Види лаків

лакСучасні лаки бувають наступних видів: поліуретанові, акрилові, епоксидні і бітумні.

 

Поліуретанові лаки

Ці лаки вважаються найкращими, однак вони й найдорожчі. У них багато переваг: вони добре лягають на поверхню і швидко сохнуть, утворюючи рівне, тверде покриття, стійке до подряпин, вологи, хімічних речовин, різких коливань температури і дії прямих сонячних променів. Крім того, у поліуретанових лаків є ще одна перевага: вони не мають неприємного отруйного запаху. 

Завдяки стійкості до температурних коливань поліуретанові лаки можна використовувати для покриття підлоги, який згодом буде нагріватися. Вони також підходять і для покриття меблів і дверей. 

Розрізняють два види поліуретанових лаків: одно-і многоупаковочние. 

Лаки, що відносяться до першої групи, дають рівну плівку товщиною 25 ¬ 35 мкм. Такі лаки простіше наносити, але сохнуть вони довше. Остаточно лак висохне тільки через 3-4 діб (для деяких видів потрібно не менше 7 днів). Випускають лаки, що дають шовковисто-матове або глянсове покриття. Всі вони стійкі до впливу вологи, хімічних і маслянистих препаратів. Як правило, вони не руйнуються, не блякнуть і не вицвітають протягом довгого часу. Однопакувальні лаки чудово підходять для покриття паркетних і деяких інших видів підлог. 

Двухупаковочние лаки дають ще більш високу якість покриття, тому їх частіше використовують для покриття дерев’яних виробів, виготовлених з рідкісних, дорогих порід. Таким лаком можна покривати меблі. Його необхідно змішувати зі спеціальними добавками і отвердителями безпосередньо перед нанесенням на оброблювану поверхню. 

Приготований склад необхідно використовувати протягом 8-10 годин. 

Крім поліуретанових, випускають також алкідно-уретанові лаки. Вони трохи дешевше, їх необхідно розбавляти безпосередньо перед використанням. Якість таких лаків також досить високо: при нанесенні на поверхню вони утворюють гладку глянцеву поверхню, швидко сохнуть. Вони прекрасно підходять для обробки дерев’яних, в тому числі забарвлених і паркетних, підлог, дверей та інших видів дерев’яних покриттів. Алкідно-уретанові лаки також досить стійкі до вологи і впливу препаратів побутової хімії. Однак зносостійкість і твердість таких лаків трохи нижче в порівнянні з поліуретановими. Найбільш часто вживається лак АУ-271. 

Трикомпонентний лак УР-2197 дає покриття з ефектом напівзакритих або відкритих пір. Його слід наносити наливом або розпиленням. 

Досить популярні також лаки на основі акрилу, які також називають водно-дисперсійними акриловими лаками, або ВДАК. З ними зручно працювати, вони пожежобезпечні, не мають неприємного запаху і швидко сохнуть. Перед застосуванням їх потрібно розбавляти водою у співвідношенні 1: 8 або 1: 10 і ретельно перемішати. 

ВДАК-лаки можна наносити на будь-які дерев’яні покриття, тобто вони прекрасно підходять і для підлог, і для меблів, і для дверей.

Для підлог можна вибрати лак, що дає поверхню з перламутровим відливом, а для дверей – з тонуючим ефектом. ВДАК-лаки можна застосовувати навіть для покриття зовнішніх дверей, так як вони чудово захищають поверхню від руйнування. 

Якщо планується покрити меблі, виготовлену з дорогих і рідкісних сортів дерева, рекомендується вибрати лак, який утворює прозору плівку і підкреслює текстуру дерева. 

 

Епоксидні і бітумні лаки

Менш популярні епоксидні і бітумні лаки. Вони виготовляються з епоксидної смоли на основі органічного розчинника. До лаку додається затверджувач, який слід змішати з ним перед початком роботи. 

Лак дає рівну блискучу поверхню з високими зносостійкими якостями, досить швидко сохне (протягом 20-24 годин). Однак низька водо-і атмосферостійкість робить його невідповідним для зовнішніх робіт; для покриття внутрішніх дверей та меблів він прекрасно підходить. Крім того, його можна наносити не тільки на дерево, а й на бетон, метал і деякі інші матеріали. 

 

Вибір лаку 

Останнім часом в магазинах з’явилося багато різних лаків як вітчизняного, так і імпортного виробництва. Тільки в Росії кількість випущених видів лаку збільшилася майже в три рази. Що стосується рівня продажів лаків, то він, навпаки, знизився. У зв’язку з цим виникає велика конкуренція. Розібратися в пропонованому асортименті буває непросто. 

Для того щоб переконатися у високій якості матеріалу, слід поцікавитися вартістю сировини, з якого він виготовлений. Якщо ціна на лак відповідає вартості сировини або нижче, це може означати, що при виготовленні лаку використовувалися не натуральні компоненти, а їх більш дешеві і, відповідно, низькоякісні замінники. Це неминуче позначиться і на якості самого лаку. 

Як правило, для того щоб швидше реалізувати свою продукцію, виробники намагаються знизити ціну на лак, а це не завжди вдається зробити без погіршення його якості. 

Потрібно уважно поставитися до вибору лаку, призначеного для покриття меблів, особливо з дорогих рідкісних порід дерева, або паркетних підлог. 

Лак низької якості може зіпсувати текстуру. Крім того, покриття може потріскатися або почати лущитися, і виправити такий дефект буде дуже важко. 

При виборі лаку рекомендується уважно вивчити відомості, зазначені на етикетці. Крім компонентів, що використовуються при виготовленні лаку, і інструкції із застосування (зрозуміло, російською мовою), на етикетці повинні бути вказані телефон та адресу фірми-виробника. Необхідно також звернути увагу на дату випуску і гарантійний термін лаку. 

У будь-якому випадку при покупці лаку краще віддати перевагу товарам відомих фірм, що вже зарекомендували себе на ринку як виробники якісної продукції, навіть якщо їх товар трохи дорожче. 

Не слід купувати лак у випадкових продавців, особливо якщо етикетка та вартість товару викликають сумнів. Якщо покриття виявиться неякісним, виправити його буде набагато складніше.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.