Будуємо міні баню самостійно

міні баня

реклама

Це прекрасний вихід з ситуації, коли Ви хочете мати свою лазню, але Ваш ділянку дуже маленький і не дозволяє побудувати лазню стандартних розмірів. Побудувати міні-лазню для дачі або заміського будинку можна і своїми руками, головне — озброїтися необхідними знаннями. Міні-лазня поступається звичайній лише в розмірах, має такий же пристрій і за функціями є цілком повноцінною!

Визначаємося з розмірами

На цьому теоретичному етапі роботи слід врахувати кілька моментів. Наприклад, чи хочете Ви, щоб Ваша міні-лазня мала окрему роздягальню, подушне приміщення або кімнату відпочинку. Сільські лазні дуже часто мають тільки два приміщення: власне парилку, яка також є мийним приміщенням, і передбанник-роздягальню.

Припустимо, якщо Ви плануєте вмістити в міні-лазні «повний комплект» приміщень, — парилка, роздягальня, душова, кімната відпочинку, — то приблизні розміри лазні становитимуть 2 × 6 метрів. Це цілком оптимальний варіант для сім’ї з чотирьох чоловік.

Заливаємо фундамент

При будівництві міні-лазні не обійтися без закладки хорошого фундаменту. Найкраще підійде стрічковий або опорно-стовпчастий. Якщо грунт м’яка, то вибирайте стрічковий фундамент. На ділянці з твердим ґрунтом краще заливати опорно-стовпчастий фундамент.

Якщо міні-лазня буде стояти на ділянці з сухою і твердим ґрунтом, то можна обійтися «легким» варіантом заливки фундаменту: по периметру і всередині викладаються камені, а зверху все це покривається глиною і утрамбовується. Зверху бажано покласти шар гідроізоляційного матеріалу.

Для стрічкового фундаменту проривається траншея, проводиться опалубка, потім укладається шар піску і арматура, заливається бетон. В якості гідроізоляції використовується руберойд.

Для опорно-стовпчастого фундаменту знадобляться бетонні стовпчики, які будуть розташовуватися на однаковій відстані одна від одної. Даний вид фундаменту дуже добре підходить для будівництва каркасного споруди.

Возводим стіни

Проект міні-лазні має на увазі каркасний метод будівництва. Це найлегший і розумний варіант, а також економічний і швидкий. Каркас зовні обшивається брусом. Після цього необхідно спорудити теплоізоляційний шар. Для цього використовується або мінеральна вата, або керамзит, тирса.

В даному виборі можете керуватися своїми побажаннями. Зовні стіни можна обшити вагонкою або блок-хаусом — це додасть вашій міні-лазні привабливий вигляд. Пам’ятайте, що різні види лазень можуть мати значну різницю в зовнішності, тому передбачте цей момент, щоб був витриманий єдиний стиль.

Подача і злив води

Деякі лазні будують без будь-яких спеціальних комунікацій. Можна обійтися двома варіантами:

реклама

Встановлюється бак, вода в якому буде нагріватися за допомогою трубчастого електронагрівача. Також необхідна ємність для холодної води.

Встановлюються 2 бака на різній висоті (бак з гарячою водою нижче, ніж бак з холодною), потім приєднують шланг одним кінцем до верхньої частини «гарячого» бака і до нижньої частини «холодного» бака. Для подачі води встановлюється змішувач.

Злив води в лазні можна також спорудити двома способами

  1. Підключитися, якщо це можливо, до загальної каналізації.
  2. Дренажна система. Це легкий спосіб, який має на увазі щільні підлоги з невеликим ухилом чи отвором. Подальший стік води буде спрямований по трубі в дренажний колодязь.

Колодязь викопується недалеко від лазні в найнижчому місці шириною метр на метр. Глибина колодязя повинна бути досить великою — приблизно на півметра нижче рівня промерзання землі. Потім кладеться шар керамзиту до рівня промерзання, яма засипається землею до кінця і утрамбовується. Тепер вода буде надходити прямо в зливний колодязь.

Система вентиляції

Відсутність вентиляційної системи в лазні з часом призведе до неприємного запаху і значного зниження цілющих властивостей парної за рахунок вбирання в її стіни «відпрацьованого» повітря.

Чим менше лазня, тим легше спорудити для неї вентиляцію. Багато хто робить в лазні засклені вікна, які можна легко відкрити і закрити, а також просто отвори з заслінкою в стіні навпроти вхідних дверей. Можна придбати витяжний і припливний отвори потрібного розміру. Існує кілька схем установки вентиляційної системи за допомогою отворів, і їх вибір залежить від внутрішнього устрою лазні.

Одномісна міні-лазня

Якщо планується спорудження вуличної лазні для однієї людини, то в цьому випадку справа йде ще простіше. Споруда буде вже набагато менше за розміром, але так само добре утеплена.

Зазвичай комфортна одномісна лазня становить приблизно 180 сантиметрів в довжину і 130-150 сантиметрів завширшки. Зовні її можна обшити як вагонкою, так і будь-яким іншим матеріалом. Тут немає конкретних правил, все залежить від Ваших переваг. Також не забудьте про гідроізоляцію, в якості якої добре підійде лист руберойду.

Для обігріву одномісній парильні дуже зручно використовувати електроплиту потужністю 3 кВт. Як каменів для електроплит краще застосовувати жадеїт, карельський габбро-діабаз або скандинавський діабаз. Існують і інші види каменів, придатних для таких печей, але головне — не використовуйте кремній, вапняк і шаруваті камені з піщанику.

Якщо Ви хочете встановити дров’яну піч-кам’янку, то це також можливо. Піч для міні-лазні можна знайти в спеціалізованому магазині: зараз у продажу знаходяться печі самих різних розмірів, тому і для Вашої одномісній лазні знайдеться відповідний варіант!

Знаючи, як спорудити мані-лазню своїми руками, Ви отримаєте справжній райський куточок, який не тільки подарує приємні хвилини, але і позбавить від багатьох хвороб, нездужань і підвищить самопочуття! Крім того, одномісна фінська лазня також має корисні властивості, і її також можна легко побудувати у себе на ділянці!

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *