Як розрахувати витрати тканини на віконні штори?

віконні штори

реклама

Визначитися з довжиною фіранок, врахувати способи кріплення штор, не забути про припуски для підгину — розповідаємо, як легко і швидко розрахувати витрати тканини для оформлення вікна.

Ви вже майже закінчили ремонт, але ще не оформили вікна текстилем або хочете оновити штори і тюль, але не знаєте, скільки тканини купити? Необов’язково викликати професіонала — вам знадобиться тільки вимірювальна рулетка і кілька вільних хвилин.

Етап №1: визначаємо довжину фіранок

Існує 3 традиційних типу довжини штор: до підвіконня, нижче підвіконня і до підлоги.

  1. До підвіконня: нижній край фіранки знаходиться на 1 см вище підвіконня — тканину можна безперешкодно рухати.
  2. Нижче підвіконня: фіранки виглядають акуратніше, якщо звисають на 10-15 см нижче підвіконня.
  3. До статі: фіранки закінчуються на 1 см вище рівня підлоги, щоб менше зношувалися.

Також можна вибрати таку довжину штор, щоб тканина спадала на підлогу.

Для визначення довжини фіранки виміряйте відстань від вершини закріпленого рейки або від підстави кілець на рейлинге до передбачуваного положення штор внизу. Припуски на подгибку поки не враховуйте — їх потрібно буде додати пізніше.

Порада: по можливості вимірюйте вікно не сантиметром, а сталевою рулеткою — вона довша і дозволяє точніше зняти мірки.

Етап №2: визначаємо ширину штор

реклама

Перш ніж приступити до виміру, закріпіть карниз на потрібному місці — щоб можна було точно розрахувати довжину і висоту. Зазвичай карниз виступає по обидва боки від вікна на 15 см, щоб можна було розсовувати завіски і висвітлювати кімнату. Іноді рейлінг закріплюють від стіни до стіни. Ширину полотна визначають по довжині карниза і типу бажаного кріплення штори. Щоб розрахувати, скільки тканини знадобиться, потрібно знати коефіцієнт збірки.

Порада: при підрахунку ширини штори по обидва боки потрібно додати по 10 см на підгин бічних сторін.

Етап №3: розраховуємо кількість тканини

Коли ви зробили всі необхідні виміри, можна переходити до розрахунку кількості тканини. Для цього знадобляться прості формули. Витрата тканини по висоті полотна = висота штори + підгинання низу + підгинання верху. Враховуйте, що для тканини з набивним або геометричним малюнком, який повторюється по довжині тканини, витрата її збільшується на довжину раппорта. Витрата тканини по ширині полотна = довжина карниза х коефіцієнт збірки.

Порада: розрахуємо витрата тканини для стандартного вікна, довжина карниза — 2 м, висота штор — 2,6 м, штора буде з тканини без малюнка, кріплення на стандартній гардинно стрічці.

Тоді витрата по ширині буде: 2 м х 2 = 4 м.

Витрата по довжині: 2,6 м + 0,15 м + 0,1 м = 2,85 м.

Якщо для штори вибрати тканину з малюнком (з раппортом 50 см), то витрата по довжині зміниться: 2,6 м + 0,15 м + 0,1 м + 0,5 м = 3,35 м.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *