Правила монтажу вікон

Правила монтажу віконЗа статистикою організацій, які займаються виготовлення пластикових віконних систем, чітко видно, що приблизно 85% всіх скарг від замовників доводиться на монтаж готових виробів. Тому рекомендуємо вам проявляти особливу увагу до процесу, коли вам будуть встановлювати вікна. У нашій статті ми постараємося якомога краще висвітлити питання з контролю над якістю установки вікон із ПВХ. Результати неякісного монтажу можуть бути самими різними.

 

Освіта вологи та плісняви

На стеклах може з’являтися конденсат, а на укосах – цвіль. Сумна картина вийде, якщо ваші вікна будуть пропускати повітря, утворюється конденсат, під час дощу гримить водовідлив, а в морозні дні на стеклах утворюється лід. Як правило, причинами таких неприємностей є: 

  • Неправильно вироблений завмер, 
  • Недолік елементів замикання, 
  • Порушення ГОСТу при монтажі. 

На які ж моменти при установці вікон необхідно звернути особливу увагу?

Насамперед, майстер-монтажник повинен виконати ряд робіт з підготовки віконної рами до попередньої установки: звільнити рами від стулок, зняти з зовнішнього боку захисну плівку, щоб не забути потім (інакше, через пару років, вона може просто зростися з пластиковим профілем). 

При монтажі важливо встановити вікно строго по горизонталі і по вертикалі, щоб відхилення на всю довжину не перевищувало 3 см. Перед установкою вікна необхідно до зовнішньої частини рами приклеїти спеціальну стрічку (ПСУЛ), яка не пропускає вологу, але зате добре пропускає пар. Після установки вікна майстер повинен приклеїти по всьому периметру вікна вже іншу стрічку, яка не пропускатиме і пар. Завдяки такій пароізоляційної стрічці запобігає утворення конденсату і цвілі в монтажному шві, а також забезпечується тривалий період служби монтажу, як мінімум – 20 років. 

І тільки після того, як монтажник приклеїв цю плівку, він заповнює шов між стіною і рамою монтажною піною. Існує два види піни – літня і зимова. Неприпустимо використання в холодну пору річну піну. Здійснюючи монтаж взимку, майстер повинен застосовувати спеціальний тепловий екран, що підтримує потрібну температуру. Без такого екрану монтаж при температурі нижче 10град. С не можна виробляти, тому що монтажна піна втрачає свої властивості і нездатна розширюватися. 

Однак вікна встановлювати тільки на одну піну не можна, термін служби такого монтажу становить не більше 3-х років. 

Установка підвіконня проводиться також на піну, після чого він заводиться під раму не глибше, ніж на 1см. Іноді допускається його установка упритул до рами. Якщо між нижньою частиною отвору і підвіконням дуже велику відстань, то за допомогою цементного розчину його можна скоротити до 5-10мм. Після установки підвіконня стик між ним і віконною конструкцією герметизують за допомогою силіконового герметика. При цьому його краї повинні входити в стіну на 1,5-3см. 

Також важливим елементом віконної системи є відлив. Якщо підвіконня можна встановити через деякий час після установки вікна, то відлив повинен бути встановлений відразу ж. В іншому випадку зовні вода зможе затікати під раму, що в наслідку деформує її. До сполучному профілем відлив кріпиться через силікон, ущільнювальну стрічку або мастику за допомогою шурупів. Можна знизу відливу використовувати піну. 

Звертаємо вашу увагу на те, що монтаж віконної системи в панельному будинку і в цегляному – дві різні речі. У стіні будівлі існує якась межа, температура якої становить 0 град.С. Цей кордон повинен проходити через ізотерму встановлюваного вікна. Для цього слід правильно вибрати місце установки віконної системи. У стандартному цегляному будинку кордон проходить приблизно на рівні 1/3 від зовнішньої стіни будинку. Визначити правильне місце для монтажу по силу тільки досвідченим майстрам. 

 

Нові технології

Для того, щоб полегшити процес установки вікон з метою поліпшення його якості і гарантії тривалої служби віконних систем, виробники пластикових вікон впроваджують свої удосконалення. Таким прикладом може служити спеціальна панель (товщина 9мм), яка піддається обробці з одного боку жорстким полістиролом, а з іншого боку – твердим листом з ПВХ (товщина 1мм). Такі листи забезпечують відмінну пароізоляцію, усуваючи негативні ефекти. 

У цьому випадку лист з ПВХ забезпечує вкрай простий догляд, сучасний зовнішній вигляд і відсутність витрат при експлуатації. Плівка ж захищає укоси під час монтажу та оздоблювальних робіт в кімнаті. 

Така панель так само дозволяє провести монтаж повністю протягом декількох годин, що неможливо, коли застосовуються «мокрі» процеси. Для того, щоб приховати стик між укосом і стіною застосовуються спеціальні декоративні куточки, виготовлені з твердого ПВХ-листа. 

 

Оцінюємо закінчену роботу

Коли вікно вже встановлено, по деяких особливостях можна легко оцінити якість монтажних робіт. 

Коли майстер закінчив установку, він навішує стулки і вставляє глухе скління. Стулки після цього необхідно відрегулювати (їх притвор повинен становити 1 мм і стулки не повинні зачіпати відповідні частини).

Після треба відрегулювати притиск стулок. Прослідкуйте, щоб довжина від лицьової поверхні рами до лицьової поверхні стулки становила не більше 16,5 мм. Якщо листок паперу, вставлений в цей отвір, складно витягується, значить, робота проведена якісно.

Потім майстри повинні перевірити роботу фурнітури і прибрати залишки захисної плівки з внутрішньої сторони (при цьому ви зможете переконатися у відсутності тріщин на профілі). 

На закінчення монтажники повинні, щоб уникнути виникнення надалі ушкоджень, прибрати краплі побілки і цементу. 

Самі по собі пластикові вікна дуже невибагливі у догляді. Якщо монтаж проведений якісно і грамотно, то таке вікно в ході експлуатації буде вас тільки радувати тривалий термін.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.