Як зробити стелаж з гіпсокартону?

стелаж з гіпсокартону

реклама

Якщо знати, в чому особливість гіпсокартону і принципи монтажу конструкцій з цього матеріалу, зробити стелаж не складе труднощів. Якщо він буде перебувати в приміщенні з підвищеною вологістю, потрібно купувати вологостійкий гіпсокартонний лист.

реклама

Вам знадобиться

 • Гіпсокартон
 • Металопрофіль ПП 60/27 і ПН 27/28
 • Саморізи СММ 3,5 / 51
 • Саморізи для робіт з гіпсокартоном
 • Саморізи по дереву
 • Електролобзик
 • Шуруповерт

Інструкція

 1. Стелаж представляє собою конструкцію з поличок і бічних стінок. Його висота може бути різною, але особливо ефектно він виглядає, якщо займає простір від підлоги до стелі. Принцип його збірки складніший, ніж в аналогічних конструкціях з деревини або ДСП. Справа в тому, що основою будь-якого вироби з гіпсокартону є каркас, який монтують з металопрофілю.
 2. Існує багато різновидів цього матеріалу, але в роботі з гіпсокартоном прийнято використовувати два види профілю: ПП 60/27 і ПН 27/28. З першого роблять вертикальні стійки і горизонтальні поперечини, з другого — напрямні, які утримують каркас в необхідному положенні. Основна складність у виготовленні стелажа — правильно вибудувати каркас. Обшити його гіпсокартоном не складе труднощів.
 3. Початок роботи полягає в наступному: потрібно визначитися з розміром і формою стелажа, потім зробити невеликий ескіз майбутньої конструкції. Після чого приступають до розмітки стіни, у якій вирішено монтувати стелаж. Для цього маркером або олівцем відзначають місце розташування вертикальних стійок. У роботі використовують будівельний рівень довжиною не менше 80 см. Далі на підлозі відзначають відстань від стіни, яка повинна відповідати ширині стелажа, і креслять лінії, розташовані перпендикулярно до вертикальних опор.
 4. Уздовж відміток на підлозі кріплять направляючий профіль ПН 27/28. Для цього використовують саморізи по дереву і шуруповерт. Після чого приступають до нарізки і кріпленню вертикальних опор з металопрофілю ПП 60/27. Ті, що будуть розташовуватися безпосередньо біля стіни, кріплять до неї. Нижній торець кожної стійки вставляють в направляючий профіль. Це додасть каркасу стійкість. Якщо стелаж повинен бути висотою до стелі, нагорі монтують аналогічні напрямні, строго навпроти тих, які знаходяться на підлозі.
 5. Каркас для поличок може монтуватися з будь-якого типу металопрофілю. Як з’єднувальні елементи можна використовувати прямі або укорочені підвіси. Каркас кожної полички повинен являти собою міцну прямокутну конструкцію, всі кути якої надійно закріплені на вертикальних стійках. У цій роботі використовують саморізи СММ 3,5 / 51 мм. З їх допомогою фіксують профіль і підвіси.
 6. Наступний крок — нарізка полотен гіпсокартону. Для цієї мети можна використовувати або канцелярський ніж, або електролобзик. Обшивку виробляють за допомогою саморізів для роботи з гіпсокартоном. З них найбільш зручні самозенкующіеся. По завершенні роботи приступають до шпаклювання гіпсокартону і його підготовці до фарбування або монтажу оздоблювальних матеріалів.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *