60 Головних помилок ремонту квартири. Обов’язково до прочитання.

ремонт квартиры

Часто, зробивши ремонт, ми розчаровуємося в своїх задумах. Сподобалися раніше ідеї виявляються непрактичними і тільки після виконаної роботи приходить розуміння з чого потрібно було починати. Щоб уникнути промахів в нелегкій справі ремонту квартири, пропонуємо Вам ознайомитися з описом поширених помилок і корисних порад тисяч людей, які пройшли випробування ремонтом.

  1. Не варто об’єднувати санвузол. Вранці біля порога стоїть довжелезна черга родичів, які сперечаються за право першості. Один хоче у ванній похлюпатися, а іншому закортіло.
  2. Часто люди копіюють дизайн друг у друга, і квартири друзів нагадують близнюків. При виборі інтер’єру господарям варто проявляти більше індивідуальності.
  3. Для витяжки на кухні варто передбачити гофру або короб, інакше вона виглядає не естетично.
  4. Не варто замуровувати намертво простір під ванною.
  5. Не рекомендую на кухні класти ламінат або паркетну дошку. Безперечно красиво, тепло, приємно ходити, але абсолютно не практично. Велика небезпека здуття від ненавмисно пролитої води, а крім того, будь-який предмет, що впав утворює скол.
  6. Шкодую, що постелила лінолеум і побілила стелю, виглядає совково.
  7. Фарбовані стіни виявилися абсолютно непрактичними. Від будь-якого дотику залишаються відбитки пальців, особливо це помітно в області вимикачів.
  8. Більше ніколи не постелю в квартирі ковролін. Нічим дихати.
  9. Не раджу обробляти ванну сірої або білою плиткою, нагадує приймального покою в лікарні.
  10. Не варто економити на плитці і якісної сантехніки у ванній кімнаті. Переробити важко, доведеться кілька років жити з цим злиденністю.
  11. Якщо є хоч якийсь вільний простір, яким ви можете пожертвувати на користь комори, обов’язково зробіть це. Це відмінне місце щоб заховати пилосос, лижі, новорічні іграшки, відра, велосипед, соління та одяг, яку надягаємо рідко.
  12. При виборі підлогового покриття варто врахувати, що на темному підлозі, особливо в сонячний день, видно кожну порошинка, тому доводиться прибирати щодня.
  13. Рекомендую робити розводку електрики по квартирі склавши попередньо план розміщення меблів.
  14. Плануючи кухню не варто розділяти обробну зону з поверхнею.
  15. Не варто дуже високо вішати верхні кухонні шафи. Оптимальний варіант-не вище лінії очей.
  16. Не варто економити на розмірі вбиральні якщо є вільний простір. Кімнату це не врятує, а от в забитої вбиральні буде не повернутися.
  17. Вирішили розташувати в прямокутної кухні меблі уздовж стіни. Як з’ясувалося, набагато зручніше було б поставити кутом.
  18. Не рекомендую класти на підлогу темну плитку або темний ламінат. Виглядає шикарно, але дуже непрактично. Видно кожна крапелька і порошинка. Доводиться постійно практично кілька разів на день прибирати.
  19. Шкодую про велику кількість відкритих поличок в кімнаті. Красиво розставлені на них сувеніри звичайно надають затишок, але в реальності це місця неймовірного скупчення пилу.
  20. На прилади, які споживають багато електрики, варто встановити автомати. Це дозволить одночасно безперешкодно користуватися мікрохвильовкою – чайником – пральки – пилососом.
  21. При розведенні електрики не варто забувати про ванну кімнату. Рекомендую встановити там хоча б одну розетку, яка вам обов’язково потрібно наприклад для фена, плойки або бритви.
  22. Дуже задоволені, що відразу в квартирі зробили тепла підлога. Перший час навіть не включали, а з народженням дитини користуємося постійно. Шкодуємо, що його немає і в передпокої.
  23. Не варто дуже низько «в підлогу» проектувати і встановлювати розетки. Складно нормально вимити підлогу, постійно думаєш як би ненароком не зачепити їх мокрою ганчіркою. А оскільки вони відкриті, то там ще й накопичується маса пилу.
  24. При заміні проводки варто ретельно записати її розташування, а краще сфотографувати і провести заміри, щоб в подальшому ненароком в неї не потрапити.
  25. Ніколи більше не куплю люстру з плоским відкритим плафоном, розташованим горизонтально. Там накопичується мошкара, доводиться постійно прибирати.
  26. Обов’язково варто встановити на балконі розетку і провести світло. Зараз без проблем в будь-який час можу вийти і попрасувати білизну.
  27. Вбудована підсвітка на кухні, яка дуже симпатично виглядає, на ділі виявилася марною. Красиво, але не вистачає, щоб освітити робочу поверхню.
  28. При виборі плитки на підлогу, особливо на кухню, ванну або передпокій, не варто купувати шорстку. У маленькі дірочки забивається бруд, відмити яку дуже складно. Доходить до того, що ганчірка рветься. Краще купити більш гладку, набагато простіше доглядати.
  29. Щоб в подальшому була можливість протягнути в квартиру різні кабелі, варто заздалегідь передбачити широкий кабель-канал.
  30. У спальні дуже зручно використовувати два вимикача-при вході і біля ліжка, щоб можна було вимкнути / включити, не вставати з ліжка. Ще варіант придбати люстру з пультом, але тут є ризик постійно втрачати пульт.
  31. Вимикачі краще встановити на висоті 80-90 см, щоб діти могли включити світло, без праці, що не підстрибуючи.
  32. Теплі підлоги краще встановлювати з таймером для контролю часу прогрівання.
  33. Ви можете заощадити час і гроші і не рівняти стіни, якщо плануєте встановлювати в цьому місці вбудовані меблі.
  34. Обов’язково залиште доступ до батарей, не варто сильно їх «ховати», необхідно щоб ви завжди могли їх перекрити.
  35. Якщо дозволяє місце, обов’язково встановіть бойлер на випадок відключення гарячої води, особливо якщо у вас маленька дитина. Якщо в даний момент придбати його не дозволяють фінанси, встановіть хоча б розетку і зміцните, якщо потрібно, стіну в місці, де він надалі буде висіти, якщо стіна не несе. На стіну з гіпсокартону небезпечно вішати важкий бойлер. Рекомендований обсяг на сім’ю-80-100 літрів.
  36. Тепер ніколи б не стала робити у ванній однотонний світла підлога – кожну смітинку видно, доводиться постійно мити. А темне волосся на ньому ще один кошмар.
  37. Двері зі скляною вставкою розчарувала. Якщо в кімнаті засинаєш, з коридору відсвічує і заважає.
  38. Встановлюючи ванну, прослідкуйте, щоб нахил чаші зробили до зливу, інакше буде проблема з доглядом води.
  39. Якщо дитина просить спортивний комплекс в дитячій, варто заздалегідь зміцнити отвори під шведську стінку.
  40. Якщо ви вирішили встановити теплу підлогу на кухні, варто заздалегідь продумати розстановку меблів. У нас вийшло так, що сказали майстру відступити від стіни на метр, думаючи, що там все одно буде стояти кухонний гарнітур, а потім замовили тумби глибиною 60 см. Стоїш, готуєш, а ногам холодно. А ось в коридорі вийшло вдало, зручно, взуття просихає.
  41. Дрібниці варто продумувати в усьому. При установці міжкімнатних дверей нам навіть в голову не прийшло, що вимикач повинен знаходитися поруч з ручкою, що відкриває двері. Ми встановили його з боку петель. Виходить, що спочатку включаєш світло, а потім доводиться йти до ручки і відкривати з іншого боку. Дуже незручно.
  42. Заздалегідь продумайте місце для лічильника в коридорі, щоб при установці меблів не довелося свердлити поблизу, це дуже небезпечно через проводів.
  43. Біля гарячих поверхонь на кухні повинні бути розміщені вогнетривкі матеріали, щоб не сталося розплавлення під дією високих температур.
  44. Не варто класти на кухні або у ванній дуже гладку плитку для підлоги. При попаданні найменшої краплі води підлогу стає неймовірно слизьким.
  45. Не варто затирати світлою затіркою підлоги в кімнаті з високою прохідністю (кухня, коридор, санвузол). Надалі шви забрудняться і втратять вигляд.
  46. Не економте на розетках. Краще відразу побільше зробити, ніж потім доробляти і штробі за новими шпалер. При нинішньому достатку побутової техніки-мультиварки, чайники, міксери, мікрохвильовки, кавоварки, потрібно передбачити розетку для всього, інакше потім доведеться використовувати подовжувачі, що абсолютно не естетично і не зручно.
  47. Побоюючись протікання сантехніки можна перестрахуватися і попросити майстрів зробити разуклонку плитки для підлоги в санвузлах і кухні. Тобто, якщо десь під ванною або кухонними меблями підтікає вода, вона стікає в середину приміщення (відразу можна бити на сполох).
  48. Звернула увагу, що вітчизняний кахель має багато мінусів різний розмір (до 3 мм), не стикування малюнка, різнотону, тому надалі купувала іспанську та італійську. Таких проблем не було.
  49. Обов’язково простежте, щоб майстри, що встановлюють пластикові вікна, якісно виконали свою роботу. Щоб взимку не дуло з-під підвіконня необхідно ретельно все пропеніл, замазати як слід зовні, щоб жодної дірки не було. Вікна краще вибирати з функцією мікропровітрювання і безпечними клямками для дітей і тварин.
  50. Натяжні стелі – це супер! Рекомендуємо робити відразу у всій квартирі.
  51. Зашили в гіпрочний стелю занадто вузький вентканал для витяжки. Результат – падіння потужності всмоктування.
  52. Дизайн кімнат варто планувати ретельно і вже з урахуванням габаритів майбутньої меблів. При поділі підлоги в кухні-вітальні на робочу зону (кахель) і зону відпочинку (паркет) ми помилилися і зробили занадто багато кахлю.
  53. Дуже раді, що встановили в квартирі теплі підлоги. Діти люблять грати і малювати лежачи на підлозі. Після вулиці всі мокрі комбінезони та куртки розкладаємо на підлозі в коридорі і вони дуже швидко висихають, то ж з взуттям.
  54. Шкодую, що вирішила не встановлювати полотенцесушитель у ванній.
  55. Пластикові труби в туалеті сильно шумлять, так що варто зробити звукоізоляцію – обертайте їх чимось.
  56. Продумайте захист виступаючих кутів з шпалерами і не робіть різані кути – сильно задираються.
  57. Кухню варто планувати відразу, оскільки від цього залежить підводка багатьох комунікацій.
  58. Тепер ніколи б не зробила кутову сушилку на кухні – дуже не зручно.
  59. Якщо ви задумали косметичний ремонт в квартирі з заміною вікон, спочатку варто поміняти склопакети, а потім поклеїти шпалери.
  60. Спочатку треба продумати розводку електрики у ванній, а потім класти кахель.
  61. Якщо ви не любите холод, варто робити ванну в теплих тонах. Візуально здається, що температура всередині вище градусів на 5-6.
  62. Акуратніше з кухонною технікою з нержавійки! Мої будівельники протерли її незрозуміло чим і тепер на витяжці подряпини.
  63. У дитячій кімнаті варто передбачити реостати (диммери), щоб увімкнути світло повільно, а не різко.

Вам також має сподобатись...

1 Відповідь

  1. Ірина :

    Дуже корисна інформація!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.