Відновлення і заміна паркету. Вибір паркетного лаку

Відновлення і заміна паркету. Вибір паркетного лаку

Найчастіше про вибір паркетного лаку починають замислюватися на останньому етапі роботи по настилу або заміні паркету.

Тим часом сучасний ринок пропонує різні види паркетного лаку, який створений для певних порід дерева і має особливі характеристики. Тому так важливо розібратися в його складі, щоб не помилитися при покупці.

А лак, який не підійде може зіпсувати паркет і тоді доведеться стелити новий, а це знову ж великі грошові витрати, які нікому не потрібні.

Основні види

Вітчизняні та зарубіжні виробники використовують різну основу для створення лаку для паркету.

  • Як і раніше часто застосовують водну основу;
  • Отримує популярність поліуретановий лак без води;
  • Ґрунтувальний варіант більше служить в якості захисного шару;
  • Масляні смоли створюють міцнішу основу;
  • Кислотно-отвреждаемие робляться безпосередньо перед покриттям.

Крім того розрізняють паркетний лак за ступенем блиску. Він може бути матовим і напівматовим, глянцевим і напівглянцевим. Все залежить від процентного співвідношення і відображення.

Характеристики лаку

Ступінь блиску багато в чому говорить про концентрацію пасивного компонента. Чим вона більше, тим більше насичена і матова поверхня.

  • Водорозчинні лаки утворюють захисну плівку, практично не мають запаху і добре підкреслюють структуру дерева. Недоліком є ​​те, що тримаються вони не так довго;
  • Поліуретанові одно- та двокомпонентні лаки можуть витримувати великі навантаження і більш довговічні. Добре вбираються, а також термостійкі і еластичні;
  • Лак грунтовки слід купувати разом з основним. Головна його призначення полягає в тому, щоб уберегти кромки паркету. До того ж він швидко сохне протягом трьох-чотирьох годин;
  • У алкідні лаки додають лляне або деревна олія. Завдяки цьому паркетна дошка добре просочується. Доводиться робити кілька шарів. Виходить красивий насичений колір. Щоб скоротити час висихання цей лак змішують з поліуретаном. Додаткова плівка забезпечує великий термін експлуатації і високу ступінь зносу;
  • Щоб отримати кислотно-отверждающей лак потрібно змішати два основних інгредієнта в співвідношенні один до десяти. Але перед цим ознайомитися з інструкцією, де все детально зазначено. В результаті паркет буде менше боятися вологості і температурних перепадів. Правда відтінок кольору кілька зміниться і людям які страждають на алергію краще його не застосовувати.

При покупці паркету відразу ж слід купити той лак, який найбільше відповідає як інтер’єру кімнати, так і дерев’яній дошці.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.