Вибір покрівлі: найкраща металочерепиця

Багато фахівців у покрівельної сфері порівнюють металочерепицю з одним з найбільш якісних і дорогих типів покриття, з керамічною черепицею. Однак порівняння більшою мірою проходить у площині зовнішнього вигляду обох матеріалів, а не їх фізичних характеристик.

металочерепица

Вибір металочерепиці в якості основного матеріалу для покрівлі ні в якому разі не є провальним. Цей вид покриття здатний здивувати вас своїми можливостями захищати будівлю від негативного впливу опадів, вітру, сонячних променів і багато іншого. У нашій країні активне застосування металочерепиці почалося лише на початку 90-х років минулого століття. Цей матеріал зміг швидко завоювати популярність: статистика говорить, що в наші дні покрівля сталевим профільованим листом є найбільш використовуваною в усьому світі. Найпопулярнішими матеріалами, що лежать в основі виготовлення плиток металочерепиці, є сталь, мідь і алюміній. Під час виробництва на окремі покрівельні елементи методом холодного тиску наносять захисне полімерне покриття. Вибір металочерепиці це дуже відповідальне завдання, впоратися з яким ми постараємося вам допомогти.

 

Як визначити кращу металочерепицю?

Вибираючи металочерепицю насамперед слід звернути увагу на виробника вихідного матеріалу і виробника вже готових конструкцій, клас оцинковки і товщину сталі, тип захисного і товщину захисного покриття. Ознайомившись з детальною характеристикою кожного з перерахованих вище аспектів, ви зможете самостійно визначитися, яка металочерепиця краще.

 

Виробник металочерепиці

Детальніше дізнатися про постачальника сировини можна у виробника металочерепиці, який зобов’язаний розповісти вам про сталі, що йде на виробництво. Зупинивши свій вибір на декількох фірмах-виробниках, перевірте їх авторитетність на найбільших будівельних форумах країни. По-справжньому сумлінну постачальник будь-якого покрівельного матеріалу убезпечить вас від виникнення проблем, пов’язаних з кольором матеріалу або товщиною і якістю плиток.

 

Яку сталь використовують для виробництва металочерепиці?

Товщина профілю металочерепиці також є важливою характеристикою у визначенні її якості. Стандартні розміри варіюються від 0,4 до 0,6 мм. Не рекомендується використовувати матеріал з меншою товщиною, особливо в районах з рясними опадами у вигляді снігу. У такому випадку сильно збільшується навантаження на весь дах, що може спричинити за собою деформацію всієї покрівлі. Перевірити товщину сталі ви можете самостійно за допомогою мікрометра.

Довговічність металочерепиці безпосередньо залежить від якості оцинкування сталі. Розрахунки говорять, що на 1 кв. м. металу необхідно використовувати не менше 142, 5 грамів цинку, при цьому товщина шару повинна знаходитися в діапазоні від 10 до 18 мікрон. Такий тип оцинковки відносять до другого класу. Всього їх існує три. Перший вважається найпрестижнішим: для виготовлення витрачають близько 275 грамів цинку. У сучасному будівельному світі така якість можна зустріти лише у скандинавських компаній-виробників сталі. Третій же клас дозволяє використовувати цинку в два-три рази менше – від 100 до 142,5 грамів на 1 кв. м. Цікаво, що шар цинку під впливом навколишнього середовища руйнується протягом року на 2-5 мікрона. Для того щоб запобігти повне руйнування матеріалу на металочерепицю наносять спеціальну полімерну фарбу.

 

Полімерне покриття для металочерепиці: характеристика

Полімерне покриття виконує дві важливі функції для покрівлі: по-перше, захищає матеріал від руйнування, по-друге, прикрашає дах, тобто виступає відмінним декоративним матеріалом. Традиційно металочерепицю покривають фарбою, виготовленою на основі тефлонового модифікованого поліестеру, полівінілхлориду, поліуретану, ПВДФ або чистого поліестеру. Залежно від покриття, змінюються і окремі функції і можливості всієї металочерепиці.

 

Будова металочерепиці

Чистий поліестер товщиною від 25 до 50 мікрон здатний захистити покрівлю лише від впливу ультрафіолетового випромінювання. Проте матеріал залишиться безсилим у боротьбі з корозією, хімічними або механічними ушкодженнями. Термін служби складе 10-30 років.

Тефлон модифікований поліестер товщиною від 25 до 35 мікрон на голову вище свого «побратима». Термін служби цього полімерного покриття знаходиться в діапазоні від 15 до 35 років, при цьому вам гарантована мінімальна захист покрівлі по всіх параметрах: корозія, сонячне, механічне або хімічний вплив.

Поліуретан наносять на металочерепицю завтовшки в 50 мікрон. Це дозволяє підвищити багато характеристик матеріалу. По-перше, термін служби доходить до 40 років. По-друге, захисні функції збільшуються в рази: практично непомітні ультрафіолетові випромінювання, корозія і хімічні впливи. Трохи гірше переносяться механічні пошкодження.

Полівінілхлорид і ПВДФ мають практично однакові характеристики: товщина шару – не менше 200 мікрон; термін служби для першого типу покриття становить 25-40 років, для другого – 30-45 років; як перший тип, так і другий надійно захищають від усіх можливих негативних впливів з боку навколишнього середовища або людського фактора.

Інформація про полімерному покритті допоможе вам самостійно вирішити, який же тип металочесрепіци найкраще підходить для даху вашого будинку. Традиційно покупець розраховує на те, що збереглася стара істина: чим дорожче товар, тим він якісніший. На жаль, сьогодні така формула спрацьовує не завжди. Тому уважно ознайомтеся з характеристиками металочерепиці.

 

Типи профілів металочерепиці

Профілі металочерепиці Визначити кращу металочерепицю вам допоможе також інформація про її видах. На сьогодні виробляють такі типи профілів металочерепиці: джокер, каскад, банга і Монтеррей. Найпоширенішим вважається останній тип. Такі плитки мають кілька округленої форму і сходинки. Каскад називають найбільш економним видом, який легко монтувати. Його форма нагадує цільну плитку шоколаду. Банга нещодавно з’явився на покрівельному ринку нашої країни. Такий тип відрізняється формою у вигляді хвилі. Саме тому його рекомендують використовувати для покриття великих будівель або будівель з високою покрівлею.

На закінчення хочеться нагадати, що максимально захистити дах вам допоможе не тільки вибір найкращої металочерепиці, але й дотримання всіх правил монтажу матеріалу. У разі небажання довірити цей процес професіоналам, запам’ятайте, що необхідно додатково захистити місця утворилися отворів і зрізів на покрівлі за допомогою їх фарбування. Крім цього краще використовувати інструменти для укладання металочерепиці.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.