Грунтові води

Грунтові водиУ даній статті ми поговоримо про те, що часто є непередбачуваним і дуже проблем явищем на багатьох з ділянок –підземні води. Основний спосіб їх появи – це просочування опадів, вод озер, річок, водосховищ та ін.

 

Можна виділити три типи підземних вод:

  • Верховодка,
  • Безнапірні грунтові води
  • Артезіанські напірні води.

Як же зрозуміти з яким типом зіткнулися Ви і чим Вам це загрожує?

Воду, що знаходиться на двох-триметровій глибині над водотривким шаром називають верховодкою. Там, де закінчується водотривких шар, верховодка стікає в нижні пласти водопроникних порід. А в посушливу і зимову погоду верховодка, як правило, взагалі зникає.

А безнапірними грунтовими водами називають ті води, які знаходяться вище першого водонепроникного шару. Вони утворюються через атмосферних опадів. Рівень води зберігається на глибині появи, т.к. відсутня натиск.

Відповідно, протилежними їм є артезіанські напірні води, які розташовуються між двома водотривкими пластами. При будівництві котловану, такі води піднімаються вище.

Найнебезпечніші для будівництва і небажаними є безнапірні грунтові води, бо перебувають в грунті завжди, в той час, коли верховодка може бути явищем тимчасовим. Що стосується напірних вод, то їх часто використовують для водопостачання будинку.

Тому перед будівництвом будинку дуже важливо провести інженерно-геологічну перевірку, яка визначає наявність підземних вод, їх хімічний склад і характер, а також водоприток можна чекати. Прораховується можлива кількість води і швидкість наповнення траншеї і котловану. Щоб перевірити наявність подібних вод в шарі породи, проводиться буріння розвідувальних свердловин.

Якщо знехтувати подібною перевіркою, то в підсумку можна чекати, що:

  • Підземні води змінять властивості грунту;
  • Нульовий етап будівництва розтягнеться через витрати часу на усунення проблем з грунтовими водами;
  • Грунт стане рихлим і втратить несучу здатність, а звідси просідання грунту і фундаменту – виникнення тріщин – руйнування.

Таким чином, ми приходимо до висновку, що перевірка наявності грунтових вод обов’язкова перед будівництвом будинку.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.