Дрова більше не купую. Усього 10 гривень на день витрачаю на обігрів будинку. Показую чудо-паливо 

брикети в процесі горіння
брикети в процесі горіння

Ну ось і настали холоди, а разом з ними настав час і затоплювати пічки. У моєму господарстві їх дуже багато. Пічки стоять і в теплиці, і в гаражі, і в курнику, і вдома, і в лазні. Раніше, як і всі люди, я топив дровами. в основному березовими впереміж з осиновими.

Але з такою кількістю печок можна розоритись на дровах. І займають вони дуже багато місця та сміття від них багато. А тепла мало. Доводилося постійно підкидати у топку.

У нашому районі дрова дуже дорого. Дрова згоряють дуже швидко.

машина дров

машина дров

А ще дрова треба сушити, а раніше ще й кололи самі. Печерний вік якийсь.

безглузда праця

безглузда праця

Та я почав шукати заміну дровам на більш ефективне паливо. Знайшов чудове паливо під назвою БРИКЕТИ!

паливний брикет

паливний брикет

Брикети – це спресована тирса, яка залишається на пилорамі як відхід. Ось із нього і роблять чудове паливо.

гори тирси

гори тирси

Тирса спочатку просушують, а потім пресують і виходять на виході брикети.

Насправді виробництво якісних брикетів – це складний процес. Хороші брикети ще піддають термічній обробці. Я був на такому заводі, це цілий цех, і там не все так просто.

цех з виробництва паливних брикетів

цех з виробництва паливних брикетів

Вже третій рік я використовую брикети у своєму господарстві та дуже задоволений. На своїй машині наводжу одразу тонну брикетів прямо із заводу.

привіз тонну брикетів

привіз тонну брикетів

Вартість брикетів варіює від сезонів року. Влітку вони дешевші, взимку дорожчі. Думаю, зрозуміло, чому. Ціна 100-150 грн за 10 кг. Це 12 штук брикетів у кожному пакеті.

Відразу скажу чого бояться брикети, то це вогкості. Від вологи брикети одразу набухають. Це єдиний мінус. Тому їх запаковують у плівку. Зберігати будинки їх також потрібно під навісом. Але за обсягом брикети займають у 5 разів менше місця, ніж дрова.

Підпалити брикети у грубці дуже легко. Можна розпалити звичайним папером, але я розпалюю газовим пальником.

розпалюю газовим пальником

розпалюю газовим пальником

Брикети у печі горять 14-16 годин. Звичайні дрова згоряють приблизно за 3-4 години. Тепла брикети виділяють у 3 рази більше, ніж березові дрова. Жар від брикетів йде довго і він рівномірний.

Хороші брикети для опалення від дров і вугілля відрізняються підвищеною теплоємністю – в середньому, 1 тонна якісних брикетів легко замінює приблизно 3 кубометри дров.

При горінні брикети не розвалюються. Вони стають схожими на кам’яне вугілля.

брикети в процесі горіння

брикети в процесі горіння

Якщо порівнювати собівартість, то одна тонна брикетів – це приблизно 3 машини дров по 10 тисяч. Тобто, виходить 7 тисяч проти 30. А якщо закупити брикети влітку, то виходить ще дешевше. У середньому у мене виходить, що я витрачаю брикетів на 20 рублів на день. Виходить дуже вигідно та головне ефективно.

Золи від брикетів залишається дуже мало, тобто чистити печку потрібно рідко. Труба також майже не забивається. Так як брикети складаються з натурального дерева, дим абсолютно нешкідливий. Це великий плюс для екології.

Брикети найкраще рішення для котлів тривалого горіння. Закладання прямокутних брикетів у прямокутні або квадратні камери згоряння котла дає можливість ефективно завантажити камеру. Брикети тліють. Часто відкривати котел не потрібно, звідси й втрат тепла нема, диму. Та й загалом перепадів температур менше. Що згубно впливає, наприклад, на сталеві котли.

У мене будинок без підвалу, на плиті 120 квадратів, газобетон, холодне горище. Вітру обдувають постійно. У морози вдавалося підтримувати 22-24 градуси на одній закладці на 24 години, це приблизно 20 кг.

На опалювальний сезон у 7 місяців вистачає. 4-4.5 тонн брикетів. Опалююсь понад 9 років і дровами та брикетами. Зупинився на брикетах. Дрова потрібно зберігати в дровницях, щоб вони обдувались сохли, дрова свіжо спиляні не використовують, вони повинні рік інший (залежно від клімату) полежати підсохнути. Інакше свіжак весь полетить швидко. Перевірено.

Брикети висушені упаковані та одразу готові до використання. Зберігання зручніше, місця займають менше, зберігалися і вдома, і в теплиці. Та момент з відмінним вбиранням вологості – мінус, але дерево теж не гірше вбирає і вдома ти його вже не покладеш просто так.

Що стосується забруднень димоходу та казана, то можу сказати, що потрібно часто чистити котел. Але якщо це береза і піддув активний електронний, то вигоряє все. Будь-яку опалювальну техніку, де є згоряння, потрібно чистити. І скраплений газ забиває все не менше.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.