Вибір систем водостоку

реклама

система водостокуВибір систем водостоку не настільки простий, як може здатися на перший погляд: на українському ринку представлені десятки компаній, які пропонують цілком гідну і якісну продукцію. Сучасний дизайн і різноманітність колірних рішень — на будь-який смак. Закономірно, що крім основного призначення, водостоки сміливо можуть претендувати на роль прикраси будівель. Вони не тільки не псують, а навпаки — підкреслюють архітектурні достоїнства будівель.

З якісних характеристик в розрахунок, насамперед, приймається стійкість:

  • до механічних впливів — водостоки зобов’язані гідно витримувати будь зливи і снігові навантаження,
  • до корозії — система не повинна реагувати навіть на кислотні дощі,
  • до ультрафіолетового випромінювання і перепадів температур. Уявіть собі, наскільки неприємно, коли ринви і жолоби під впливом сонячних променів починають згинатися і міняти свій колір. 

Не менш важлива продумана конструкція всіх компонентів водостічної системи: елементи повинні легко, надійно і міцно стикуватися між собою. Необхідно враховувати і такий нюанс, як ремонтопридатність. Всяке може статися, і на випадок непередбаченої поломки якого з елементів повинна існувати можливість його заміни. 

Природно, система вже за визначенням повинна бути довговічною: термін служби водостоків, як правило, пов’язується з терміном служби всієї покрівлі. І, звичайно, бажано звести до нуля обслуговування та догляд. Добрими можна назвати водостоки, які, як кажуть, «встановив і забув». 

реклама

З усіх варіантів є свої сильні і слабкі сторони. Наприклад, до достоїнств металевих систем можна віднести високу пластичність: використовуючи мідні, алюмінієві або титано-цинкові водостоки, не складає особливих труднощів витончено оповити закруглені елементи будови. Пластикові або, як їх ще називають, ПВХ-во-дошок абсолютно не схильні до корозії, вони довгі роки прекрасно зберігають свій первісний колір, на них не утворюються грязьові відкладення, а «працюють» вони тихо. Однак при перепаді температур можуть злегка подовжуватися або звужуватися. Виробники враховують цей факт, включаючи в комплекти різні розширювальні елементи, компенсатори, ущільнювачі, стопери-обмежувачі. 

Для металопластикових систем проблема лінійного розширення не варто, крім цього вони більш стійкі до механічних впливів: не бояться снігу, бурульок, полою. Втім, під час транспортування і монтажу з ними слід поводитися дбайливо: пошкодження полімерного покриття може зіпсувати зовнішній вигляд водостоку. 

Український ринок металопластикових водостоків представлений як вітчизняними, так і зарубіжними компаніями. «Рууккі Україна» пропонує фінські системи торгової марки Ruukki, «Евроізол» — шведські вироби під брендом Siba, «Арсенал» — шведський продукт Wijo-lcopal, «Ізобуд» — польські системи Galeco, компанія «Альбатрос» — вітчизняні водостоки, «Аквасистем» — російські.

Не менш багатоманітним і ринок ПВХ-водо-стоків: «Авіста» — французька ТМ Nicoll, «ТПК» — англійська ТМ Hunter, «Орбіталь» — німецька ТМ Marley. Перелік можна продовжити такими брендами, як Scala Plastics, RainWay, Floplast, Wavin, Ruplast та інші. Кожна торгова марка представлена декількома моделями, различающимися формою, розмірами, кольором, фактурою, декором. 

Деякі компанії пропонують різноманітні додаткові елементи, наприклад, відводи та ємності для збору чистої дощової води, комплекти зливової каналізації. Компанія Marley навіть випускає спеціальну безпечну підсвічування, яка монтується на водостоках. Оформлені за допомогою такої системи будинки виглядають просто казково.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *