Як красиво, оригінально оформити вікна в кімнаті

реклама

оформити вікна в кімнатіДуже часто ми задивлялися на чужі вікна, забуваючи часом про свої. А адже це таке поле для творчості! Вікна в наших квартирах — це ж вікна у світ. Красиво оформлені, вони можуть нас радувати, а якщо з них відкривається вид на парк або панорама міста, то радувати подвійно. Вікна можуть і моторошно дратувати, якщо рами потріскалися, підвіконня завалений, та ще й погляд впирається в стіну навпроти або натикається на заводські труби. Ми і так часто позбавлені свіжого повітря, сонячного світла, усамітнення. Але з всякої ситуації можна знайти вихід. Трохи фантазії — і правильно оформлене вікно зведе нанівець руйнівну дію завіконних пейзажів.

Для любителів читання, вишивання, в’язання, будь-яких інших занять, що вимагають гарного освітлення, біля вікна можна влаштувати диванчик-банкетку. Зробіть його шириною з віконний отвір або трохи більше, а заввишки приблизно на 30-40 см нижче підвіконня, щоб зручно було спертися ліктем або використовувати підвіконня як прістолье. Приставлена впритул до вікна банкетка з підлокітниками, додаткове освітлення (торшер або бра), корзинка, поличка для рукоділля — ось вам і чудова зона відпочинку. Така банкетка гарна ще й тим, що в будь-який момент ви зможете кинути погляд на вікно. Чим би ви не займалися, зміна виду корисна для зору, та й для підтримки душевної рівноваги.

Що може бути краще, ніж відпочинок біля вікна з чашкою чаю, з розмовами про погоду? Поспостерігати за вуличною суєтою, сидячи в теплі і затишку … Щоб подарувати собі таку приємну можливість, потрібно всього нічого: кілька збільшити підвіконня. Якщо ваша квартира знаходиться в старому будинку, а віконце вузьке і глибоке, то стільниця може бути цілком виготовлена у всю ширину підвіконня, злегка видаючись в кімнату. Якщо ж вікно широке, то закріпіть її посередині. Ширини близько метра буде цілком достатньо для чайного столика. Форму стільниці, видатної в кімнату, краще вибирати округлу або овальну, без гострих кутів, щоб вони не заважали ходити.

реклама

Стіна, в якій знаходиться вікно, зазвичай дуже незручно влаштована — простінки вузькі, та й батарея центрального опалення заважає. Мабуть, один з кращих застосувань, яке можна придумати цьому простору, це побудувати стелаж. Таким чином, ви, по-перше, заощаджуєте місце. По-друге, опиняєтеся в числі господарів супермодної квартири. Зараз на піку моди стіни, що оформлені не барвами, не шпалерами, а безліччю різнокаліберних і різнокольорових штучок (від вазочок до баночок з косметикою або екзотичних сувенірів з далеких країн).

Якщо ви загорілися ідеєю стелажа, але хочете розмістити в ньому книги, то його потрібно зробити куди більш міцним. Щоб важка конструкція не поглинала весь світло з вікна, внутрішні стінки стелажа, що виходять до вікна, виконайте з відображає або блискучого матеріалу, наприклад, з дзеркальних плиток. Вдобавок тоді книги не вигорять на сонці, а папір не пожовтіє. Що необхідно буде при цьому продумати — оформлення батареї центрального опалення. Щоб вона виглядала добре і продовжувала давати тепло, закрийте її декоративними панелями, зробленими з такого ж матеріалу, що і сам стелаж, або навіть пофарбованими під книжкові корінці.

Тим, кому не пощастило стати власниками еркера, можна лише порадити влаштувати його самим. Правда, попередньо доведеться це узаконити але це не біда. Справа в тому, що мешканці не можуть самовільно змінювати вигляд фасаду свого будинку, а от якщо ваше вікно виходить у глухий двір, швидше за все, вам дозволять переробки. А якщо це вікно, яке дивиться на балкон, то й питати нікого не доведеться. Еркерні вікно дає більше світла, візуально збільшує об’єм приміщення, дозволяє влаштувати мало не цілий ботанічний сад. Якщо ви робите ремонт у квартирі або збираєтеся ставити пластикові вікна, не пропустіть цей варіант оформлення вікна.

У вашій старої або, навпаки, дуже новій квартирі багато вільної площі, вікна великі, а підвіконня нижче звичного рівня по пояс? Можете сміливо пристроювати до підвіконня подіум, а до нього одну-дві сходинки. Сто відсотків — це нововведення стане найпопулярнішим місцем відпочинку всіх членів родини і гостей. На подіумі, та й на самих сходинках зручно розмовляти, пити чай, дивитися кіно. Оформлення подіуму можна змінювати мало не щовечора. Підійде для цього будь-яке покриття від килима до пледа, десятки подушок, світильники, підсвічники, відеопроектор, навіть кальян. Словом, все те, що може принести вам задоволення. А пейзаж за вікном ефектно доповнить цю декорацію.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *