Як вибрати земельну ділянку?

Форма ділянки

реклама

Вибір земельної ділянки під будівництво майбутнього будинку — важливий і відповідальний захід. З чого почати і на що звернути увагу?

Розмір ділянки

Перше, що необхідно зробити — визначити розмір потрібної ділянки. Виходити можна із співвідношення площі будинку до площі ділянки — 1:10. Велика ділянка зажадає вкладення істотних трудовитрат, а й надасть чимало можливостей для облаштування. Маленька ділянка легко облагородити, доглядати за ним буде простіше, але можливості обмежаться невеликим розміром.

Форма ділянки

Довга і вузька ділянка не підійде тим, хто мріє про самоту і не бажає тісно спілкуватися з сусідами. Таким покупцям краще вибрати кутову земельну ділянку. Оптимальним варіантом вважається квадратна форма ділянки.

Місцевість, на якій розташована ділянка

Близькість ділянки до лісу сподобається любителям чистого повітря і тихого полювання, але чревата вторгненням лісових шкідників і можливістю постійної тіні. Ділянка на пагорбі вибирають ті, кого тягне велика кількість сонячного світла та ландшафтний дизайн, але таке місце розташування загрожує змиванням грунту і труднощами зведення фундаменту. Ділянка, що розташувався в низині, володіє вологим грунтом, але, швидше за все і рівень грунтових вод у такого ділянки — високий, тому буде потрібно дренаж. А ділянки, розташовані поблизу водойм, часто стають жертвами весняних паводків, хоча вони дуже мальовничі й привабливі.

Екологічна обстановка

Зверніть увагу, чи немає поблизу сміттєвих звалищ, великих магістралей, занедбаних будівель і непривабливих пустирів.

Газ, вода і електрика

реклама

Підведення комунікацій може стати не тільки проблематичним, а й дорогим заходом. Тому дізнавайтеся і перевіряйте інформацію заздалегідь, наскільки далеко від ділянки розташовані джерела комунікацій і яка вартість їх підключення. За відсутності доступу до водопроводу, потрібно оцінити можливість буріння свердловини.

Тип грунту

Безпосередньо від цього важливого параметра залежить вид фундаменту майбутнього будинку, а також можливість вирощування овочів, фруктів, квітів на присадибній ділянці.

Віддаленість від міста

Зверніть увагу на стан доріг, по яких доведеться їздити, на клас, напрямок, завантаженість магістралі.

Інфраструктура місцевості, де розташовується ділянку

Дізнайтеся, чи далеко розташовуються лікарня, магазин, дитячий садок, школа і т. д.

Земельну ділянку можна шукати самостійно або доручити пошуки ріелторської компанії.

Ціна

Один з найбільш істотних факторів при виборі земельної ділянки. Пам’ятайте, що ділянки в престижних районах відрізняються дорожнечею. Навпаки, занижена ціна повинна обов’язково насторожити, адже вона може приховувати за собою «підводні камені» у вигляді проблем юридичного характеру або шахрайські дії.

Пам’ятайте, чим більшою інформацією про земельну ділянку Ви володієте — тим менше ризик і вище можливості зробити правильний вибір. Додаткові відомості про ділянку можна отримати в органах місцевого самоврядування та у сусідів.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *