Види будівельних робіт герметиком

реклама

герметик

Геретик — це композитні речовини на основі полімерів або, близьких до них, олігомерів — високомолекулярних сполук. Як правило, це полісульфідні або рідкі кремнійорганічні каучуки. Область застосування герметиків дуже широка. Їх використовуються для заповнення різноманітних пустот, щілин, отворів при проведенні монтажних, ремонтних і будівельних робіт, а також для додання герметичності різним з’єднанням. Найчастіше герметики забезпечують еластичність, необхідну для сприйняття температурних і усадочних деформацій з’єднань і стиків.

Герметизуючий шар утворюється в результаті затвердіння (так званої «вулканізації») полімерної основи або випаровування розчинника. Зустрічаються також герметики, які не перетерплюють ніяких змін після нанесення на поверхню — їх називають «невисихающіе герметики». Зазвичай герметики являють собою пастоподібну або вязкотекучем масу.

Найбільш важливими характеристиками герметиків прийнято вважати: міцність, стійкість до деформацій, усадку при відкиданні, еластичність, адгезію до різних матеріалів, довговічність. 

 

Всі герметики можна класифікувати: 

 • по готовності до застосування: 
 • однокомпонентні (тобто придатні до безпосереднього використання);
 • двох-і більше компонентні (перед використанням вимагають змішування компонентів);

 

За хімічним складом основи герметика поділяються на: 

 • акрилові;
 • силіконові;
 • поліуретанові;
 • бутилові;
 • бітумні;
 • полісульфідні (тіоколові);
 • MS-полімерні.

 

Акрилові герметики

Граматика на основі акрилу. Акрил — це розмовна назва акрилової кислоти (пропеновая кислота, етенкарбоновая кислота) СН2 = СН-СООН — найпростішого представника одноосновних ненасичених карбонових кислот. Зустрічаються також акрілатниє герметики — це герметики на основі поліакрилату. 

Ці герметики застосовуються для ущільнення нерухомих і малорухомих сполук: шви і тріщини між бетонними або кам’яними поверхнями, щілини між підвіконням і стіною, між дверним косяком і стіною, тріщини в розсохла дошках, дерев’яних панелях. Вулканізація цих герметиків відбувається за рахунок випаровування води. 

Серед переваг акрилових герметиків можна назвати їх відносно низьку вартість, простоту застосування, відсутність токсичності і роздратування шкірних покривів, пожежобезпечність і відсутність жорстких вимог до вентиляції приміщень, хорошу адгезію практично до будь матеріалами, простоту фарбування. 

Недоліками цього виду герметиків можна назвати відносно невисоку деформативность (до 15 … 20%), неможливість застосування в температурному діапазоні -0 ° С … +5 ° С при відносній вологості 90%. 

 

Силіконові герметики

Силіконові герметики є складною композицією наступного загального складу:

 • основа — силіконовий каучук (кремнійорганічний полімер, як правило, діметілполісілоксан з кінцевими гідроксильними групами); 
 • підсилювач (службовець для підвищення міцних показників і забезпечення тиксотропних властивостей — відсутність стекаемості з вертикальних поверхонь);
 • наповнювач (виконує ряд другорядних функцій);
 • барвник;
 • вулканізуючий компонент (для перетворення первісної пастоподібної консистенції герметика в гумоподібний матеріал під дією вологи повітря);
 • промотори адгезії (що забезпечують міцний постійний контакт герметика з поверхнею);
 • силіконовий пластифікатор (що підвищує еластичні властивості герметика).

Силіконові герметики додатково підрозділяються ще на два типи: 

 • кислі («оцтові» — під час вулканізації утворюється оцтова кислота, це легко визначити за запахом оцту);
 • нейтральні (оксимного, амідні, спиртові).

Герметики обох підвидів мають свої переваги і недоліки. Так, «кислі» герметики дешевше, ніж «нейтральні», проте їх ні в якому разі не можна використовувати при герметизації поверхонь і матеріалів, які можуть реагувати з оцтовою кислотою, утворюючи розчинні солі (цементсодержащіе матеріали, алюміній, мармур та інші). У цьому відношенні «нейтральні» герметики є більш універсальними, тому що цього обмеження у них немає, але при цьому вони дорожчі. 

Мають дуже широку сферу застосування. Перевагами силіконових герметиків є: хімічна інертність, висока еластичність, стійкість до ультрафіолетового випромінювання, підвищена стійкість до води і іншим середах, широкий діапазон робочих температур, прекрасна адгезія до всіх будівельних матеріалів, широка кольорова палітра. 

Недоліками цього виду герметиків можна назвати відносно високу ціну, і неможливість забарвлення. 

 

Поліуретанові герметики

Граматика на основі поліуретану — синтетичного еластомеру (високоеластичного полімеру) з програмованими властивостями. 

реклама

Поліуретанові герметики застосовують для зовнішніх робіт. Вони незамінні для фасадних робіт, для герметизації стиків будівельних конструкцій, а також для герметизації покрівлі та фундаменту. Дані герметики еластичні і відмінно переносять деформацію. 

Вони можуть застосовуватися для склеювання і герметизації різних матеріалів: металу, лакованої жерсті, деревини, пластмаси, каменю, кераміки, цегли, бетону. Поліуретанові герметики забезпечують міцне, еластичне вклеювання, не руйнується навіть при сильних вібраціях. Вони володіють стійкістю проти корозії і отверждаются при реакції з вологою; мають короткий час відкидання. Основним недоліком поліуретанових герметиків є наявність в їх складі шкідливих речовин. При роботі з ними не можна допускати попадання герметика на відкриті ділянки шкіри, необхідна хороша вентиляція. Досить дороги. 

 

Бутилові герметики

Бутилові герметики — це герметики на основі бутилу — одновалентного радикала бутану (С4Н9). 

Основне застосування цих герметиків — виготовлення склопакетів. Мають відмінну адгезію зі склом, алюмінієм і оцинкованої сталлю. У їх складу не входять розчинники. 

Відмінною особливістю бутилових герметиків є паронепроникливість, що має велике значення при виробництві склопакетів. Вузька сфера застосування цих герметиків обумовлюється низькою межею міцності в холодних умовах. 

Серед достоїнств бутилових герметиків варто назвати високу стійкість до ультрафіолету. 

Недоліками є вузьке коло застосування і єдиний колір — чорний. 

 

Бітумні герметики

Граматика на основі бітумів, які являють собою суміш вуглеводнів та їх сірчистих, кіслородістих, азотистих і металлсодержащих похідних. Бітуми не розчиняються у воді, частково або повністю розчиняються в сероуглероде, бензолі, хлороформі і інших органічних розчинниках. 

Бітумні герметики зазвичай застосовуються для герметизації, ущільнення, заповнення тріщин в покрівлі, дренажних системах, димоходах, а також для аналогічних робіт на фундаментах і цоколях. Вони мають гарну адгезію до різних будівельних матеріалів таким, як бітумні поверхні, дерево, ізоляційні плити, метал, пластик, бетон і т.д. Витримує низькі температури. 

Серед достоїнств бітумних герметиків варто виділити можливість нанесення їх на вологу поверхню і відносно невисоку вартість. Недоліками бітумних герметиків є низька стійкість до високих температур і один єдиний колір — чорний. 

 

Полісульфідні (тіоколові) герметики

Це герметики на основі рідких полісульфідних каучуків (Тіокол) — штучних каучуків, виготовлених із застосуванням полісульфіду — багатосірнисті з’єднання. 

Такі склади володіють високими еластичними і деформативними характеристиками, що дозволяє використовувати їх для герметизації міжпанельних стиків і термокомпенсаціонних швів у будівництві. Полісульфідні (тіоколові) герметики також широко застосовуються для герметизації конструкцій віконних блоків і при виготовленні склопакетів. 

Важливою перевагою полісульфідних герметиків є малий час полімеризації. Серед недоліків варто відзначити складність нанесення двокомпонентної системи і наявність тільки двох кольорів — чорного і сірого. 

 

MS-полімерні герметики

MS-полімерні герметики — це герметики на основі модифікованого силікону. Вони поєднують в собі кращі якості силікону та поліуретану, такі як висока стійкість до теплових впливів (силікон) і перепадів температур і відмінна адгезія практично до будь матеріалами (поліуретан). 

MS-полімерні герметики легко забарвлюються відразу після нанесення і не залишають плям на пористих матеріалах. 

У своїй роботі промисловий альпініст стикається з застосування великої кількості різних будівельних матеріалів. Навряд чи знайдеться альпініст, який ніколи не працював з герметиками: закладення міжпанельних швів, ремонт покрівлі, монтаж скління — у всіх цих роботах використовуються герметики. На ринку будівельних матеріалів представлена величезна кількість герметиків. Складно швидко в них розібратися. Який герметик підійде для закладення швів, а який краще використовувати при ремонті сантехніки? Чи можна наносити той чи інший герметик на вологу поверхню, чи витримає він вплив ультрафіолету і атмосферних опадів? При роботі виникає безліч подібних питань і до кожної конкретної ситуації необхідно підходити ретельно зваживши всі «за» і «проти» застосування того чи іншого герметика.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *