Як створити ідеальні умови в лазні?

лазня

реклама

Мало хто сьогодні ходить в баню просто, щоб помитися — зазвичай всі хочуть розслабитися, отримати задоволення, насолодитися процедурою.

Щоб лазневі радості нічим не затьмарювалися, варто пам’ятати про головні складові комфорту:

Температура

Температуру вимірюють на рівні голови, саме тут і треба підвісити контрольний термометр. Тепло має охоплювати людину з усіх боків, тому стіни, стелю, підлогу, лавки добре прогрівають до початку банних процедур.

Інтер’єр і естетика

реклама

Ці характеристики мають важливе значення. Кращим матеріалом для стін досвідчені банщики вважати грубо оброблене дерево. Потрібно уникати дратівливих яскравих кольорів і химерних форм інтер’єру, прагнути до простоти і спокою. Освітлення повинне бути приглушене, прямий потік небажаний, тому дуже хороші всякого роду підсвічування.

Органолептичні відчуття

Поверхня дерева, що стикається зі шкірою, повинна бути хороша на дотик. Це означає, що поверхня повинна бути гладкою, не мати гострих країв, задирок, напливів смоли. Металеві елементи необхідно заховати в дерево, вони не повинні кидатися в очі або відчуватися. Латунь, бронза, нержавіюча сталь в умовах лазні, звичайно, краще, так як вони корозійно-стійкі. Лави для зручності забезпечуються підставками для голови і ніг.

Запахи

Вони бажані тільки трьох видів: дерева, свіжих віників і диму від хороших, ароматних дров. Різна парфумерія небажана. Зате природні джерела запахів можуть добре вписуватися. Наприклад, свіжозрізані ялинові гілки.

У воду, вихлюпується на розжарені камені, часто додають мед, м’яту, настоянку евкаліпта, ромашку, материнку і т.д.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *