Як вирівняти стіну гіпсокартоном?

вирівняти стіну гіпсокартоном

реклама

Гіпсокартонні листи (ГКЛ) — відмінне рішення для простого і недорого способу вирівнювання стін. Робота з гіпсокартоном не залишить стільки слідів, як штукатурка, пройде дуже швидко, а готова обшивка забезпечить не тільки рівні стіни, але і більш високі показники тепло- і звукоізоляції. Крім того, гіпсокартон «дихає», і в ньому можна зробити необхідні отвори без праці.

ГКЛ може кріпитися безкаркасним методом, тобто безпосередньо до стіни спеціальним клеєм, або каркасних, коли листи закріплюються на дерев’яні бруски або металевий профіль.

Перед початком роботи з ГКЛ забезпечуємо собі хороше освітлення, потім готуємо стіни. Для цього очищаємо їх від пилу, знімаємо штукатурку і розмиваємо стіни дощенту, після чого грунтуем і покриваємо герметиком, щоб забезпечити більш міцне зчеплення з оздоблювальним матеріалом. Герметик наносимо валиком або широким пензлем. Коли покриття повністю висохне, беремося за роботи з вирівнювання.

реклама

гіпсокартон

Безкаркасний спосіб

Крім власне ГКЛ і спеціального монтажного клею, нам знадобляться схил, нитка, саморізи, водяний рівень і великий канцелярський ніж, яким ми будемо підстригати листи до потрібного розміру.

Спочатку по периметру стіни укручуємо саморізи, які будуть служити свого роду маячками, і натягуємо між ними міцні кольорові нитки. Над верхньою натягнутою ниткою встановлюємо підстельові саморізи на відстані 60-70 см, беремо схил і рівень і визначаємо місця вертикальних «маячків».

Підганяємо листи гіпсокартону під висотку стін, використовуючи рулетку і ніж, обробляємо їх ґрунтовкою — це робиться, щоб клей і поверхня краще зчепилися. Готуємо клей відповідно до інструкції на упаковці, замішуємо його, щоб отримати однорідну масу середньої густини. Багато клею відразу замішувати не варто, так як він висихає всього через 1-1,5 години.

Якщо листи невеликих розмірів, то наносимо клей безпосередньо на них. Якщо ж використовується великогабаритний матеріал, обробляємо клеєм стіни, промащуючи їх великими мазками або залишаючи жирні точки. Після цього притискаємо КГЛ до стіни, при цьому він повинен упиратися в капелюшки саморезов, і виставляємо його по рівню. Якщо позначка нульова, то у нас все вийшло, і стіни стали ідеально рівні.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *