Як відмити з двері монтажну піну, побілку, жирні плями контакт, фарбу, ґрунтовку, штукатурку?

відмити двері

Якщо вам потрібно відмити краплі побілки або монтажну піну, важливо знати з яким матеріалом основи ви маєте справу.

Двері можуть проводитися з таких матеріалів:

  • дерево;
  • МДФ;
  • пластик;
  • скло;
  • метал.

Деякі з поверхонь не винесуть контакту з розчинниками, тому доведеться шукати інший шлях позбавлення від дефекту.

На особливу увагу заслуговують МДФ і дерев’яні конструкції, саме вони використовуються найчастіше в сучасних будинках і квартирах. Особливих обмежень в тому, чим помити натуральні дерев’яні двері немає, але складнощі можуть виникнути в зв’язку з поверхневою обробкою. Набагато складніше визначити, чим краще мити двері з МДФ, адже вони можуть бути покриті фарбою, плівкою, шпоном, ламінатом і т. д. Догляд за шпонованим дверима повинен бути максимально дбайливим в зв’язку з особливостями цього покриття. Щоб більш конкретно визначити підходящий засіб, слід розглянути проблему в розрізі окремих видів забруднень.

Способи очищення від монтажної піни

Один з найактуальніших питань після завершення установки нового короба – чим і як можна прибрати монтажну піну з дверей? Ця речовина досить чіпка, тому чим швидше ви приступите до справи, тим більше шансів на його успішний результат. Найпростіше відмити свіжу монтажну піну з дверей, для цього використовують розчинник або спеціальну будівельну змивку, а ось з засохлими плямами все набагато складніше.

Як прибрати присохлу монтажну піну з дверей?

  • Зріжте максимально близько до поверхні шматочки піни.
  • Нанесіть на неї розчинник, оцет або спеціальну змивку. Зачекайте, поки вона не розм’якшити.
  • Після цього за допомогою скребка або жорсткої губки спробуйте відтерти забруднення.
  • Якщо це не допомагає, використовуйте скребок, який м’якше покриття двері, але твердіше піни. Счищайте піну потроху, поки не позбудетеся від неї повністю.

Як відмити побілку?

Інше питання – чим можна відмити двері від побілки? Після потрапляння побілки на поверхні залишаються білясті розводи. Від скла їх відмити набагато простіше, ніж від самого полотна, для цього можна використовувати простий спрей для стекол.

Щоб змити сліди побілки з металу або дерева, вам знадобиться тепла вода і м’яка ганчірка. Процес досить копіткий, але при цьому не потрібно ніяких додаткових зусиль, просто потрібно терти поверхню і мити періодично ганчірку.

Як позбутися від жирних плям?

В процесі установки дверей вам доведеться використовувати солідол або технічне масло для змащення петель, замків і розсувних механізмів. І тут-то вас і підстерігає неприємність у вигляді жирних слідів на поверхні. Як відмити нові двері від жирних плям?

Найефективнішим способом є крохмаль. Для цього можна використовувати сухий порошок або простий сиру картоплю. Прикладіть його до плями і дайте вбратися соку. Після висихання зітріть залишки крохмалю. В якості альтернативи можна використовувати дитячу присипку, так як в її склад входить тальк.

Можна спробувати і просту мильну піну. При цьому намагайтеся не перезволожити МДФ покриття, особливо якщо мова йде про облицювання шпоном або плівкою.

Оцтова кислота теж добре справляється з жирними слідами. Для більшого ефекту змішайте оцет з глиною і нанесіть на проблемне місце. Оцет розщеплює жир, а глина притягує його частинки, після залишається тільки змити склад вологою ганчіркою.

Чим відтерти фарбу?

Після ремонту нерідко зустрічаються дефекти у вигляді крапель фарби. В ідеалі її можна без зусиль відмити за допомогою розчинника. Якщо ж мова йде про двері з МДФ, використовувати ацетон небажано. Можна спробувати розм’якшити її спиртом, а потім акуратно зчистити лезом.

Матове скло відчистити ще важче, оскільки частинки фарби забиваються в пористу структуру. Якщо це звичайний пескоструй, проблему можна вирішити розчинником, а ось глянцеві поверхні відмінно счищаются спеціальним скребком з лезом. Найпростіше впоратися зі свіжими слідами втиснути фарби, її можна мити простою водою, періодично споласківая ганчірку.

Як змити ґрунтовку?

Ще одне актуальне питання – чим відмити ґрунтовку від дверей після ремонту? Величезну проблему створює той факт, що грунтовка швидко застигає і практично намертво в’їдається в поверхню. Для того щоб позбутися від плям, можна скористатися такими методами:

  • волога ганчірка (тільки для свіжих плям);
  • сода;
  • розчин оцту;
  • засіб по догляду за склом або плиткою;
  • нашатирний спирт.

Також можна використовувати монтажну піну або свіжу ґрунтовку для розм’якшення присохлих плям.

Як відтерти штукатурку?

Якщо на поверхні МДФ після ремонту залишилися сліди штукатурки, особливо турбуватися не варто, так як в більшості випадків з ними досить легко впоратися, для цього знадобиться губка, вода і скребок. Для початку потрібно розм’якшити шпаклівку. Намагайтеся не потрапляти водою на поверхню самих дверей.

Після цього спробуйте відмити жорсткої стороною губки, якщо це вам не вдалося, в хід йде скребок або лезо. Також можна спробувати акуратно зачистити пляму дрібним наждаком. Гораздо складніше мити плями модифікованої шпаклівки з силікатними складовими, вона добре зчіплюється з поверхнею і швидко твердне, тому тут без механічного чищення не обійтися. Додатково можна спробувати монтажну піну для розм’якшення штукатурки.

Чим відмити глянсове і матове стекло?

Пил та оздоблювальні матеріали можуть потрапити і на скляні вставки. Навіть якщо ви заздалегідь подбали про захист за допомогою плівки, немає ніяких гарантій, що все пройде гладко. Якщо вже неприємність сталася, потрібно знати чим і як помити матове або глянсове скло на двері.

Глянцеве скло на двері набагато простіше відмити, ніж матове. Для блиску можна використовувати звичайний засіб для стекол, воно роз’їсть наліт і бруд і додасть йому відмінний вид. З домашніх підходів слід виділити розчин нашатирного спирту, оцет і лимонну кислоту. Вапно можна просто зішкребти м’ятою газетой. Теперь розглянемо, чим можна відмити матове скло на двері. Для цієї справи підійде теж засіб для стекол. Також у продажу є спеціальні доглядають склади, які вичищають матове скло без пошкодження структури. Незалежно від того, що саме потрібно мити: МДФ або скло, намагайтеся не використовувати агресивну хімію і абразивні матеріали.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.