Віконні ущільнювачі

реклама

уплотнительОсь прийшли холоди. А готові ми до тих сюрпризів, які приготувала нам зима? Хтось заздалегідь утеплив свій будинок, а хто то поклався на «авось». Звісно, найкращий варіант придбати і поставити склопакети, але це доступно не багатьом. У наш час є багато способів для того, щоб утеплити вікна. Багато з цих способів досить архаїчні, і відносяться до відсутності в магазинах і на ринках будматеріалів, якими можна якісно утеплити вікна. Невже людство не придумало інших, найбільш прогресивних способів заклеювання вікон?! Вибір різних віконних ущільнювачів великий.

 

Заміна паперу

Одного разу більш обізнані люди в цій справі, порадили мені скористатися прокладкою ущільнювача. Вони сказали, що дана прокладка не тільки не дасть прорватися протягам, а й захищає від міського шуму і пилу. І я подумав, чому б не спробувати? Сходив на ринок і розпитав у продавців: що таке прокладки ущільнювачів? 

Виявилося, що існують звичайні поролонові ущільнювачі для вікон, а також поливінілхлоридні (ПВХ), гумові ущільнювачі і поліуретанові, які діляться на самоклеючі. 

Тут виникає питання: що краще — гума або ПВХ? У магазинах тлумачного відповіді мені не дали. Потрібно поговорити з представниками фірм, що виробляють цю продукцію. Найбільш якісні ущільнювачі виробляються шведською фірмою Trelleborg, що пропонують Продукція торгової марки Varnamo, а також німецькою фірмою Fomestrip, яка реалізовується ущільнювач Chemlux. 

«Наші» ущільнювачі дешевше імпортних і в цьому плюс. Але гумові ущільнювачі російського та українського виробництва в продажу знайти важко. 

Іноді ПВХ виявляється краще гуми: матеріал найбільш морозостійкий, менше ламкий, не деформується і не кришиться. Але гума все ж зношується менше. Сьогодні попит на ринку мають гумові ущільнювачі. 

При купівлі гумових ущільнювачів для вікон потрібно вибирати якомога м’якше, т.к вони здатні перенести деформацію. Перед придбанням уважно прочитайте написи на упаковці. Що ж стосується кольору, в основному зустрічаються коричневі і білі ущільнювачі. 

 

Вибір ущільнювачів для вікон 

Які ущільнювачі купувати: самоклеючі або звичайні? Безперечно, зручні і швидкі при роботі — самоклеющимися. Тут є важливий критерій: треба прочитати термін придатності клею. Буває що, термін закінчився, і прокладка не приклеїться або скоро відвалюється. Спосіб, коли наклеюємо самі надійніше, тільки потрібно вибрати відповідний клей. Кращим клеєм вважається силіконовий герметик. Він не пропускає вологу і у висохлому стані відмінно стискується і розтягується. Даний герметик стримає ущільнювач на вікнах. 

Якісний ущільнювач зобов’язаний «вміти» відтворювати свою початкову форму. Ще важливо, щоб клею поверхню добре клеїлася. Займатися цією справою потрібно в теплу пору року. Фахівці радять заздалегідь помити і висушити віконну раму. Якщо ви будете дотримуватися цих правил, ущільнювач прослужить 5 років мінімум. Навіть якщо цього року холоду пройшли повз вас, то мої поради можуть стати в нагоді на наступний рік. 

реклама

 

Поради з ущільнення вікон 

Перед тим як ви підете купувати ущільнювачі для вікон, перегляньте всі щілини і виміряйте їх довжину і ширину. Напевно є вузькі щілини і широкі теж. Де у нас щілину вузенька 2-3,5 мм, треба приклеїти самоклеющуюся гумову прокладку заввишки 4 мм і шириною 9 мм. 

Якщо говорити про ПВХ, поліуретану і т.д., то план роботи той же. Як ви вже помітили, даний ущільнювач НЕ фігурний, а виглядає при розрізі як прямокутник. Їм можна обклеювати вікна в два шари. Більше шарів накладати не рекомендується, якщо все-таки необхідно, то для великих щілин потрібно купити гумовий ущільнювач за розмірами. 

Як обклеювати? Наклеювати ущільнювач треба з внутрішньої сторони. При цьому виходить, що, коли ви закриваєте вікна, ущільнювач закриє щілини. 

Ущільнювач дверна прокладка, прокладка для воріт, дверної клин, дверний стопор, пом’якшувач удару ручки, силіконовий клей

 

Що ще можна ущільнити? 

Ущільнювачі використовуються не тільки при заклеювання вікон. Можна ущільнювати, наприклад, металеві двері, для ізоляції шуму та усунення протягів. Тільки треба вибирати найбільш м’який і тонкий, наклеїти в деяких місцях між дверною коробкою і дверима. 

А гараж, як я з ним мучився! Взимку стулка воріт примерзала до бетонної порогу. Трохи розтане, і вся вода накопичується між воротами і підлогою. А якщо Мороз не відкриєш ніяк. Буває на роботу запізнюєшся, машину не можеш взяти! Ясна річ все це справа діяло на нерви. Ломом потрібно було лід розбивати! Але знайомі порадили: приробити спеціальну ущільнювальну прокладку, яка тримається на цвяхах. Тепер все відмінно. Вода не проникає і лід не примерзає. 

Ущільнювачі для воріт гаража можуть деформуватися в різних напрямках, вони більш жорсткі, ніж віконні, і не бувають самоклеющимися. Як приклеювати такі ущільнювачі вказано на упаковці. 

Для дверей можу порадити такі ж самоклеючі ущільнювачі, що ми використовували для вікон. Якщо ж вам захотілося серйозне ущільнення, можете скористатися трубчастими ущільнювачами, які схожі при розрізі на букву «О з лапкою». «О»-образні ущільнювачі зміцнюють спеціальними дужками, вони додаються в комплекті. 

 

Як правильно вибрати ущільнювачі? 

Купуючи ущільнювачі, уважно прочитайте текст на упаковці. Там написано, з чого зроблений ущільнювач. А так же термін придатності клею. Ретельно поторкайте, знизайте ущільнювач. Наша мета перевірити, що він м’який і добре відновлює форму. Якщо Ви купили ущільнювач, який треба наклеювати за допомогою клею, виберете хороший клей. Перед тим як віддати свою перевагу якомусь профілем ущільнювача, замірте щілини, які потрібно закласти. Ущільнювач літерою «Е» підійде для щілин 2-3,5 мм, літера «Р» — для зазорів 3-5 мм, профіль D — для проміжків 3-7 мм.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *