Вирівнювання стін своїми руками

реклама

Вирівнювання стінНерідко багато домовласників після покупки квартири у вторинному житло або в процесі її експлуатації задумують зробити ремонт. Поступово черга доходить і до ремонту стін, які в рідких випадках бувають ідеально рівними. Перед наклеюванням шпалер часто виникає необхідність їх вирівняти. При цьому варто відзначити, що існує кілька способів вирівнювання стін : За допомогою листів гіпсокартону або за допомогою штукатурки.

Ви цілком можете зробити вирівнювання стін своїми руками, якщо дотримуватися деяких інструкцій, наведених у даній статті.

Вирівнювання стін штукатуркою здійснюється наступним чином. На спеціальним способом підготовлену поверхню стіни наноситься в декілька шарів спеціальна суміш (штукатурка). Після цього кожен шар необхідно ущільнити і вирівняти. При вирівнюванні стін штукатуркою можна позбавитися від різних вад бетонних і цегляних стін. Також варто відзначити, що стіни, покриття штукатуркою, добре захищені від вологи, при цьому їх тепло та звукоізоляційні властивості значно збільшуються.

Розглянемо важливі моменти, які потрібно враховувати при нанесенні штукатурки. 

При ремонті квартири все штукатурні роботи можна розділити на три види: 

  • Прості
  • Поліпшені
  • Високоякісні

реклама

 

Як правило, при вирівнюванні стін штукатуркою в нежитлових приміщеннях, застосовуються прості штукатурні роботи, при цьому на поверхні стін можуть бути невеликі вади. При ремонті квартир в більшості випадку використовуються поліпшені штукатурні роботи. Високоякісні штукатурні роботи застосовуються для обробки приміщень, до яких пред’являються високі вимоги до якості поверхні стін.

При нанесенні штукатурки необхідно використовувати спеціальну сітку. Як правило, кріпиться вона за допомогою монтажної стрічки, а на неї зверху наноситься шар штукатурки. Сітка необхідна для того, щоб штукатурка до стіни прилягала якомога щільніше і не відшаровувалася надалі.

Штукатурку необхідно наносити шарами оптимальними по товщині, оскільки занадто тонкі шари (менше 5 мм), як правило, тріскаються, а надто товсті сповзають в процесі нанесення. 

На даний момент на будівельному ринку представлено досить велику кількість сумішей різних за складом.Кожна суміш має свій термін висихання, який залежить від товщини шару, що наноситься, температури і вологості повітря в приміщенні, а також від пористості що вирівнюється стіни. Як правило, основу всіх штукатурних сумішей становить вапно, дрібний пісок і цемент. Подібні штукатурки відмінно підходять для вирівнювання стін з шлакоблоків або цегли.

Крім перерахованих існують суміші для вирівнювання стін на основі гіпсу. Варто відзначити, що вони мають перед цементно-вапняними складами ряд переваг. Вони не тріскаються і не дають усадки після висихання. Як правило, стіни, оброблені ними, виглядають набагато краще в порівнянні зі стінами, вирівняними цементно-вапняними штукатурними розчинами.

Для того, щоб у процесі експлуатації не відшаровувалася штукатурка, чи не з’являлися тріщини і різні дефекти необхідно ретельно стежити за приготуванням розчину для вирівнювання стін.

Таким чином, вирівнювання стін штукатуркою можна провести і своїми руками, для цього достатньо обзавестися необхідними матеріалами і знаннями як зробити правильно цей вид обробки. Щиро сподіваємося, що стаття допоможе Вам у процесі створення рівних і красивих стін.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *