поверхів, на кожному поверсі по всьому його периметру, а так само всієї площі лоджій і балконів і по контуру прорізів слід передбачити рассечки з мінераловатних плит — смужки шириною не менше 10 см.

Щоб температурні деформації і напруги на великих ділянках стін не приводили до утворення тріщин і розломів, в конструкціях стін влаштовують деформаційні шви. Необхідні вони і в системах утеплення стін зовні. Їх передбачають при сполученні елементів з різних матеріалів і на місці існуючих деформаційних швів у стінах. Для їх пристрою можна використовувати спеціальні U-образні елементи або цокольні профілі, прикріплені до стіни вертикально. 

Підставою для остаточної обробки поверхні декоративними матеріалами служить шар, що складається з клейового штукатурного складу, армованого сіткою зі скловолокна. Сітка повинна бути щелочестойкой, мати щільність 140-190 г/м2 і укладатися з перетином полотнищ на ширину 10 см. Це забезпечує необхідні механічні характеристики системи. На плити утеплювача наноситься базовий шар штукатурки товщиною близько 4-5 мм, а потім у нього утапливается сітка, ні в якому разі не допускається утворення складок. Поверх виконаного шару наносять ще один вирівнюючий штукатурний шар 1-2 мм методом «мокре по мокрому». При цьому необхідно стежити, щоб капелюшки дюбелів були приховані, а армований шар штукатурки добре схопився з тарельчатой головкою дюбеля. Якщо армуючий шар занадто тонкий, в місцях з’єднання теплоізоляційних плит на штукатурці можуть з’являтися тріщини. Поява тріщин може бути пов’язано і з тим, що армована сітка була покладена без нахлісту або нерівномірно втоплена в розчин. 

Утеплення стін зовні мокрим способом за системою мокрий фасад, у своїй завершальній стадії, перед остаточною декоративною обробкою, передбачає нанесення на поверхню армованого шару спеціальної грунтовки. Після висихання шару грунтовки поверхню готова до нанесення фінішного штукатурного шару.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *