Як покласти ламінат в дверному отворі?

ламінат в дверному отворі

При укладанні ламінату в дверному отворі необхідно враховувати деякі особливості. Перш за все, варто розглянути особливості безпосередньо самого підлогового покриття. Ламінат являє собою ламель МДФ матеріалу, вкриту додатковими декоративними шарами і спеціальною захисною плівкою.

Особливості матеріалу

Завдяки замковим з’єднанням монтувати такі підлоги дуже просто, а тому багато хто, не роздумуючи беруться за цю справу самостійно. Але якщо на вільної площі це дійсно просто, змонтувати ламінат в дверних отворах кілька важче.

Головна особливість матеріалу безпосередньо пов’язана з його походженням. Так як в основі ламелей деревні волокна, ламінат досить сприйнятливий до змін умов.

Якщо вологість поверхні підлоги перевищує показник 70%, слід провести додаткову гідроізоляцію за допомогою мастики і лише потім використовувати стандартну підкладку.

Для того щоб покриття не здувалося, потрібно забезпечити йому простір для руху. Динамічний покриття при цьому не повинно безпосередньо фіксуватися до підлоги. Також важливо дотримуватися температурного режиму, оптимальну вологість і правильно доглядати за поверхнею.

Основні вимоги

Для того щоб якість підлоги залишалося на вищому рівні, важливо правильно провести підготовку основи під укладку ламінату. Основні вимоги збігаються зі стандартними для всіх приміщень.

Перш за все необхідно:

  • Видалити старе покриття, якщо його якість залишає бажати кращого. Не можна залишати лінолеум, ковролін і биту плитку.
  • Виконати гідроізоляцію за допомогою плівки або бітумної мастики.
  • При необхідності вирівняти поверхню. Не повинно бути серйозних перепадів, западин і опуклостей, нахил поверхні не повинен перевищувати 2 мм на 1 метр площі. Найкраще залити стяжку.
  • Простелити амортизаційну підкладку. Вона частково приховає дрібні нерівності.
  • Гідроізоляція забезпечить надійний захист покриття від негативного впливу вологи.

Крім того, при укладанні ламінату в дверний отвір слід передбачити можливість зсуву покриття під впливом умов мікроклімату в приміщенні. З цією метою облаштовуються технологічні зазори, їх розміри залежать від ширини отвору. Якщо ви хочете приховати стики, обов’язково встановіть поріжок, зафіксувавши його безпосередньо до основи підлоги. Він дозволить вам облаштувати непомітний зазор і обіграти перехід між різними типами покриттів підлоги.

Існує кілька методів укладання ламінату в дверний отвір

  • перед установкою двері;
  • після двері з підпиляти короба;
  • після двері без підпилювання.

Слід розглянути більш докладно останні два способи. Іноді перед тим як покласти ламінат потрібно відкоригувати розміри деталей в дверному отворі. Наприклад, цей метод актуальний в тому випадку, якщо при монтажі дверей не було враховано вільний простір між полотном і підлогою після його облицювання.

Укладання ламінату: спосіб 1

Коли необхідно злегка підпиляти дверну коробку знизу. Може знадобитися і зачистка нижнього торця самого полотна. Для того щоб виконати акуратний зріз, краще використовувати лобзик або дрібнозубчастий ножівку. Товщина спилювання повинна відповідати товщині ламінату з запасом в 1-2 мм. Після цього ламель акуратно заводиться під короб і на стику склеюється з сусіднім елементом. Таким чином, ви приховаєте технологічний зазор з боків і забезпечите циркуляцію повітря під дверима.

Укладання ламінату: спосіб 2

Другий метод монтажу ламінату в дверному отворі простіший. Тут не потрібно змінювати розміри короба і полотна. Все, що вам потрібно – правильно визначити положення ламелей покриття. Починати монтаж найкраще від стіни з прорізом. Спочатку потрібно викласти перший ряд з урахуванням технологічних зазорів від стіни, які в подальшому будуть приховані лиштвою. Потім відміряйте необхідний розмір ламінату, який буде заганятися в простір в отворі.

Врахуйте, якщо ширина отвору не перевищує стандарту, тобто 80 см, можна не залишати зазори з боків, що дозволить вам зберегти привабливий вигляд покриття в проході. Для великих отворів потрібно залишити запас в кілька міліметрів. Замаскувати щілину можна за допомогою пружного компенсатора, наприклад, гумової смужки в тон покриттю.

Щоб не витрачати час на розрахунки по визначенню потрібної ширини спилювання і на підгонку елементів покриття можна укласти ламінат заздалегідь і лише потім встановлювати двері.

Якщо ви виконаєте процес монтажу правильно, ламінат буде виглядати акуратно, що стосується не тільки самого дверного отвору, але і приміщення в цілому. Завдяки залишеним зазорам ламинат не здується при розширенні і не буде скрипіти.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.