Який вид даху вибрати?

реклама

Зведення даху — це один з важливих етапів будівництва заміського будинку. Мало кому сподобається капає зі стелі вода або тужливий звук вітру, що нагадує сцену з фільму жахів. Якісний монтаж даху позбавить домовласника непотрібних проблем. До основних елементів, з яких складається будь дах, можна віднести крокви, обрешітку, паро-, гідро-і теплоізоляцію, покрівлю. Зупинимося детальніше на кожному з них.

вид даху

Крокви — несуча система даху. Розрізняють наслонние крокви (кінцями спираються на стіни будівлі і на проміжні опори середньою частиною), висячі крокви (спираються тільки кінцями на стіни будівлі). Крокви складаються з: похилих кроквяних ніг і підкосів, вертикальних стійок.

Решетування (або опалубка) — настил з брусів (дощок), що зв’язують між собою крокви. Служить для кріплення покрівлі. Може бути у вигляді гратчастої конструкції або суцільного настилу. Розрізняють одношарові і двошарові обрешітку.

Паро-та гідроізоляція — рулонні матеріали, що захищають утеплювач покрівлі від надмірного зволоження.Гідроізоляція покрівлі складається з гідроізоляційної плівки зовні і пароізоляційної плівки зсередини.

Теплоізоляція — елементи конструкції, що зменшують передачу тепла. Завдяки теплоізоляції в приміщенні підтримується оптимальна температура. Теплоізоляція може бути збірної (Урса, Ізовол тощо) і з сипучих матеріалів (керамзит).

реклама

Покрівля — верхнє покриття даху, подвергающееся атмосферних впливів. Вона повинна бути водонепроникною, стійкою проти агресивних хімічних речовин, морозу і сонячної радіації, не повинна піддаватися розтріскування, викривлення, плавлению на сонці. В якості покрівельного матеріалу застосовують черепицю, шифер, профнастил, ондулін.

Дахи діляться на такі види: плоскі, похилі (скатні). При будівництві заміської нерухомості найчастіше застосовують похилі дахи. Залежно від кількості похилих площин скатні дахи можуть бути односхилі, двосхилі, багатоскатні.

Мансардний дах являє собою різновид двосхилого даху, має ламаний вигляд. Нижня частина більш крута, а верхня — більш полога.

Склепінчаста дах — з круговими або параболічними обрисами.

Шатровий дах — симетрична дах, що складається з чотирьох подібних трикутників, з’єднаних в одній точці.

Вальмовий дах — чотирьохскатний: два ската — трикутники, два інших — трапеції.

Багатощипцовий дах — складна конструкція пересічних скатів.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *