Як звести цегляну перегородку?

реклама

звести цегляну перегородкуЗведенням перегородок займаються, коли хочуть змінити загальне планування приміщення в просторі будинку, а також для того, щоб розділити велике приміщення на окремі кімнати або відсіки. Також перегородки можуть додатковим захистом від холоду і шуму.

Перегородки на відміну від основних стін будівлі не несуть вертикальної несучої функції. Вони не піддаються практично ні яким конструктивним навантажень в будинку. Зазвичай їх зводять стаціонарними, хоча вони можуть бути і мобільні. Залежно від цього для них можуть бути обрані найрізноманітніші матеріали. Стаціонарні перегородки з цегли досить міцні для консольних навантажень, міцні і вологостійкі. 

Розглянемо ситуацію, коли необхідно звести цегляну перегородку. Це буде приклад, коли приміщення розділяється на дві частини, які в наслідку будуть з’єднані дверним отвором. Така перегородка може бути однорядної, тобто викладеної з однієї цегли із звичайною ложковой кладкою в півцеглини 120 міліметрів. Кладку виконаємо з звичайного повнотілої цегли. Маса цегляної кладки досить велика, що буде не вигідно в нашому випадку, з цього з метою знизити вагу, можна застосувати і саман або здійснити кладку більш вузької у чверть цегли. Тільки при такій кладці треба буде враховувати її особливості. Правда, у цій статті особливості такої кладки розглянуті не будуть. 

Кладка цегли це досить важка і мазка робота, а значить, до неї належить підготуватися. Цегла в кладці скріплюється розчином, замішаним з цементу і піску. Для роботи з ним вам знадобляться інструменти і спеціальний інвентар, і якщо у вас немає готового, то його треба буде знайти або виготовити. 

Ну і, зрозуміло, ви нічого не зможете зробити без цегли. Для початку необхідно розрахувати кількість цегли, який піде на кладку. Для цього зробіть виміри передбачуваної перегородки, обчисліть, виходячи з розмірів цегли 250 х 120 х 65 міліметрів і товщини шару розчину між ними 12 міліметрів, кількість штук цегли і заготовте його. Цеглини надолужити скласти, так що б вони були під рукою, але при цьому не заважали роботі. Для кладки перегородки на висоті вище рівня грудей вам знадобляться кози або інші стійкі конструкції, які дозволять вести кладку верхніх рядів цегли. 

Приділіть увагу організації гарного освітлення всього простору робіт. Максимально очистіть простір від предметів, що не мають до процесу зведення перегородки ні якого відношення. Нанесіть розмітку контурів майбутньої перегородки на прилеглих до неї стінах, поле і стелі. 

Заготовте достатню кількість цементу, піску і води. Пісок надолужити просіяти, для чого виготовте з брусків раму і натягніть на неї сітку, дрібну рабицю або іншу підходящу по перетину. Акуратно прокидаючись пісок крізь сито, просійте його. 

Приготуйте ємність у вигляді корита для замішування розчину. Для цього можна розпиляти уздовж осі болгаркою стару двохсотлітрову бочку. Половину бочки зміцните на підставку, щоб забезпечити їй стійкість. 

Далі можна приступати до замісу розчину. Тут вам знадобитися відоме знання пропорцій, в яких належить змішувати воду, пісок і цемент. При замішуванні розчину потрібно враховувати багато факторів: це і марка цементу, і погодні умови, і особливо можливий об’єм витрати. Треба врахувати і плинність розчину, тобто здатність розподілятися по поверхні під вагою власної маси. Для його пластичності, що не замерзання або більшого часу застигання, а також кольору, застосовуються всілякі добавки. Так що існує безліч всіляких факторів, що впливають на співвідношення пропорцій інгредієнтів, що можуть спантеличити будівельника-новачка. 

У нашому випадку все буде простіше. Ми виходимо з того, що кладку будемо вести в умовах кімнатної температури, і з цього пропорції розчину звичайні. При покупці цементу уточніть, що він піде на кладку перегородки з цегли в приміщенні. Пісок краще брати найдрібніший, щоб гарантувати його чистоту і відсутність домішок. Додатково просіяти його, щоб відокремити не бажаний сміття. Вода звичайна водопровідна, кімнатної температури. Далі. У пропорції один до трьох, на одну лопату цементу три лопати піску, наповніть корито. У тій ємності, що ви зробили з бочки, у вас змішаються шість відер піску і два цементу. Перш ніж залити воду, лопатою ретельно перемішайте отриману суміш. У центрі піщано-цементної маси лопатою зробіть поглиблення у вигляді воронки, куди потроху почніть доливати воду, поступово перемішуючи її з сумішшю піску та цементу. 

У процесі перемішування або замісу, розчин повинен прийти до стану гарною за якістю сметани. Замішавши розчин, пам’ятаєте — він вже починає застигати. Помилкою буде підтримувати його жідкообразное стан за рахунок доливання води. Краще просто періодично його перемішувати. Замішаний розчин треба відразу пускати в справу, розрахувавши при цьому заготовлений обсяг приблизно на годину роботи. 

Розглянута ситуація передбачає, що стіни приміщення теж цегляна кладка, а підлоги з бетонної плити перекриття. Будь-яке покриття з підлоги треба видалити і починати кладку тільки на поверхню плити перекриття. Якщо на стінах є штукатурка, її треба теж сколоти. Віником ретельно замести поверхню підлоги, де почнеться кладка першого ряду. Після чого це місце статі трохи зволожити. Як додаткову підготовку поверхні стін і підлоги можна нанести насічку, поцяткована поверхню для кращого скріплення розчину. 

реклама

Як орієнтир для очей натягніть по лінії краю першого ряду мотузку. За рівнем відрегулюйте горизонтальність її натягу. Уважно придивіться до поверхні і визначте, в яких місцях знадобитися більше розчину, щоб перший ряд був положе ідеально рівно. Наповніть допоміжну ємність розчином, і, перемішавши його для додання однорідності, викладіть розчин по лінії першого ряду. Смуга розчину під першим рядом повинна бути на пару — трійку сантиметрів ширше перегородки. Розрівняйте шар розчину кельмою, візуючи за рівнем, а потім дайте йому трохи розподілитися, осісти і схопитися. 

Трохи згодом додайте на грядку шар розчину. Ширина шару гряди розчину під першим рядом повинна бути 80-100 міліметрів, а висота 15-20 міліметрів, що гарантує товщину шва в 10-12 міліметрів. Тепер пора класти перший ряд. Однією рукою взявши цегла, нанесіть кельмою на його торець розчин. Це буде той торець, яким він буде притиснутий до торця цегли покладеного перед ним. Рукояткою кельми йди кельми, постукуючи по ньому, вирівняйте його, візуючи лінію мотузки вздовж по краю. Змахніть на кельму видавлений розчин. 

Дверну коробку в проріз стіни треба встановити заздалегідь. Зафіксувавши дверну коробку на розпірки і вирівнявши за рівнем, прикладіть цеглу в щільно до неї. Ні в якому разі не можна втискувати цегла між коробкою двері і попереднім цеглою, так само як і класти розчин між коробкою і торцем цегли. Фіксація коробки в кладці відбувається в міру укладання цегли, серед яких буде замурована г-подібна скоба кріплення, пришита шурупами до коробки дверей. Дистанція між скобами може бути п’ять-шість рядів цегли. 

На початку другого ряду кладемо половинку цегли. Цілісний цегла колеться гострим кінцем молотка, а при необхідності і підрівнюється ім. 

Перенатяніте мотузку для укладання другого ряду. На початку третього ряду знову буде цілий цегла. І так послідовно по всіх рядах, перев’язуючи кладку. 

Перев’язка структурує кладку стіни, і вона стає монолітною і міцною. Саме в такій монолітній структурі навантаження розподіляються рівномірно у всіх напрямках. 

При такому порядку кладки стіну рекомендують армувати, для чого в шви замурується прутовая арматура і смуги нарізаною стали з інтервалом у чотири-п’ять рядів, що надає їй більшу міцність. 

До примикає перпендикулярно стіні кладку перегородки прив’язують, використовуючи сталеві смуги, практично так само як це робиться при прив’язці дверної коробки до цегельного косяка. Над прорізом дверей належить прокласти додаткову арматуру. Для цього добре підійде швелер з таким же, як і товщина стіни, перетином або бетонний блок з бруска такого ж перетину. 

Рідко коли останній верхній і останній ряд цегли впритул прилягає до стелі, зазвичай між ним і стелею залишається не великий зазор. Цей зазор заповнюється шматками битої цегли, походящей за розміром, упереміш з розчином. Шматки цегли просто вмочують у розчин і закладають в нішу під стелею на стільки щільно, на скільки це вийде. Все, що залишилися порожнини і тріщини замазуються розчином. Так само для заповнення зазорів використовують просочені гіпсовим розчином клоччя. 

Щоб уникнути НЕ поправних огріх протягом всього будівельного періоду кладки перегородки, ретельно контролюйте горизонтальність і вертикальність рядів. Для цього користуйтеся рівнем, висками і правилом. Правило робиться з ідеально рівною отфугованной рейки довжиною півтора-два метри. Правило дозволить вам добре вирівняти ряди цегли щодо прорізу двері, постійно візуючи рівень рядів у не пов’язані між собою частинах перегородки. Дверна коробка жодним чином не може сприяти візуванням точності кладки, і в цій частині зведення перегородки належить бути дуже акуратним. 

Побудована перегородка вимагає подальшої обробки. Якщо перегородку будуть штукатурити, то малюнок швів не має значення, але якщо для дизайну інтер’єру потрібно цегляна стіна , то при кладці шви вимагають додаткового оформлення. Тобто поки розчин ще м’який, розшивки або кельмою, зі швів знімається видавлений розчин. Ну і знову ж якщо стіні належить бути обштукатуреної, то, якої якості і кольору цеглини лягли в кладку, значення не має, але коли кладка є задуманим малюнком стіни, то якість і однорідність цегли надолужити витримувати неухильно. 

У кладці перегородок можлива прокладка комунікацій та заготівля різних отворів, для тих чи інших потреб. Для цього можна використовувати потрібні за розміром відрізки труб, правда, краще їх не скріплювати розчином з цеглою, що б у разі необхідності демонтажу не потрібно було порушувати монолітність перегородки. Що залишаються зазори краще всього закладати пенозаполнітелем, який і легко видалити і покрити штукатуркою. 

Ну і наостанок звернемо нашу увагу на інструменти і той інвентар, що був використаний при зведенні перегородки. Всі з того, що контактувало з розчином, слід ретельно відмити і почистити, всі ємності в які набирався або замішували розчин, вичищаються і вимиваються.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *