Які котли бувають. Їх властивості і характеристики

реклама

котлиКожна людина, яка стикався з проблемою опалення свого житла, представляє, як важко вибрати правильний котел. Для того, щоб зробити правильний вибір, для початку потрібно розібратися з тим, які бувають котли.

Що стосується способу установки, котли діляться на два види: підлогові і настінні. Газові настінні котли котли найчастіше використовуються для забезпечення потреб маленького котеджу або міської квартири. Такі котли гарні тим, що вони невеликого розміру. Зовні настінний котел нагадує газову колонку, він легко кріпиться до стіни, а так само може бути вмонтований в кухонні меблі. 

Підлогові котли, що мають велику потужність в порівнянні з настінними, частіше використовуються для опалення великих площ, понад 200 м2. Такі котли найчастіше можна побачити у великих особняках або багаторівневих квартирах. 

Є такі види котлів за призначенням: одноконтурні та двоконтурні. 

реклама

Головна функція першого — забезпечувати тільки опалення приміщення. У котеджах до 200 м2 та міських квартирах їх встановлюють досить рідко. Такий котел без проблем подає централізовано гарячу воду. Але плюсом це можна вважати лише в тому випадку, якщо використовувати для цих цілей бойлер або проточний електричний нагрівач невигідно. 

Двоконтурний котел краще встановлювати в тому випадку, якщо ви хочете вирішити одночасно вирішити дві проблеми: нагрівати воду і опалити приміщення. Більшість сучасних моделей використовує принцип пріоритету гарячої води: котел тимчасово відключає опалення, якщо відкрити гарячу воду. За допомогою цієї функції, ви зможете істотно заощадити на використанні газу, адже одноконтурний котел і газова колонка окремо витратять набагато більше палива. 

Так само котли класифікуються за принципом роботу. Існує три типи: конденсаційні, турбовані та атмосферні. 

Останні вважаються найбільш економічними серед всіх інших видів. Для атмосферного котла, що має відкриту камеру, потрібно обов’язкове приєднання до димоходу, щоб був можливий викид продуктів згоряння. Такий котел краще використовувати для обігріву двох-, трикімнатної квартири. 

Турбовані котли не вимагають димоходу, адже мають закриту камеру згоряння. Такі котли ззовні беруть повітря для згоряння, і димові гази викидають туди ж. Такий агрегат можна встановити на будь-якому поверсі житлового будинку. Хоч він і набагато дорожче атмосферного, турбований котел буде набагато вигідніше встановити, якщо у вашому будинку заздалегідь не передбачений димохід. До того ж, у більшості випадків, можна встановити тільки котел із закритою камерою згоряння. Що стосується інших параметрів і функцій, то вони практично нічим не відрізняються від атмосферних. 

Конденсаційні котли — найновіші і просунуті. Ці агрегати перетворюють пара, що міститься в димових газах, у воду, яку і використовують для опалення. Завдяки цьому ефективність використання палива значно знижується, що привід до економії газу.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *