Як створити штучне водоймище?

водоймищеЯкщо вам не пощастило мати на території садиби природні водойми, то, при бажанні, можна зробити ставок: самому або довірившись фахівцям з ландшафтного дизайну. Штучна водойма може бути самого різного розміру, форми, стилістичного рішення. Тільки відразу вирішіть для себе, що ставок – це не басейн, і навіть якщо Ви – шанувальник чітких ліній і правильних обрисів, краще в цьому питанні слідувати за природою, намагаючись досягти максимальної природності і гармонії загального ландшафту Вашої ділянки. Ставок обов’язково треба оформити прибережними рослинами, природними каменями, може бути гравієм або галькою, доречні і МАФи – малі архітектурні форми, фонтани.

 

Справа ця копітка, але – вдячна! Маленький ставочок, а то й каскад невеликих водойм можна зробити своїми силами.Купуйте пластикову чашу або кілька потрібних розмірів і вкопати в грунт.

Для великого ставка треба рити котлован, чашу якого треба забетонувати. Якщо Ви маєте навик робіт із землеустрою, то можете спробувати зробити цю роботу самі, в іншому випадку – довіртеся тим, хто вміє робити штучні водойми.Благо, сьогодні немає недоліку у фірмах і фахівцях з благоустрою присадибних територій.

Для початку виберіть місце для Вашого ставка. Краще, щоб у літній час полуденний промені сонця не досягали поверхні водойми. Східна сторона – найоптимальніше розташування. Прослідкуйте, щоб у безпосередній близькості до чаші ставку не росли дерева, коріння яких можуть зруйнувати гідроізоляцію, а палая листя призведе до «цвітіння» води.

У Вас повинен бути вільний доступ до ставка по всьому периметру, щоб Ви могли доглядати за ставком, як того вимагає стояча вода. Покладіть кілька плоских каменів або плитку на відстані кроку – це буде ваша «стежка» вздовж ставка, яка не порушить гармонію природи.

Оптимальний розмір для рукотворної водойми від 3,5 м2 площею і 80 см глибиною: при такому обсязі вода не буде страждати через постійну нестачу кисню, що призводить до процесів гниття, вода каламутніє і погано пахне.Захистити поверхню води від перегріву можна, посадивши в ставок рослини з великим листям, плаваючими на воді.Це, до речі, і дуже прикрасить Ваш ставок, скоротивши Ваші зусилля (але не виключивши їх!) По фільтрації води.Прудик меншого обсягу вимагатиме постійного догляду, а все живе з нього на зиму доведеться поміщати в тепло, так як він промерзне до дна.

На крутому рельєфі ділянки можна зробити каскад ставків, що дуже ефектно і полегшує догляд за якістю води. А ось пристрій каскаду вимагає деяких клопоту.

Воду в ставок наливають тільки на початку теплого сезону, доливаючи її по мірі випаровування. Для контролю за рівнем води потрібно мати простий поплавковий датчик.

Щоб знизити витрати по влаштуванню ставка, можна купити готовий водойму. Сьогодні у продажу є досить великий асортимент чаш з полівінілхлориду: різної форми, розміру і глибини. Обсягом 140-1000 л. Термін їх служби – від 20 років. Ціна питання від 50 до 300 у. е. У них можна садити будь-які водні рослини і розводити рибу.

Хочете щось унікальне і – своїми руками? Будь ласка, літератури та інтернет-ресурсів для цього – достатньо. Але про це наступного разу.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.