Види гіпсокартону і їх застосування

гіпсокартон

реклама

Вивчаючи номенклатуру гіпсокартону різних брендів, можна помітити, що виробники керуються загальними принципами. Виходять вони з вимог до споруд і конструкцій, що існують на даний момент. Більшість виробників випускає декілька основних видів гіпсокартонних листів, що застосовуються в різних областях. Найпопулярніші з них — ДКЛ і ГКЛВ. Детальніше — далі.

Гіпсокартон стандартний

Його називають ще будівельним (або базовим). Такими плитами можна облицьовувати стіни, обшивати стельові та стінові каркаси, зроблені з дерева або металу. Годяться базові гіпсокартонні плити і для вигадливих дизайнерських конструкцій. Обмеження щодо застосування: використання тільки всередині приміщень (за умови, що вологість нормальна). Для оздоблювальних робіт в квартирі найчастіше використовують саме цей вид ГКЛ. Його легко відрізнити за світло-сірого кольору картону.

Гіпсокартон вологостійкий

Цей матеріал, який маркується ГКЛВ, застосовують в тих приміщеннях, де вологість середня або висока. У гіпсову серцевину додані спеціальні модифікатори, завдяки яким вбирання вологи різко знижується. Крім того, в такому гіпсокартоні НЕ поселяється грибок. Тому його використовують для робіт у ванних кімнатах і кухнях, в горищних житлових приміщеннях, на лоджіях і балконах, де є опалення.

Ще з вологостійких плит виготовляють укоси. А якщо застосувати гідроізоляцію обмазувального типу, то можна ними облицьовувати стіни в душовій або басейні. Варто відзначити, що зовсім не обов’язково застосовувати ГКВЛ лише там, де сиро. Стандартний розмір вологостійкого гіпсокартону і його підвищена міцність дозволяють використовувати його для обшивки будь-яких конструкцій в квартирі або будинку. Колір облицювальної картону у цих плит зелений.

Гіпсокартон вогнестійкий

реклама

Даний матеріал (маркується ГКЛП) по функціоналу аналогічний двом описаним раніше — його таким же чином обробляють і згинають. Завдяки спеціальним добавкам гіпсова серцевина такого гіпсокартону, може в 2 рази довше протистояти високим температурам. Завдяки такій особливості дим і вогонь не зможуть швидко поширюватися. Для вологих приміщень існують спеціальні марки вогнестійкого гіпсокартону.

Застосовують ГКЛП для спорудження перегородок протипожежного призначення, а також ними обшивають кабельні канали, вентиляцію, шахти, конструкції зі сталі. Можна використовувати вогнестійкі листи і тоді, коли потрібно в приміщенні відгородити окрему кімнату. Як правило, використовують даний матеріал в офісах, на підприємствах, в приміщеннях громадського призначення. Картонна облицювання має світлий відтінок. Деякі виробники роблять її червоною.

Гіпсокартон дизайнерський

Цей матеріал має й інші назви: арочний, гнучкий. Його винайшли для спорудження ускладнених конструкцій, в яких необхідно згинати деталі з невеликим радіусом. Наприклад, це може допомогти при монтажі аркових елементів або складного підвісної стелі. Плити гнучкого гіпсокартону відрізняються невеликою товщиною — у різних виробників вона варіюється від 6 до 6,5 мм. Крім того, сердечник армується сіткою зі скловолокна, яка може йти в кілька шарів.

Конструкції обшивають 2 шарами таких листів. При монтажі не потрібно ні обманювати, ні змочувати гіпсокартон — все робиться «сухим» способом. Якщо є особливі вимоги до пожежної безпеки, можна використовувати гнучкі листи ГФЛ, вироблені компанією Гипрок. Вони мають високу вогнестійкість.

Гіпсокартон підвищеної міцності

Даний матеріал призначений для витримування великих навантажень. Наприклад, потрібно повісити на стінку що-небудь важке — з посиленого листа кріплення не випаде. Застосовують такий гіпсокартон в будь-яких приміщеннях. Ряд виробників випускає посилені плити з додатковими властивостями. Наприклад, вони можуть бути вогнестійкими або вологозахищеними. Як приклад можна привести ГКЛВУ від компанії Гипрок і Diamant від компанії Кнауф. У останнього виробника є ще вироби, звані «масивними». Вони мають товщину 25, 20 і 18 мм. У нас їх прийнято також відносити до високоміцних плит.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *