Особливості при будівництві ванних кімнат в дерев’яних будинках

будівництві ванних кімнат в дерев'яних будинкахЗробити ванну кімнату в дерев’яному будинку не так вже й складно. На допомогу приходить сучасна технологія з обробки дерева, використовуваного при будівництві. Ванна кімната в дерев’яному будинку мало чим відрізняється від такої кімнати в будинку з іншого матеріалу, проте є деякі особливості.

 

 

Почнемо з особливостей статі

Слід розуміти, що сантехніка важить, по-перше, багато більше, ніж стандартна меблі, а по-друге, ця вага не постійний. Це, перш за все, відноситься до ванної, яка періодично наповнюється водою, і її вага, відповідно, збільшується. Звідси на перекриття будинку, навіть якщо ванна кімната розташована на першому поверсі, буде регулярно впливати динамічне навантаження, яка сприятиме розвитку «втоми» матеріалу і його руйнування.

Тому бажано ще на стадії проектування будинку передбачити наступні кроки:

  • збільшити на 25% товщину перекриттів;
  • зменшити крок балок;
  • збільшити їх площу перерізів;
  • опустити рівень балок мінімум на 20 см.

Останнє необхідно, оскільки підлога у ванній в дерев’яному будинку повинен бути покритий шаром бетону, поверх якого укладається плитка. І тоді рівень підлоги ванної кімнати виявиться врівень з підлогами решти приміщень будинку. Якщо у вас викликає певні соммненія спосіб укладання кахлю на дерев’яну підлогу, то ви можете використовувати й інші матеріали для підлоги. Наприклад, підійде лінолеум, спеціальний вологостійкий ламінат, особливі породи деревини (тик, модрина, кумару – бразильський тик), мозаїка, керамограніт, а також клейова пробка, покрита лаком.

 

Гідроізоляція ванної кімнати

Одним з найважливіших нюансів ванної кімнати в дерев’яному будинку є гідроізоляція. Її необхідно виконати, щоб запобігти негативний вплив перепадів температури, гниття і зараження грибком.

Якихось особливих вимог по гідроізоляції в дерев’яних будинках не існує. Вона проводиться за такими ж рекомендаціям, що і гідроізоляція ванних кімнат в кам’яних будинках. Ви можете використовувати будь-які сучасні гідроізоляційні суміші і плівкові матеріали. Настійно рекомендується гідроізоляцію робити в два шари.

 

 

Стіни ванної кімнати

Сучасні гідроізоляційні матеріали дозволяють відмовитися від керамічної плитки. Оброблена спеціальними сумішами деревина виявиться не тільки стійкою до вологи, але і зручною у догляді. І все-таки краще віддавати перевагу стійким до вологи породам деревини (ТІАКОМ, модрина).

Необхідно, щоб у стінах ванної була зроблена якісна вентиляція, без якої навіть найбільш стійкі матеріали гідроізоляції не зможуть допомогти від вологи, і у вашій красивоюдизайнерської ванної заведуться цвіль, грибки і бактерії.

 

Стилі обробки ванної кімнати

Вибір оформлення ванної кімнати залежить тільки від ваших власних смаків та стилю решти інтер’єру вашого будинку.

Однак який би інтер’єрний стиль ви б не обрали, слід дотримати наступні умови:

  1. Примусове провітрювання (витяжка).
  2. Наявність зливного трапа.

Витяжка призначена для швидкого і ефективного видалення пари і вологи з ванної кімнати. Її потужність визначається тільки вашими індивідуальними потребами – скільки мешканців проживає в будинку, як часто вони приймають ванну і т. д.

Зливний же трап охоронить вашу ванну від затоплення. Його пристрій досить просте – дерев’яна підлога у ванній повинен мати невеликий нахил (1,5º цілком достатньо) в сторону стоку, через який потрапила на підлогу вода віддалялася б в каналізаційну систему будинку.

 

Висновок

Ванна кімната в дерев’яному будинку – це вже не розкіш, а обов’язкова вимога до комфортного проживання. Сучасні технології не зажадають від вас при її облаштуванні ніяких надзусиль.Головне, щоб була якісно виконана гідроізоляція дерев’яних поверхонь, продумана система видалення вологи і пари з ванної. Також слід пам’ятати, що основа – це бетонну підлогу в дерев’яному будинку, який закривається плиткою, деревом або будь-яким іншим матеріалом.Тому необхідно відповідно зміцнити перекриття будинку до таких навантажень.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.