Приховане стельове освітлення в квартирі

Приховане освітлення Вперше приховане освітлення з’явилося в будинках в 1940-1950-х роках. Але й досі такий тип стельового освітлення користується популярністю. Воно створює ефект проникаючого крізь стелю світла, відповідний як для сучасного, так і традиційного дизайну приміщень.

 

Визначення

Світильники для прихованого освітлення складаються з двох частин: обідка і корпусу. Ободок – це видима частина світильника, зовнішня «рамка» навколо лампочки. Залежно від стилю інтер’єру будинку, ви можете вибирати серед металевих, пластикових, дерев’яних або скляних обідків. Опуклий корпус буде приховано в стелі, але саме в ньому знаходиться основна частина світильника. 

 

Різновиди

Джерела прихованого освітлення можна розділити на два основні типи. Джерела розсіяного світла або непряме освітлення використовують відбите світло для освітлення кімнати. Такий тип світильників зазвичай встановлюється для освітлення всього приміщення: кухні або ванною. 

Другий тип прихованого освітлення використовує точкові світильники, інакше даунлайт. Їх направлене світло повинен підкреслити або підсвітити лише певні ділянки кімнати. 

 

Переваги

За допомогою точкових світильників можна окреслити світлом окремі ділянки великої кімнати. Джерела спрямованого світла застосовуються в кухні для підсвічування кухонного острівця або в шафках для залучення уваги до колекції посуду або дрібничок. У вузькому коридорі приховане освітлення може зробити його зорово ширше. Спрямованим світлом часто висвітлюють фокусні точки інтер’єру: картини, цікаві текстури на стінах або камінну полицю. А серед новинок в області прихованого освітлення є багато регульованих світильників, які можна пересувати до того місця, де вони потрібні в даний момент. 

 

Застереження

Будьте обережні, щоб не перестаратися з кількістю світильників, особливо в тих місцях, де прийнято сидіти або відпочивати тривалий час. Багато дизайнерів радять встановлювати освітлення в кімнаті «шарами». Оскільки світло при прихованому освітленні спрямований зверху вниз, він може бути дуже яскравим і різким. Додаткові підлогові і настільні лампи, настінні бра, свічки або люстри можуть збалансувати цей світ. 

 

Особливості

Вартість світильників для прихованого освітлення сильно залежить від розміру, стилю, типу і обідка. У невеликих кімнатах можна обмежитися міні-варіантом. Можна використовувати світильники з люмінесцентними лампочками. У нових будинках нерідко стеля вже встановлюється разом з прихованим освітленням. У старих будинках вам може знадобитися спеціальні світильники, які помістяться і в невеликий отвір. 

 

Установка 

Якщо ви плануєте встановлювати приховане освітлення самостійно, оцініть свій рівень досвіду в монтажі освітлювальних приладів. Можна купити світильники, які встановлюються знизу або зверху стелі, але в будь-якому випадку вам доведеться робити отвори в стелі, щоб було куди помістити корпус світильника. Якщо ви не впевнені, що впораєтеся з роботою самостійно, краще доручіть її професіоналам.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.