Види та переваги твердопаливних котлів

Види та переваги твердопаливних котлівПостійне подорожчання найбільш популярних енергетичних ресурсів для опалення (газу та електрики) призвів до того, що все більшою популярністю користуються котли твердопаливні, які можуть працювати на дровах, вугіллі або інших горючих матеріалах. Перед тим як купити котел на твердому паливі , необхідно відразу обмовитися, що вони підходять далеко не для всіх будинків, тому при виборі такої опалювальної системи необхідно правильно оцінити конфігурацію приміщення.

Твердопаливні котли виробляються зі сталі або чавуну. Моделі із сталі відрізняються меншою вагою в порівнянні з чавунними і нетривалим терміном служби. Сталевий котел може прослужити не більше 10-15 років, в той час як чавунні – понад півстоліття. Також чавунні котли складаються з окремих секцій, які за необхідності можна замінити. Серед переваг чавунних моделей також варто відзначити високу стійкість до корозії, завдяки чому топити їх можна навіть вугіллям. Недоліками чавунної конструкції є висока вартість, велику вагу і крихкість матеріалу виробництва. 

За типом роботи існують енергонезалежні та енергозалежні твердопаливні котли. Енергонезалежні працюють в системах опалення з природною циркуляцією теплоносія і не залежать від роботи мережі електропостачання. Це дуже важливо при опаленні приміщень, які знаходяться у віддалених районах, або районах, де електрику часто отключают.Недостатком таких моделей є низький ККД. Котли електричні комплектуються насосом, електророзжигом, вентилятором, блоком управління та іншими елементами, які працюють від електричної енергії. Тому для правильної і безперебійної експлуатації такого котла необхідно забезпечити резервне джерело електроенергії. За типом згоряння існують піролізні котли і котли прямого спалювання. Котли прямого спалювання більш надійні, проте мають низький ККД. При їх роботі можна використовувати будь-який тип палива. Піролізні котли являють собою конструкції нового покоління, які дозволяють розширити цикл згоряння палива до 12-15 годин завдяки сухій прогоні палива. Їх ККД становить близько 80-85%.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.