Як встановити розсувні двері своїми руками

розсувні дверіДвері, які відкриваються і закриваються, будучи повертати, на осьових кріпленнях типу петлі або скоби називаються орними. Вони можуть бути виготовлені з будь-яких матеріалів і завдяки цьому можуть мати, самий різний дизайн. Їх конструкція має різні комплектації. На коробку, що закріплюється в дверному отворі, залежно від габаритів, можуть бути навішені одне або два полотна, або дверні стулки, хоча існують варіанти конструкцій з великою кількістю стулок. Ну і у зв’язку з цим полотна стулок можуть мати різне співвідношення розмірів, як однакові, так і різні.

 

Конструкція орних дверей

Орні міжкімнатні двері можуть відрізнятися за формою контуру абрису. Контури дверних конструкцій бувають прямокутні і арочні. Дверні конструкції можуть бути виготовлені з найрізноманітніших матеріалів. Найпоширеніші, як правило, виготовлені із застосуванням деревини. Їх полотно може бути виконане з цільного масиву дерева або ж бути фільончастим, щитовим на основі дерев’яної конструкції або з заповнювачем різної щільності. У конструкцію орних дверей може комплектуватися одним полотном, тобто бути однопільних, двома, тобто двопільних або полуторним, а так само три і навіть чотири полотна, тобто трипільної або четирехпольние. 

Двері в залежності від проекції свого розгортання діляться на праві і ліві, залежно від цього монтується розташування петель. Розрізнити двері за напрямами їх розгортання не складно: правосторонні навішуються на петлі з правого боку, а лівосторонні навішуються з лівої. Правда є і двері, що розгортаються в обох напрямках, їх називають хитними. 

Дверне полотно може бути виконане з дерев’яного масиву, який збирається як з однієї породи, так і з різних сполучень деревних порід. При збірці масиву з різних порід, сорти та деталі з них повинні бути підібрані ретельно, і бути зістиковано згідно з технічними вимогами збірки, а так само і експлуатаційними властивостями полотна. Для збірних полотен застосовується облицювання шпоном або шпонирование. Шпон може бути виготовлений з цінних порід деревини. Шпонована поверхня дверного полотна покривають емаллю і лаками різної тонування. 

Для заповнення дверного полотна використовують різні матеріали. Це можуть бути і збірки з дерев’яних брусків, або бути прокладені різними ущільнювачами або фанерним заповненням або древесноволокнистой плитою, а також пенополеулетаном. 

У житлових інтер’єрах найчастіше встановлюють двері з фільончастим полотном. Різноманітні по дизайну, вони можуть поєднувати в собі можливість глухий компонування полотна, так і з заскленими прорізами. Скло фільонок може бути прозорим і візерунковим, а так само дзеркальним і армованим. 

Полотна гойдаються стулок практично завжди мають засклені просвіти. Що виправдано з міркувань безпеки експлуатації таких дверних конструкцій. 

Полотно Мазонітовиє дверей виготовлене з пресованого дерева. Для виготовлення таких дверей потрібні дрібнодисперсні якості деревини. Двері з Мазонітовиє полотна досить міцні й естетичні, для їх обробки йде натуральний шпон з цінних порід деревини. 

У наш час великого поширення набули пластикові дверні конструкції. Дизайнерські можливості пластику безмежні. Двері з цього матеріалу за своїми забарвленням і дизайнерським рішенням нескінченно різноманітні, при цьому легкі і функціональні. Вони можуть бути дуже герметичними або мати можливість повертатися в обох напрямках. Фурнітура цих дверей візуально прихована, а оздоблювальні технології дозволяє різні варіанти їх оформлення. 

Не стандартні дверні конструкції, до яких пред’являються підвищені, елітарні вимоги, можуть бути виконані на замовлення. Хоча й запропоновані в спеціалізованих магазинах дверні конструкції можуть відповідати найвибагливішим запитам. Перед вибором двері в магазині надолужити зняти точні виміри дверних прорізів. Розміри дверної коробки треба вибирати або замовляти з розрахунку того, що зазор між торцем стіни в дверному отворі і краєм дверної коробки повинен скласти всього лише 20-25 міліметрів. Такий зазор, після установки дверної конструкції, заповнюють або цементом, або герметиком і закривають декоративним лиштвою. 

 

Установка дверей

Для максимально точного, а значить максимально грамотного монтажу дверної конструкції в отворі, використовуйте косинець і висок. Установку двері починають з ретельної підгонки її в отворі коробки. Коли її габарити зістиковано з розмірами отвору, виставляють упор у вигляді планки, яка буде перешкоджати руху полотна дверей в глиб коробки, і тим обмежить потрібне положення в закритому стані. Тепер є можливість розмітити, врізати і пришити шурупами дверні петлі. Навішуємо двері і, підігнавши за розміром, монтуємо лиштви. Далі у двері може врізатися замок і проводитися інша необхідна оснастка. Декоративні та штукатурні роботи навколо коробки проводяться в останню чергу. Вибір дверної коробки . 

Дверна коробка в зборі з полотном, виготовлена і укомплектована у виробничих умовах, позбавить вас від більшої частини робіт по підгонці та оснащенню. Такий комплект містить всі деталі в установленому і підігнаному стані, а так само лиштви вже отторгованние під 45 градусів 

У проріз дверну коробку встановлюють по закінченні опоряджувальних робіт і як тільки штукатурка висохне, але до того як будуть укладати покриття підлог і встановлять плінтуса. Перед тим як вставити коробку в проріз треба остаточно вирішити те, куди двері буде повертатися при відкриванні. Коробка дверей встановлюється тільки за наявності такого рішення. Кращий варіант той, коли двері відкриваються у напрямку руху до основного виходу, а так само до виходів на балкон або лоджію. 

Далі слід зібрати коробку. Для стикування бічних і вірніше обв’язок їх слід укласти на підлогу, що гарантує їх рівну стиковку в єдиній площині і з’єднати, а потім встановити дверний упор. Верхня і бічні обв’язки зшиваються цвяхами. 

Вертикальні боковини обв’язки знизу дверної коробки з’єднуються планкою перетином 50 на 25 міліметрів, щоб зафіксувати їх паралельність протягом усіх робіт з установки дверної конструкції. Зібрану і відрегульовану дверну коробку акуратно вставляємо строго по середині дверного отвору. Злегка зафіксувавши раму з обв’язок в отворі, ретельно вивіряємо і регулюємо її точну прямоугольность, перпендикулярність деталей і горизонтальність положення обв’язки з верху. Для всіх регулювань використовуються тільки куток, схил і рівень. При необхідності підбиваються клини, щоб вирівняти становище коробки в тих чи інших місцях. 

У місцях, де дверна коробка притискається до стіни, прокладете фанерні шматочки, щоб установка і фіксація дверної конструкції пройшли максимально точно. Знову перевірте вертикальність боковин обв’язки. Коробку пришивають 650-ти міліметровими цвяхами з відрубаною капелюшком, якщо стіна дерев’яна. У бетонній або цегляній стіні попередньо штробятся входи під Чупи і закручуються шурупи. Зафіксувавши коробку в отворі, зніміть нижню планку і ще раз перевірте горизонт верхньої планки обв’язки. Відрегулюйте її рівень, якщо він не точний. 

Стандартна висота дверей 1981 міліметр, а от по ширині вони не однакові. Справа в тому, що у виробників в різних країнах стандарти розрізняються. 

Виготовлені в заводських умовах двері на продаж виставляються з уже пришитими петлями. Перед навішуванням їх треба роз’єднувати і монтувати на заготовлені заздалегідь місця. Ця операція полягає в тому, що б розібрати петлі, витягнути осі і прикрутити шурупами в пази відповідно їх розташуванню. Навішування полотна дверей в коробку зручніше проробити, підставивши підкладки під нижній край. Муфти петель стикуються і з’єднуються їх осями. При необхідності стопорну планку теж регулюють. 

Завершальним етапом монтажу дверної конструкції буде установка наличників. Верхній горизонтальний лиштва прикладають по місцю і, перевіривши його горизонтальність, пришивають. Цвяхи для фіксації наличників овального перетину 40 міліметрів довгою. Перший цвях входить на відстані 75 міліметрів від торця. Другий забивають так само, але з іншого торця. Дистанція між ними оптимальна при 150-ти міліметрах. Боковини лиштви стикуються скошеними торцями з такими ж у горизонтально верхньої планки і пришивають, починаючи з верху, цвяхами з таким же інтервалом. Оснащують двері ручками і при необхідності замикаючим механізмом. 

У стіні з бруса в дверний отвір вставляється каркас. Установка в такий каркас дверей має деякі особливості. Приміром, якщо в перегородці розділяє приміщення належить обладнати прохід, то з каркаса стіни потрібно вирізати хоча б один з вертикальних брусків і вже на місці, що звільнилося вставити як опорну конструкцію коробку дверей. 

Проріз для дверей у таких випадках обмежується з двох сторін вертикальними брусками, які прибиваються з внутрішніх сторін отвору. Зверху коробка обмежена перемичкою або обв’язкою. На неї впираються укорочені прорізом бруски каркаса перегородки, які обшиваються гіпсокартоном. 

У проріз стіни з бруса, дверну коробку починають монтувати, попередньо прибивши пару брусків, дистанція між яких буде достатньо великий. Далі готуємо всю комплектацію дверної коробки: це прокладка по периметру 6-ти міліметрового шару ущільнювача, два підпирають бруса перерізом 50 міліметрів і зібрану двері. Прикладати підпирають бруски треба зовні бруса в отворі. Брус, прикладений зовні, притисніть і прибийте до нього сотими цвяхами з круглим перетином другий брусок. Дистанція між цвяхами 400 міліметрів. 

Монтуючи обв’язку по верху прорізу, використовуйте брусок перетином 100 на 50 міліметрів. Його довга, повинна відповідати дистанції між підпирають брусками. Над цим бруском надолужити залишити просвіт в 6 міліметрів, для закладки ущільнювача над дверима. Сотими цвяхами з круглим перетином приколоти брусок до вертикальних підпирають брусів. Знизу і зверху по кутах забийте в кінці бруса цвяхи. 

За тим змонтуйте підпори. Довжина брусків для них, повинна дорівнювати дистанції від стельового бруса до обв’язки зверху. Сотими круглого перерізу цвяхами прибийте підпірки до підпирають брусів. Для завершення підготовки отвору в стіні, після її облаштування, надолужити вирізати ту частину бруса в підлозі, що розташована строго між внутрішніх сторін підпирають брусків. 

При установці коробка повинна точно відповідати за розмірами дверного полотна. 

Провести всі розрахунки можна заздалегідь, якщо ви купуєте двері в комплекті. 

Часом виникає необхідність підгонки двері по висоті. Може так статися, що полотно дверей виявляється вище отвору коробки. Якщо двері були виконані на замовлення або недавно куплена, то краще буде, якщо це зроблять фахівці. У ситуації з пластиковими дверима тим більше зробити це в домашніх умовах і самостійно не вийде. А ось з дверима з масиву цілком можна виконати це і самому. 

Для підрізування таких дверей знадобиться ножівка з дрібним кроком зубців. Також підійде і ручна електропила. Правда в останньому випадку буде потрібно підкласти дошку під полотно по лінії пропилу, щоб він вийшов рівний і без сколів. 

Для таких ситуацій, коли доводиться вкорочувати полотно, нижня частина дверей виконується з більш широкого бруса, щоб мати запас на підрізування. Якщо такого від чогось не передбачили, то можна підрізавши полотно трохи вище, нижній край закласти бруском з перетином відповідним під товщину дверного полотна. При укорочуванні филенчатое полотна треба звернути увагу на пропорції перебирань, щоб не зіпсувати пропорції малюнка двері, що може зіпсувати її зовнішній вигляд. 

 

Зміна висоти посадки дверного полотна

Така необхідність може виникнути з різних причин. Наприклад, після укладання ковроліну зазор знизу зник. У такому випадку якщо є зазор між верхнім краєм полотна і верхнім краєм коробки, то між втулками навісів на вісь можна одягнути підходять за розмірами шайби, при цьому змастити місця труться. 

За відсутності такого зазору. Верхній край полотна можна підстругати і відшліфувати. Такий варіант вигідніше, адже якщо підрізати полотно знизу, то висота розташування полотна залишиться не зазнала змін.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.