Зняття старої фарби

реклама

Зняття старої фарбиЩоб пофарбована поверхня вікон і дверей виглядала красивою, обов’язково необхідна попередня підготовка. Для того, щоб фарба добре лягла, поверхню вікон і дверей нуждаються в правильній підготовці, тобто необхідно зняття старої фарби. В даний час нам відомі два шляхи очищення дерев’яних і металевих поверхонь від старої фарби. У першому випадку використовується тепле повітря, який можна отримати застосовуючи будівельний фен.

Такий спосіб підходить тільки для дерев’яних поверхонь і не підійде для металевих. При виборі використання цього способу необхідно бути гранично обережним, дотримуватися елементарної техніки безпеки, не допускати заподіяння опіків і пошкодження стекол.

При використанні фена, струмінь гарячого повітря спрямовується безпосередньо на пофарбовану поверхню, яку необхідно очистити. При цьому фарба розм’якшитися і почне пузиритися. Далі слід зняти фарбу за допомогою шпателя. При необхідності видалення фарби з поглиблень необхідно використовувати не плоский, а трикутний шпатель, що значно підвищить ефективність роботи. Можна також використовувати підручний засіб-верстат для гоління. При виконанні роботи необхідно контролювати силу натискання руки, щоб не пошкодити дерево. Гранично акуратним слід бути в тому випадку, якщо поверхня плануєте покрити лаком.

У другому випадку при видаленні фарби використовують емульсії для видалення стійких фарб — хімічні розчини каустичної соди або діметіленхлоріда. Від цього другий спосіб отримав назву — хімічний. Він підходить для всіх поверхонь, але при своєму використанні вимагає точне дотримання пропорцій, які вказані в інструкціях виробниками розчину.

реклама

Смивку необхідно наносити за допомогою пензля на поверхню, що очищається рівномірно. Через деякий час фарба почне підніматися бульбашками.

У цьому випадку при видаленні вже розм’якшеної фарби можна використовувати шпатель. Для того, щоб волокна деревини не були пошкоджені, краще використовувати плоский шпатель, а напрямок скребка має йти по їх напрямку.

Підготовлену поверхню необхідно нейтралізувати, а саме: або промити її водою, або розріджувачів, після цього, поверхня повинна висохнути.

Для видалення фарби ви можете самостійно приготувати пасту по нескладному рецептом. Для цього у воді потрібно розчинити каустичну соду додати вівсяної муки. При відсутності останньої, її можна приготувати самостійно, попередньо перемоловши на кавомолці вівсяні пластівці.

Самостійно приготовлену пасту використовують так само, як і придбану в магазині смивку.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *