Заміна нижніх вінців будинку. Причини, ремонт, матеріали

Заміна нижніх вінців будинку. Причини, ремонт, матеріали

У багатьох дерев’яних будинків, які були зроблені понад п’ятдесят років тому, можна помітити одну характерну проблему. Починає відбуватися гниття нижнього ряду колод і через деякий час будинок починає просідати або нахилятися в ту сторону, в якій нижній ряд згнив сильніше.

Тому відкладати роботи по заміні не слід, так як це призведе з часом до руйнування всього дерев’яного будинку і тоді вже нічого не поробиш, доведеться будувати новий будинок, а цього як відомо може дозволити собі не кожна людина.

До того сьогодні в країні фінансова криза і на будівельні матеріали ціни ростуть чи не з кожним днем.

Основні причини

Фахівці називають декілька головних причин цього явища. В першу чергу це пов’язано з тим, що технологія будівництва була іншою і гідроізоляційним матеріалом часто служив руберойд, який теж швидко згнивав через підвищеної вологості.

Для утеплення робили земляний насип і в результаті не відбувалися вентиляція нижніх вінців. Варто додати до цього велике навантаження і поступове всихання дерева через втрату вологи.

Перевірити ступінь зносу можна простим способом. Якщо при простукуванні лунає глухий звук, то вінці треба терміново міняти.

Матеріали і інструменти

Перед тим, як приступити до роботи, потрібно придбати і підготувати наступні матеріали й інструменти:

    • Для підйому будинку потрібні гідравлічні домкрати, здатні підняти від 2.5 тонн;
    • Будуть потрібні хороші опорні балки і бруси для скріплення і утримання будинку під час ремонтних робіт. Нові колоди знадобляться на заміну старим вінців;
    • Щоб зміцнити фундамент треба купити цемент, щебінь або гравій, а також опалубку;
    • Слід придбати сучасний гідроізоляційний матеріал і антисептики.

Крім того знадобиться столярний інструмент, цвяхи, болти.

Заміна вінців і фундаменту

Розрізняють два основних етапи, які робляться в порядку черговості:

    • Необхідно підготувати опорний брус, який тимчасово замінить нижні вінці і буде тримати будинок. Щоб його вставити пробивають отвори в верхньому ряду колод, що підлягають заміні. Також за допомогою затискачів з балок зміцнюються стіни будинку. У балках робляться наскрізні отвори, щоб скріпити між собою болтами з гайками;
    • Після того як будинок буде піднято за допомогою домкратів потрібно прибрати гнилі колоди і підготувати нові нижні вінці. Їх краще просочити антисептичними засобами і поставити нову гідроізоляцію;
    • Старий фундамент бажано теж прибрати, зробити опалубку і залити нову підставу, яке краще посилити арматурою. Але є й інший варіант. Для зміцнення поруч з кладкою виривається яма під трідцатіпятіградусним кутом до глибини постелистого каменю. Буде потрібно труба в 15 см діаметром, щоб залити ненасиченийрозчин бетону. Заливка відбувається до того часу, поки вбирання не припиниться.

Після цього можна сміливо ставити нові оброблені нижні вінці, опускати будинок і прибирати стискання. Стики вінців треба проконопатити і зробити додаткову теплоізоляцію, використовуючи монтажну піну.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.