Як утеплити балкон?

утеплити балкон

Корисної площі житла завжди буває занадто мало. Виявити відсутні кілька метрів, з якими життя буде просторіше і комфортніше, можливо на балконі. Набравшись терпіння, обзавівшись будматеріалами високої якості і необхідними знаннями, власники квартири починають упорядковувати балконні простору.

Люди люблять знаходити корисне застосування кожній ділянці квартири: в коридорі знаходиться місткий шафа, численні комори заповнюються не дуже потрібними старими речами, в залі буфет зберігає сімейні реліквії. Балкон осягає аналогічна доля. Багато господарів роблять з балконів і лоджій справжні склади відвертого мотлоху. Інакше не можна називати поламаний велосипед з розбитими дитячими лижами, які шкода викинути, але використовувати їх за призначенням явно нікому не доведеться. Утеплення балкона допоможе позбавити квартиру від сміття і подарує кілька корисних метрів.

Однак, існує сучасне, практичне і економічне рішення – облаштувати на балконі кімнатку для відпочинку, ігрову або навіть невеликий спортзал. Слід уникати частих помилок. Основна з них – банальна поспішність. Нашвидку вставляються вікна, замазують щілини, ставиться електричний радіатор опалення. Але згодом в приміщенні нечасто буває приємно перебувати. Таке бажане тепло виходить назовні, а господарі змушені пасивно споглядати. Щоб всередині приміщення було комфортно, балкон спершу слід добре утеплити балкон. У цьому процесі потрібно виділити кілька важливих моментів.

Вікна

Установка теплих вікон. Важливо стан навколишнього балкон огорожі. Якщо вона ще досить міцна, можна сміливо вставляти віконні рами. В іншому випадку, буде потрібно зміцнити наявну огорожу ще однієї, не пошкодувавши коштів на зварювальні роботи. Оскільки остаточна турбота – утеплити, слід вибирати моделі вікон з орним варіантом відкриття, багатокамерними або відображають інфрачервоне випромінювання теплосберегающими склопакетами.

Усунення щілин

Усунення щілин. Балкон навіть з поставленими вікнами і раніше залишається досить холодним. Через численні щілини легко виходить назовні тепло, і тим швидше, чим холодніше на вулиці. Для пломбування щілин застосовуються поліуретанові герметики. Вони зручні у використанні, довговічні, мають низький коефіцієнт температурного розширення. Однокомпонентні склади не потрібно змішувати, насилу регулюючи пропорцію.

Утеплювач

Вибір правильного утеплювача. Хороша теплоізоляція відбирає дорогоцінні сантиметри площі, але з цим доведеться змиритися. Якщо в регіоні, де проживають власники балкона, зима триває шість місяців і більше, утеплювати потрібно все: парапет, стіни квартири, бетонні плити вгорі і внизу. Стеля утеплюється, навіть якщо сусіди зверху встигли побудувати на балконі цілу фортецю. При виборі матеріалу в першу чергу потрібно враховувати його теплопровідність, яка чим нижче, тим краще матеріал підійде для утеплення. Відмінний варіант – екструдований пінополістирол. У нього мала теплопровідність, він легкий і не розсипається при монтажі, запросто ріжеться звичайним ножем. Якщо з грошима туго, вихід є – для утеплення купуються листи звичайного пінопласту.

Утеплювальні роботи

Утеплювальні роботи. Коли утеплювач придбаний, починаються кріпильні роботи. Теплоізоляційні матеріали кріпляться дюбелями або клеєм – господарі квартири має право вибирати, що їм подобається більше.

  1. Перший спосіб – кріпильна площа добре промащується, не треба забувати наносити клей також на сам утеплювач. Потім дві поверхні з’єднуються. Слід звернути увагу, щоб клей, на якому кріпиться утеплювач, не містив толуолу – одного з популярних органічних розчинників.
  2. Другий спосіб – кріплення за допомогою дюбелів. Він також нескладний. Дюбеля кріпляться по всьому периметру (на квадратний метр має припадати близько десяти кріплень).

При будь-якому способі кріплення шви між листами утеплювача наповнюються монтажною піною (яка не містить толуолу). Самі дбайливі господарі поєднують два згаданих способу, вибираючи найкращий на певній ділянці або застосовуючи відразу обидва для надійності.

Вибравши спосіб кріплення, починають власне утеплювальні роботи. На підлозі і внизу стін влаштовується гідроізоляція. Потім не завадить підрівняти підлогу, далі на нього укладається утеплювач. Слід пам’ятати і про пароізоляції, яка позбавляє від шкідливої ​​напасті – цвілі. Часто при недбалої укладанні утеплювача появі грибків неминуче. Утеплення підлоги завершується укладанням на нього полімербетона з армованої сіткою. Стіни і стеля теплоизолировать набагато простіше. Утеплювач кріпиться як завгодно, потім стіни «зашиваються» гіпсокартоном, стійким до вологи. На стелях успішно застосовуються підвісні конструкції, за якими захована електрична проводка. Пароізоляція важлива і тут. Ідеальний вихід – поставити паробар’єр перед утеплювачем.

Оздоблення і зовнішнє оформлення

Зовнішню обробку краще доручити професіоналам, що володіє великим досвідом подібних робіт і вміє зробити резуль

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.