Жалюзі на пластикові вікна

реклама

жалюзиНе так давно ми сприймали жалюзі як атрибут солідних офісів, а зараз ці зручні конструкції можна зустріти в багатьох сучасних квартирах. Жалюзі здатні не тільки доповнити традиційні штори, але і повністю замінити їх, захищаючи приміщення від сонця і холодного вітру, приховуючи господарів від сторонніх поглядів і прикрашаючи вікно.

У 90-х роках жалюзі почали з’являтися в Росії і стали стрімко завойовувати популярність. Перші моделі були виконані з горизонтальних пластикових смужок, положення яких управлялося шнурком. Сучасні жалюзі на пластикові вікна набагато більш різноманітні за дизайном та кольором. Зараз можна купити жалюзі за вигідною ціною спеціально призначені для спальні, дитячої кімнати, кухні і навіть ванні. Багатство забарвлень, текстур і різних матеріалів виготовлення, а також зручність та експлуатаційні характеристики дозволили цьому практичному елементу декору стати незамінним при оформленні інтер’єрів в офісах і квартирах. 

Конструкція жалюзі будь-яких типів і модифікацій являє собою багатостулкові штору, основним елементом якої є ламелі (смужки) з різного матеріалу — пластика, дерева, тканини, металу. Смужки розташовуються горизонтально або вертикально, тому жалюзі поділяються на горизонтальні і вертикальні відповідно. 

реклама

У вертикальних жалюзі є такі елементи, як карниз, виски, бігунки, сполучна ланцюжок і мотузок для регуляції ламелей. 

Карниз є головною несучою частиною жалюзі, тому його найчастіше роблять із металу. На карнизі встановлені бігунки, призначені для кріплення рухомих або фіксованих ламелей. 

У нижній частині кожної смужки є схили, завдяки яким жалюзі висять рівно. Ламелі з’єднуються між собою металевою або пластиковою ланцюжком. Збоку карниза розташовується ще один ланцюжок, яка допомагає регулювати кут повороту смужок у межах 180 градусів. Смужки за допомогою мотузки можуть переміщатися вправо і вліво, а також до центру. 

У верхній частині карниза горизонтальній моделі розташовуються своєрідні драбинки, на яких закріплені ламелі. Кількість драбинок залежить від ширини жалюзі. При установці жалюзі на похилі вікна використовують спеціальні кронштейни, які фіксують нижню рейку і забезпечують стійкість конструкції.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *