Як захистити будинок від злодіїв: поради правоохоронців

захистити будинок

реклама

Для того, щоб не стати жертвою квартирного злодія і не втратити своє майно, необхідно дотримуватися кількох правил. На сайті ГУ МВС України правоохоронці розповіли про заходи безпеки, які врятують вас від квартирних злодіїв.

реклама

  • Чи не повідомляйте домашню адресу та номер телефону стороннім особам без потреби.
  • Не запрошуйте незнайомих вам людей в квартиру, особливо для розпивання спиртних напоїв. Зловмисники можуть підмішати в алкоголь, який принесли із собою, снодійні препарати.
  • Коли даєте оголошення про продаж цінних речей, не вказуйте час вашої відсутності у квартирі.
  • Не зберігайте ключі від квартири разом із документами. Чи не прикріплюйте до них написів з вашим домашньою адресою. Втративши ключі, негайно замініть замки, а також обладнайте двері додатковими засувами. Не залишайте ключі під килимками, у поштових ящиках і т.п. Як тільки виявите проблеми з замками, в яких хтось встиг покопатися, особливо з метою зняття зліпків, терміново застосуєте попереджувальні заходи.
  • Не допускайте накопичення кореспонденції в поштовій скриньці, яка може вказати на ваше тривала відсутність. Домовтеся з сусідами чи родичами, щоб вони забирали пошту під час вашого, поки ви будете у від’їзді.
  • Закривайте вікна і кватирки, особливо коли живете на першому поверсі або в квартирах, розміщених поблизу пожежних драбин, прибудов і т.п.
  • Застрахуйте власне майно на випадок крадіжки.
  • Не відкривайте двері, не з’ясувавши, хто саме до вас прийшов. Вхідні двері обов’язково повинні бути обладнані вічком і дверної ланцюжком. Не можна відразу впускати незнайомих осіб, навіть у міліцейській формі, якщо ви не викликали співробітників міліції. З’ясуйте, з якого вони відділу міліції, телефон чергового, обов’язково вимагайте документ, що засвідчує особу.
  • Чи не застосовуйте для охорони власної квартири засобів, які можуть мати тяжкі наслідки: підведення електроструму, встановлення вибухового пристрою і т.д.

Якщо ви повернулися в рідний дім і побачили, що у вашу відсутність в ньому побували непрохані гості, негайно викликайте міліцію. До приїзду слідчо-оперативної групи не входьте в квартиру, щоб ненароком не знищити сліди злочину. Пам’ятайте, що дотримання елементарних правил безпеки допоможе зберегти вам особисте майно.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *