З чого будувати перегородки

реклама

З чого будувати перегородкиОстанні двадцять і більше років можна чути такі слова від будівельників: гіпсокартон, гипсоволокно, гіпсокартонні перекриття і перегородки, стіни і стелі з гіпсокартону і т.д. Що це за диво таке, за допомогою якого виконується внутрішня обробка приміщень? З чого складається гіпсокартонний лист? Які бувають різновиди гіпсокартону? Але, не всі відразу, а по порядку.

реклама

Гіпсокартон робиться з двох складових частин, а саме: гіпсу та картону. Найцінніше в оздоблювальних аркушах — сердечник, що виготовляється з двуводного гіпсу, білого або жовтого кольору, залежно від домішок, присутніх в гіпсовому камені і якості випалу. Основну масу листа складає гіпсова штукатурка з хімічною похідної CaSO4 * 2H2O, в основу якої входить осадова гірська порода. Нагріваючись до 120-140 °, вона перетворюється на полугидрат або полуобожженний гіпс або алебастр з формулою СаSO4 * 0,5 Н2О, при більш високих температурах — в будівельний гіпс. Сирий гіпс хороший для скульпторів гіпсових статуй і садово-огороднічьіх цілей, волокнистий гіпс-селеніт зручний для виробів. При зламі спостерігається скляний блиск, а щільність його дорівнює 2,3 г/см3. 

За допомогою різних модифікацій виходить також формувальний і медичний гіпс. З обох сторін сердечник від руйнувань захищає папір. Її творці враховували всі — погодні умови, в яких вона буде застосовуватися, відсоток вологості, добротність і теплоізоляцію. Товщина гіпсокартонних листів варіюється від 4х8 дюймів до 4х12 і вище. Для застосування гіпсових полотен в домашніх умовах найбільш відповідний варіант 4х8, його позначення — ГКЛ, а бажаєте убезпечити приміщення від загорянь, придбайте вогнестійкі листи, з абревіатурою ГКЛП. Знаючи, які часом бувають будівельні стіни, використовуйте товщину листа.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *