Вікна та двері

реклама

окна и двериДенне світло привносить іскорку радості в яку кімнату, вам тільки потрібно допомогти йому в неї проникнути. Для цього і роблять вікна , скляні двері і скляний дах. При виборі вікон і дверей насамперед приділяйте увагу енергозберігаючим моделями. Подвійні склопакети — стандартний варіант, однак більшість виробників пропонує моделі вікон зі склом, що зменшують рівень теплового випромінювання. На ці скла наклеєна спеціальна плівка, що відображає теплове випромінювання, але пропускає світло. Ця плівка також відображає ультрафіолетове випромінювання, через якого блякнуть тканини. Слід віддати перевагу моделям з відбивачами по всій поверхні вікна, а не тільки в місцях засклення. Також можна зробити навіс зовні над вікнами, щоб уникнути зайвого теплового випромінювання. Враховуючи, що будинок втрачає тепло переважно вночі, а не вдень, бажано повісити фіранки. Вони допоможуть зберегти тепло і додадуть затишку.

 

Типи вікон 

Перш ніж визначитися з типом нових вікон, зніміть штори зі старих — відмінності у висвітленні вас здивують. Якщо це не вирішило проблему з недостатністю освітлення, подумайте над тим, щоб збільшити вікна. Вікна слід робити там, де вони найбільш доречні. Іноді місце над шафою прекрасно підходить для установки вікна з підвісними петлями у верхній частині рами (вікна з верхньою фрамугою). Або ви можете поставити звичайні вікна. Вони не обов’язково повинні бути такої ж ширини, що і старі. Однак вони виглядають краще, якщо їх верхні частини вирівняти по висоті з іншими вікнами в кімнаті. 

Якщо ви хочете, щоб раковину або робочі поверхні висвітлював денне світло, то вікно варто встановлювати з розрахунком, що підвіконня повинен знаходитися на висоті 7,5-15 см від столу. З причин безпеки в більшості будівельних кодексів забороняється встановлення вікон над кухонними плитами.

При виборі вікон не забудьте також і про стиль. Якщо ви живете в колоніальному будинку, то вам чудово підійдуть вікна з двома підйомно-опускними стулками замість сучасних стулчастих вікон. Також слід взяти до уваги деякі особливості. Наприклад, нахиляйтеся всередину частина вікна мити набагато легше. За допомогою вставною решітки можна зробити вікно, рассеивающее світло. 

Для шанувальників пуританського стилю виготовляються вікна стандартних розмірів. Існує п’ять стандартних видів вікон. Їх можна використовувати окремо або в різних комбінаціях. 

 

Невідкриваються вікна (глухі) 

Це найпростіший вид вікон, так як вони не відкриваються. Це всього лише склопакет, вставлений в рамку. Такі вікна самі недорогі, вони більше інших пропускають світла, і у них саме широке розмаїття форм і розмірів. Проте ні про яке провітрюванні не може бути й мови. 
Вікна з двома підйомно-опускними стулками.

Можливо, найбільш популярна модель вікон, використовувана в житлових приміщеннях. Такі вікна складаються з двох засклених панелей, званих ковзної рамою і здатних рухатися вгору і вниз по металевих, дерев’яних або пластиковим направляють. 

 

Стулкові вікна 

реклама

Це вікна на петлях, що відкриваються назовні, варто лише повернути невелику ручку. Кращі стулчасті вікна можуть відкриватися на 90 °, що забезпечує найкращу вентиляцію. 

 

Ковзаючі вікна 

Вікна такого типу схожі на вікна з двома підйомно-опускними стулками. Засклені панелі рухаються горизонтально і часто використовуються, коли ширина віконного отвору набагато більше його висоти. 

Вікна з верхньою фрамугою. Відкриваються назовні, засклена панель прикріплена зверху до рами петлями. Вікна з верхньою фрамугою можуть бути відкритими для провітрювання в дощову погоду. 

 

Заміна вікон

При покупці вікон вам необхідно продумати дві речі — який тип вікон купити і як саме встановити вікна. 

 

Як замінити вікно?

Ви можете самі поставити вікно, купити нове і найняти кого-небудь, щоб його встановили. Також можете купити вікно в магазині, де надають безкоштовну установку. Якщо ви не професіонал, будьте уважні, зменшуючи розміри вікна або встановлюючи вікно менших розмірів, ніж ваші старі вікна. Якщо надто зменшити стару віконну раму, то це може призвести до того, що фасад буде виглядати незграбно. 

Існує трохи різних способів установки вікон. Вікна з двома підйомно-опускними стулками можна замінити, викрутивши петлі, при цьому залишивши саму раму на місці. Це хороший варіант, якщо несправні тільки петлі, а рама в хорошому стані. 

Повна заміна вікон — те ж саме, що установка вікна з нуля. Але спочатку потрібно демонтувати старі. Після установки нових, вам потрібно буде привести в порядок зовнішню обшивку і гіпсокартон. 

 

Скляні стелі

В одноповерховому будинку з склепінчастою дахом правильно розташований скляна стеля буде в п’ять разів краще висвітлювати кімнату, ніж вікно такого ж розміру. Дуже важливо правильно розташувати скляні стелі відповідно до сезонним рухом сонця, щоб уникнути надмірного нагрівання і втрат тепла. Найкраще розташувати скляні стелі з східної і північної сторони, щоб запобігти перегріванню приміщення і дифузію світла. Стелі з можливістю провітрювання, розташовані біля коника даху, набагато покращують природну вентиляцію. Якщо ви не впевнені, як вплине скляна стеля на ваш будинок, порадьтеся з архітектором або дизайнером.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *